Jump to content

BMW e46 cu un motor mare


Tunin6

Recommended Posts

Dar unde scrie ca toata lumea trebuie sa aiba motor de 3.5L pe masina?

 

Sau mai corect ar fi sa te inbtreb unde scrie ca toata lumea trebuie sa aiba masina? :)

 

Daca ai 2000lei salariu, ar trebui sa te adaptezi posibilitatilor tale, nu sa te chinui aiurea. Eu nu cred ca in italia, de ex, cineva cu 600-700 eur salariu are masina (sau daca are, e probabil un fiat seicento/uno, opel corsa din 95 sau peugeot 206 cu motoare de 1 litru, nicidecum L6 de 3litri+)

 

Eu zic ca mai trebuie sa ne intindem cam la limita plapumii, nu cu mult peste...

Link to comment
Share on other sites

Pai spre deosebire de altii...care considera k smecheriile, tepele si alte cele sunt OK...uite-te in jur...si vezi cine o duce bine...eu unul am bun simt si constiinta...si si una din smecheriile pe care eu le accept este schimbarea motorului...care s-a dovedit a fi nerentabila...si atunci te intreb eu pe tine....e bine sa traiesti intr-o tara corupta pana in maduva oaselor? Ajungem in pragul saraciei in tara asta...si noi ne criticam unul pe celalalt ca ala viseaza M5...L6 de 3 litri...si ca ma zgarcesc sa platesc impozitul ... pai normal ca ma zgarcesc sa-l platesc... mai ales k nu o folosesc zilnic..si incerc toate variantele sa nu-l platesc...deoarece crede-ma k si ala care are X6, X5 (majoritatea) sau mai stiu eu ce masina...nu platesc nici ei impozitul...

 

Deci cu alte cuvinte tot noi..."poporul cinstit" ducem tara in spinare...si tot noi trebuie sa platim...dar am deviat de la subiect... UN AN NOU FERICIT SI MAI BUN TUTUROR !

Edited by Tunin6
Link to comment
Share on other sites

Fara taxe platite, nici macar inaintasii tai(pensionari) nu ii poti duce in spate.

 

Sti bine la ce ma refer aici...dar hai sa-ti si dau un exemplu...daca tot ai adus pensionarii in tema...stiai ca tiganii primesc ajutor social? DA...si pe ei tot noi ii tinem in spate...ai vazut ce "smecherie" au gasit unii? iti convine? Mie NU!

Edited by Tunin6
Link to comment
Share on other sites

Sti bine la ce ma refer aici...dar hai sa-ti si dau un exemplu...daca tot ai adus pensionarii in tema...stiai ca tiganii primesc ajutor social? DA...si pe ei tot noi ii tinem in spate...au vazut ce "smecherie" au gasit unii? iti convine? Mie NU!

 

Stiu! Am mai scris undeva pe forum de aspectul acesta. Pentru mine este deranjant ca si altii se "complac" sau "tind" spre ... "ajutor".

 

...deoarece crede-ma k si ala care are X6, X5 (majoritatea) sau mai stiu eu ce masina...nu platesc nici ei impozitul...

 

 

Esti vadit deranjat de natiunile conlocuitoare si posesorii de X-uri!

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca romanii capatuiti ... sunt smecheri si tepari?

DorinĂža de a-i critica pe ceilalĂži deriva de multe ori de la invidie, lasitate, neputinta sau mai stiu eu ce carente in educatie.

Propria calitate a vietii este influentata de propriile actiuni.

Un venit constant si decent ... nu presupune o viata fara lipsuri.

 

Sti bine ca sunt si oameni care isi merita pe deplin tot ce detin in proprietate...dar aia sunt asa de putini incat ma gandeam k te prinzi...si ii incluzi la exceptii... in legatura cu traiul decent...depinde ce iti doresti in viata... si cuvantul DECENT e greu de definit in Romania.... 2000 de lei este un salar decent...zic eu...asa ca explica-mi tu mie cum te descurci tu cu banii aia daca ai o nevasta de exemplu (sa nu mai includem un copil in ecuatie...k e nasol rau de tot) si plateste chirie...k nu vrei sa stai cu parintii pe cap...cheltuieli lunare...mai tre sa si traiest....ia vezi...iti ajung 2000 de lei? Sa zicem ca lucreaza si ea...poate nu ia decat 900 e posibil nu? ce bani mai pui tu deoparte? pentru "zile negre" sa zicem... unde mai pui ca vrei sa ai si tu casa ta...?

 

Vezi numa ca motorul de pe m5 e39 nu e L6, cu atat mai mult, nu e nici 3000 sau 3500cmc, restul e can can.

 

Oricum topicul e la caterinca, postez si eu asa...

 

Stiu...am uitat o , (virgula) sau daca vrei sa iti dau peste nas...ma refeream la modelul anterior...:)

 

Sper sa nu te superi, am glumit:)

Link to comment
Share on other sites

Esti vadit deranjat de natiunile conlocuitoare si posesorii de X-uri!

 

Nu sunt deranjat deloc...imi plac X-urile...ma deranjeaza in schimb undele specimene care conduc masinile alea...si am dat exemplul cu X-urile ca suntem pe un forum BMW si ca sunt grele, mari, motoare mari, nu oricine isi permite...dar sunt si alte exemple...

Link to comment
Share on other sites

Inca mai e deschis topicul asta???:pinch: Nu-mi vine sa cred!!!!:hmm:

 

 

Il poti inchide daca poti...oricum mare lucru nu am aflat...lumea face ce stie mai bine...sa critice...si sa te ia la misto...si atunci evident ca se deviaza de la subiect...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bai ca sa concluzionam va spun sincer.

 

si io as vrea un motor mai mare.mi se pare o dorinta legitima.

 

bine sunt unii care merg pe varianta eco,avem cativa reprezentanti greenpeace si pe forum.

 

toate cele bune si un calduros LMA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sti bine ca sunt si oameni care isi merita pe deplin tot ce detin in proprietate...dar aia sunt asa de putini incat ma gandeam k te prinzi...si ii incluzi la exceptii... in legatura cu traiul decent...depinde ce iti doresti in viata... si cuvantul DECENT e greu de definit in Romania.... 2000 de lei este un salar decent...zic eu...asa ca explica-mi tu mie cum te descurci tu cu banii aia daca ai o nevasta de exemplu (sa nu mai includem un copil in ecuatie...k e nasol rau de tot) si plateste chirie...k nu vrei sa stai cu parintii pe cap???...cheltuieli lunare...mai tre sa si traiest....ia vezi...iti ajung 2000 de lei? Sa zicem ca lucreaza si ea...poate nu ia decat 900 e posibil nu? ce bani mai pui tu deoparte? pentru "zile negre" sa zicem... unde mai pui ca vrei sa ai si tu casa ta...?

 

 

 

Propovaduiesti capatuiala majoritatii oamenilor cu tenta de hotie!

Schimba "cercul" de cunoscuti si vei constata ca majoritatea au ce au prin munca.

Nu contest ca nu este dificil pentru unii dintre noi, dar... nu sunt educat sa fiu invidios pe un posesor de X sau vre-un conational mai avut.

Link to comment
Share on other sites

Propovaduiesti capatuiala majoritatii oamenilor cu tenta de hotie!

Schimba "cercul" de cunoscuti si vei constata ca majoritatea au ce au prin munca.

Nu contest ca nu este dificil pentru unii dintre noi, dar... nu sunt educat sa fiu invidios pe un posesor de X sau vre-un conational mai avut.

 

Nu sunt deacord cu tine...am mai spus k nu sunt invidios pe nimeni...din partea mea sa aiba toata lumea tot ce isi doreste...ce nu-mi place insa este ca multi intorc capul in cealalta directie sau refuza sa vada cand ceva nu e OK...

Hai sa incheiem discutia asta ca n-o sa ajungem decat la contradictii...si oricum nu suntem pe topic...ce spui?

 

Ca o paranteza...citeste prima mea postare, adauga faptul ca fac taxi...si ca 6 zile din 7 sunt in taxiu...si poate iti faci o idee de ce am deschis acest topic...LA MULTI ANI !!!

Edited by Tunin6
Link to comment
Share on other sites

Era vorba de altceva. De fapt de la conversie de motor s-a trecut la M5 dupa aia la ajutoare sociale, salarii niste chestii de politica externa si economie. Nu te condamna nimeni ca nu ti-ai batut capul :sorcerer:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.