Jump to content

CUMPAR E60 525 diesel destul de rapid


bgcnet

Recommended Posts

Da, Calin, de ce ai revopsit-o:)?

...de smecher .Serios,de fitza am vopsit-o toata....Am zis ca daca oricum sta masina in garaj neumblata (numere rosii expirate) ia s-o duc eu la vopsit ca oricum nu-i simt lipsa.Trei saptamani mi-a tinut-o la vopsit :D dar nu-mi pare deloc rau

 

sa ai grija la cumpararea ca o sa trebuiasca chitanta de la finante cum ca s-a platit taxa de poluare si nu s-a recuperat ulterior ...

Degeaba,n-ai ce-i face !

Taxa o recupereaza DUPA ce iti vinde masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Chiar nu are nimeni, nu vreau sa ma risc pe autovit!

 

Daca nu ti-ai luat inca, poate te tenteaza a mea. Eu cochetez cu ideea de a-mi lua un break, ceva din 2009-2010, un E61. Masina nu e scoasa la vanzare.

Topicul masinii mele e aici http://www.bmwclub.r...mcliviu__st__20, masina am luat-o tot de pe forum, de la valtherval, deci ai "istoric" chiar pe forum.

Acum am aprox 159.000, iti dau mai multe detalii daca te intereseaza.

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Stiu f bine masina, am tatonat 1 luna si mai mult cu Vali inainte sa o cumperi tu, am fost si in ea etc...nu ne-am inteles la bani ai pm.
Link to comment
Share on other sites

Nu te grabi. Eu nu iti recomand 530. Sunt taxele foarte mari . Mai ales impozitul care sare de 2000 ron si asigurarea daca esti si mai mic de varsta , plus ca urmeaza scumpiri ale rca-ului foarte mari cat de curand. Cred ca nu iti place sa traiesti dand la stat anual 3000 ron pe 2 taxe stupide ale masinii , deci poti merge pe 525d, care are taxele mult mai mici, in general la impozit . Eu de ex am dat 890 ron impozit si 550 ron asigurarea pe an. Am 28 de ani.

 

 

va aruncati la E60 dar dif de la 2200 ron la 900 vi se pare imensa; nici nu vreau sa ma gandesc cum puteti intretine un e60 daca 110ron pe luna extra e o avere..

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca e vorba de impozit iar diferenta intre motoare e de 1300 ron. In astea faci si revizia la motor mai mic, mai platesti si asigurarea si vigneta si mai mananci si 2 pizza :)))

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Edited by jonnyy_b
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.