Jump to content

bmw 330xd coupe


stefan87

Recommended Posts

Eu ma refeream la faptul ca pentru 2-3 litrii in plus la o masina de 55-60k euro nu cred ca o sa conteze mult ! Totusi , nu ti se parea mai interesant un 330xi ?

183277[/snapback]

 

 

Nu-ti pot spune exact ce consum au ambele pt ca nu am testat masina ci doar m-au sfatuit prietenii ce au 330xd.Mai jos ai o comparatie de consum intre 330xi si 330xd. Din pacate am doar cifre din catalog si nu live dar diferenta nu poate fi f mare.Sunt pentu a-ti face o parere.

 

3330xi 330xd

urban: 14,6 urban: 10,8

extraurban: 7,5 extraurban: 6,4

mixt: 10,1 mixt: 8,0

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

superba si felicitari! s-o stapanesti sanatos.

e senzatie masina. eu tot vad la faclutate (in zona eroilor) un 335i, tot negru cu piele rosie. nu are nimic scris pe spate dar la interior are clapete ( gen SMG ) pe volan si din cate am vazut pe net numai 335i coupe are optiunea asta la cutia automata. foarte frumoase (si a ta si a norocosului cu benzinaru').

Link to comment
Share on other sites

superba si felicitari! s-o stapanesti sanatos.

e senzatie masina. eu tot vad la faclutate (in zona eroilor) un 335i, tot negru cu piele rosie. nu are nimic scris pe spate dar la interior are clapete ( gen SMG ) pe volan si din cate am vazut pe net numai 335i coupe are optiunea asta la cutia automata. foarte frumoase (si a ta si a norocosului cu benzinaru').

183749[/snapback]

nu e neeaparat 335i !

Link to comment
Share on other sites

nu e neeaparat 335i !

183755[/snapback]

 

 

cred ca e prima oara cand contrazic pe cineva pe forum dar cred ca nu am gasit pe net niciun 325ci cu asa ceva. doar la 335i am vazut. daca esti dragut sa imi arati o poza din care sa imi dau seama ca am gresit atunci "my bad" dar pe mobile daca dai 325ci nici cea mai scumpa adik la care se presupune ca a pus nea' nemtu toate draciile nu are asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

cred ca e prima oara cand contrazic pe cineva pe forum dar cred ca nu am gasit pe net niciun 325ci cu asa ceva. doar la 335i am vazut. daca esti dragut sa imi arati o poza din care sa imi dau seama ca am gresit atunci "my bad" dar pe mobile daca dai 325ci nici cea mai scumpa adik la care se presupune ca a pus nea' nemtu toate draciile nu are asa ceva.

184287[/snapback]

uite aici 325ci cu smg :blink: http://www.alle-autos-in.de/bmw/bmw_3er_325_ci_a11005.shtml

Link to comment
Share on other sites

uite aici 325ci cu smg :blink: http://www.alle-autos-in.de/bmw/bmw_3er_325_ci_a11005.shtml

184304[/snapback]

 

 

cred ca am vb de alte masini. aici era vb de un e92 (coupeul nou) care nu are smg ca la m3 sau cum mi-ai aratat tu. are cutie automata steptronic sau cum se mai cheama ea si optional (cred) se pun clapete ca la smg-ul normal.

 

inca sunt de parere ca am dreptate. mai cauta poze

Link to comment
Share on other sites

Supermasina...consumul ar trebui sa fie pe undeva pe la 11 12 maxim.

 

off topic: cu banii astia mi-as fi luat un 996 sau un carrera cabrio.

184337[/snapback]

 

Daca masina aia o sa manance 11 vreodata in oras , eu platesc 50 de plinuri la tot forumu :blink:

Link to comment
Share on other sites

dar nu cred ca era nou ,

184338[/snapback]

[/quot]

 

O mizerie de asta de zeci de mii de km (undeva pe la 30- 40 kkm) :)

 

(Intrati pe mobile.de, am incercat sa pun un link, dar nu a mers :blink:)

 

Iar apropo de consum, mie 530D cu steptronic imi ia in oras 10 11.

Edited by valllentin
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.