Jump to content

Motoras caldura bmw e36 an 92


aurel cbr

Recommended Posts

  • 10 months later...

E in partea stanga, la sofer. In dreapta pedalei de acceleratie.

Trebuie sa fie o mufa cu 4 fire in linie!

Daca esti din Bucuresti, am eu acea rezistenta la 50 RON.

referitor la motorasul de caldura. poate ma poti ajuta si pe mine ... am un bmw e36 anul 1995 . are aer conditionat montat asa am luato eu . dar nu merge si nu are niki freon. filtru nu are masina deloc , niki sub stergatoare si niki filtru de polen , deci nu are , am cautat de n ori si nu este . problema mea este ca motorasul merge mai incet decat la altte bmw uri . de exemplu: la treapta a 4 de caldura ca acum este mai frig afara, baga cam de treapta 2 cam asa . adica baga aer cald slab. caldura imi baga nui asta o problema . numai ca imi da slab. intrebarea mea este daca ai vreo idee sau sfat inlegatura cu problema mea . un prieten mia zis ca sar putea sa fie motorasul :obosit: . vreo idee cineva ???? va multumesc

Link to comment
Share on other sites

referitor la motorasul de caldura. poate ma poti ajuta si pe mine ... am un bmw e36 anul 1995 . are aer conditionat montat asa am luato eu . dar nu merge si nu are niki freon. filtru nu are masina deloc , niki sub stergatoare si niki filtru de polen , deci nu are , am cautat de n ori si nu este . problema mea este ca motorasul merge mai incet decat la altte bmw uri . de exemplu: la treapta a 4 de caldura ca acum este mai frig afara, baga cam de treapta 2 cam asa . adica baga aer cald slab. caldura imi baga nui asta o problema . numai ca imi da slab. intrebarea mea este daca ai vreo idee sau sfat inlegatura cu problema mea . un prieten mia zis ca sar putea sa fie motorasul :obosit: . vreo idee cineva ???? va multumesc

 

Ai aer conditionat (are patru rotite, 2 mari si 2 mici, nu ca niste randunici, ci mai degraba ca niste butoane de aragaz) sau ai clima cu panou digital?

Daca ai modelul cu 4 butoane, dar iti merge motorasul pe toate vitezele (trebuie sa-l auzi) dar nu baga aer cum ar trebui, e posibil sa fie defecte actuatoarele care actioneaza "flapsurile" de distribuire a aerului. Acestea se afla in interiorul bordului.

Filtrul de polen se afla in spatele bordului si ai acces la el dupa ce demontezi torpedoul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.