Jump to content

Entering: Helen. e34


Bgy666

Recommended Posts

Bai Bigi, lasa-ne ma cu cazanele astea. Daca te-as vedea cu un E34 sau E32 care sa fie bibelou as zice, dar cu gunoaiele astea obosite te faci de ras.

 

Suntem multi pe aici care am avut E34 pe vremea cand era ca un E60 de acum, de care are toata lumea. Pe vremea cand erau rare, cand toata lumea umbla cu Golf 3 si Vectra, si nu puteai aduce in tara masini mai vechi de 8 ani etc. Si aratau intr-un mare fel pe vremea aia, dar sunt 14-15 ani de atunci.

 

Acum toate sunt gunoaie, n-am mai vazut un BMW vechi sa arate impecabil.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Daca sti macar unde este marsarierul la un BMW sti si ca seria 7 sau 5 e mai buna ca seria 3.

Din aceasi generatie normal.

 

ce dume ai :rofl:

 

las-o asa ca e mai bine. numai pasionat de masini vechi nu esti tu la cum au aratat toate masinile tale :(

Link to comment
Share on other sites

Bai nene, nu ne mai da tu lectii. Esti o rusine pentru forum-ul asta. Daca as fi moderator ti-as inchide topic-ul si te-as trimite la plimbare in secunda doi ! Tu iti bati joc de masinile astea. Dupa ce ca ai cumparat cele mai mari cazane pe care le-ai fi putut gasi, ti-ai mai batut si joc de ele, nici macar o curatire de interior ca lumea nu ai fost in stare sa faci. Mie, de exemplu, mi-ar fi sila sa ma urc in e34 asta de la cat de jegos e ! Edited by KIP
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bai Bigi, lasa-ne ma cu cazanele astea. Daca te-as vedea cu un E34 sau E32 care sa fie bibelou as zice, dar cu gunoaiele astea obosite te faci de ras.

 

Suntem multi pe aici care am avut E34 pe vremea cand era ca un E60 de acum, de care are toata lumea. Pe vremea cand erau rare, cand toata lumea umbla cu Golf 3 si Vectra, si nu puteai aduce in tara masini mai vechi de 8 ani etc. Si aratau intr-un mare fel pe vremea aia, dar sunt 14-15 ani de atunci.

 

Acum toate sunt gunoaie, n-am mai vazut un BMW vechi sa arate impecabil.

 

Cand am bani de e60 te anunt. pana atunci ca mine sunt mai multi.

Ar trebui sa avem un forum separat cei care nu au 15000e sa ii indrepte catre o masina?

Masina lu DYC e destul de impecabila.

Link to comment
Share on other sites

chiar nu stiu de ce nu ai pastrat e36-le ala, rezolvai cu scartaitul si era o masina buna. Acum te injosesti singur dand nas discutiilor despre masina asta. Si sincer, puteai sa dai si tu 9 lei la baieti sa-ti faca exterioru inainte sa pui o poza, si niste cleme pe sub masina la praguri. Ca sa fii "pasionat" si sa restaurezi o masina ca e34/e32 trebuie sa bagi multi bani ... daca stii ca nu-i ai dar ai o masina functionala ramai cu ea, pe viitor :).

Toti visam la nu stiu ce seria 5/6/7 cu motoare de avioane, full, cu pielea mai fina decat fundul bebelusului dar atat ne permitem. Eu cel putin ma multumesc cu un "banal" e46.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa ai bani de E60. Doar sa ai o masina ingrijita, de orice fel, pe care sa iti permiti sa o menti ingrijita. Sa ai un cazan doar de dragul de a avea un E34, e ca si cum ai umbla cu un tricou rupt si murdar doar ca e de firma.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

io am cumparat odata un e34 de la bucuresti cu 800 de euro, sau asa ceva, nu mai retin exact. arata mai jalnic ca asta, doar ca era inmatriculat. era parasit de fapt, cred ca au dormit si boschetarii-n el. l-am facut in asa fel ca l-am vandut cu 4500 sau 5000, nu mai retin, in nicio luna. cum dracu' poti sa-l lasi in halu' asta? e infect.
Link to comment
Share on other sites

io am cumparat odata un e34 de la bucuresti cu 800 de euro, sau asa ceva, nu mai retin exact. arata mai jalnic ca asta, doar ca era inmatriculat. era parasit de fapt, cred ca au dormit si boschetarii-n el. l-am facut in asa fel ca l-am vandut cu 4500 sau 5000, nu mai retin, in nicio luna. cum dracu' poti sa-l lasi in halu' asta? e infect.

 

Si asta este inmatriculat..

Link to comment
Share on other sites

cand deschizi topicuri de genul helen my love te astepti sa vezi si ceva in afara de replici jegoase la adresa altora cu e36 si e46 in timp ce tu ai o clocitoare pe roti in care si recunosti ca nu ai bani sa o reconditionezi, atunci de ce dreacu ai mai deschis topicul si il tii sus cu tiganeli deastea 7 e mai tare ca 1 si 5 se pise pe 3

st unii cu masini acceptabile care nu si le prezinta din bun simt si tu ai venit cu cazaturile astea

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lol

 

da o in plm ma bughy,io ti am zis primul sa iesi in fata blocului cu o galeata cu apa si detergent, si sa i dai perie,ca lac oricum nu mai are.ca sa nu zici ca investesti 10 lei la spalatorie

 

asta i masina pe care ti o permiti,nici o problema,dar macar o poti face sa nu arate ca o buda

Link to comment
Share on other sites

Eu regret ca n-aveam camera digitala pe la inceputul anilor 2000 si nu mai am poze cu E34 pe care le-am avut. Am numai poze facute de diversi prieteni cu diverse ocazii, gen pescuit etc., cand masina nu era pregatita de sesiune foto. Am avut 3, un 520i in 2001, un 525i in 2002 si un 535i in 2003. Pai erau bibelouri.

525-ul era din '95, ultimul an de fabricatie, facelift, varianta Executive echivalenta la Exclusive de la E39, cu piele neagra si material gri pe mijloc, cu lemn, cu cd player original, cu volan sport in 3 spite cu airbag, era absolut deosebita masina.

535-ul avea pachet M interior si exterior, inclusiv jantele turbina, aproape toate optiunile disponibile, inclusiv tetiere electrice la bancheta spate, chiar nu mai tin minte ce mi-ar fi putu lipsi la ea, aveam inclusiv oglinda cu senzor antiorbire.

 

Dar cand vad acum ce scursuri de masini au ajuns, si ce oameni pot sa mai traga de ele in loc sa le caseze, mi se face sila. Bai nene, ok, n-ai bani, dar pana mea ingrijeste masina ma, nu umbla cu ea sa se dezmembreze pe strada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca si un "orb" ar fi inteles pana acum tot ce i-ati transmis, este efectiv inutil sa mai postati pe acest thread. E doar o parere

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

sa-nteleg ca merge pus la tzaranisme? eu nu cred...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sunt convins :D

Link to comment
Share on other sites

E34 e special, ce stiti voi? E34 nu merge spalat cu presiune la spalatorie sau cu peria cum sugera un coleg mai sus. Se ia frumusete de vopsea (de pe suruburi).

 

Sa se stie: E34 se spala doar in ploaia calda de vara... si mai e pana la vara. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.