Jump to content

5-ul meu . O masina cinstita ,fara mari pretentii .


Calin SL

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

nu pune mai mult de 245 pe fata

am gasit o pereche de 245/35 ,cum scrie pe stalpul masinii ,pt jantele fata cele cu 9J. Gumele stau putin "trase" .Din pacate pentru buzunarul meu ,ca sa arate masina bine,obligatoriu trebuie coborata minim 3 cm.

mai am de achizitionat gumele pt jantele spate cu 10J ,si treaba-i oablĂŁ.

ps

am facut o proba pe spate cu niste 305/30 .Grav de tot arata masina pe alea :wacko: ....nu par prea late pentru 10J. Da' parca totusi ...305 ?!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ai reconditionat jantele ? arata bine , eu nu as mai umbla la suspensie , o sa fie oricum rigida cu talonul asa de mic , poti sa pui un 285/30 pe spate daca vrei 305 este exagerat , o sa se simta la consum si o sa se resimta grav diferentialul la plecari in forta de pe loc
Link to comment
Share on other sites

255 pe 10J o sa vina foarte foarte tras

ai mare dreptate,s-a terminat cu protectia.Stiu asta .

Dar 275/285/295.30 NU GASESC.caut deja de ceva vreme.Acuma ,sa ne-ntelegem.Caut la un pret rezonabil,nu avioane.Ca daca dai 3000 de lei iei doua gume noi si gata.Dar nu are rost.

Edited by Calin SL
Link to comment
Share on other sites

gume bune pe 19 in dimensiunea aia costa intre 300-400 ron bucata , eu vara trecuta am prins 2 x 225/35/19 cu 450 ron amandoua + 2 x 255/30/19 cu 700 ron amandoua , si acum inca tin sus preturile pentru ca toata lumea le cauta , prin iunie - iulie deja scad simtitor pentru ca nu mai este cererea asa de mare
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am pus provizoriu 245/35 si 285/30 .Ale dracului roti ,par destul de mititele,puteau fi ceva mai mari ....sau masina ceva mai coborata :thumbsup:

acuma sambata sunt programat sa-mi monteze noua si smechera finala Remus .Daca iese bine,postez poze,daca nu-mi place cum iese ,n-o arat la nimeni.

post-28411-0-48161200-1365527571_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg, pe fata ai senzori de parcare originali si pe spate aftermarket? Ca aia de pe spate sub nici o forma nu sunt originali la cum arata.

 

pe cuvant ca la aia ma uitam si eu acum si doream sa intreb

Link to comment
Share on other sites

putin mai low si aia e

exact ....asta lipseste.Pana la urma o sa-mi iau arcurile alea Eibach cu drop 30 si va fi ok

 

Nu inteleg, pe fata ai senzori de parcare originali si pe spate aftermarket? Ca aia de pe spate sub nici o forma nu sunt originali la cum arata.

masina e martie 2006 si din fabrica a iesit fara senzori de parcare.Nici fata si nici spate.

senzorii pe spate i-am montat eu ,deoarece o tot "atingeam" cand dadeam cu spatele

senzorii de pe bara fata,pur si simplu i-am cumparat impreuna ca bara de facelift. Stau pur si simplu acolo de'am proasta,nu e tras cablaj la ei ,nu-i folosesc.I-am cumparat cu tot cu bara la 900 de lei tot agregatul si pe bara au ramas...

Link to comment
Share on other sites

Salut Calin, bine ai venit inapoi, imi spui si mie te rog unde ti-ai vopsit masina, daca ai fost multumit si cat te-a costat, am zgariat-o putin si am puncte pe capota, bara, asa ca am zis ca mai bine o fac toata.

Mersi.

 

PS: Ti-as fi trimis pm, dar nu merge, probabil "binefacatorul" tau nu te-a reabilitat de tot.... :rolleyes:

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.