Jump to content

as vrea sa imi vand e36-le


bricktop

Recommended Posts

inainte sa o pun pe autovit si probabil sa nu ma sune nimeni, m-ar interesa la ce pret as putea vinde un e36 cabrio, 320, din 1994

 

are piele neagra

OBC 18 butoane

cutie automata in stare foarte buna

decapotare electrica

scaune incalzite - dar mai merge doar cel al pasagerului

geamul spate taiat la jumate

soft top impecabil

bara fata din fibra, ar trebui schimbata

proiectoare furate

jante 17

amortizoare Koni galbene, reglaj duritate, dar doar pe fata

suspensia e coborata destul de mult, nu se prea pot urca borduri cu ea

cauciucuri de vara

mai are mici zgarieturi pe ici, pe colo

motorul merge ca nou, are aproape toti senzorii schimbati, sonda lambda... relantiu perfect, nu se poticneste, nu are ezitari, foarte intretinut.

consumul e de vreo 15% in Bucuresti, nu prea conteaza cum conduci, tot atat scoti

la drum lumg am mers cel mai putin cu 6.8 in modul economic, la 90kmh

pe autostrada la 140kmh consuma 8.2

am si paravant original, poti merge decapotat pana la mare de exemplu, fara sa te ia capul

 

 

poze am doar vreo 2, de asta-vara....

 

 

(eu am dat pe ea 4000 acum 2 ani, e inmatriculata in Ro in 2008)

post-49418-0-37666200-1361436659_thumb.jpg

post-49418-0-98001700-1361436663_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am si eu un coupe tot din 94 in stare ceva mai slaba decat masina ta si am pus-o la vanzare la 2500 Eur. M-au sunat numai cu schimburi.

Am coborat pretul pana la 2000. M-au sunat 3 baieti, au zis ca vin sa o vada. A venit unul singur. A vazut-o, a mers cu ea, m-a intrebat ultimul pret. I-am zis 1900. A plecat.

Ieri am lasat pretul la 1800. Sincer nu stiu cu cat se va vinde. Vom vedea..

Link to comment
Share on other sites

Din poze masina arata destul de bine.

Gandeste-te care ar fi pretul minim la care ai fi dispus sa o dai.

Acum, avand in vedere varsta masinii (nu ai zis cati km are, pentru multi asta conteaza) as zice sa incepi de la un 2800EUR negociabil.

Insa asta depinde de tine si de cat de mult iti doresti sa o dai(sau cat de repede).

Si pune-o pe cat mai multe site-uri, mai ales pe unde este gratis, ca n-ai nimic de pierdut si nu stii de unde "sare" clientul.

 

Cat despre Tigra aia, eu zic sa o iei, in vreo 5 ani o sa devina piesa de colectie unicat cu valoare inestimabila :hyper:

Edited by Mircea Dogaru
Link to comment
Share on other sites

Are 210.000 in bord, dar motorul a fost schimbat de fostul proprietar, deci nu stiu cati poate avea.

In acte e trecuta fara serie motor.

 

O intrebare off-topic (sau poate nu :) )

De ce vrei sa o dai? Adica, vine vara imediat si sunt sigur ca este o placere sa te dai cu ea B)

Inca o chestie: lumea cam fuge de cutiile automate. O sa-ti ingreuneze putin vanzarea dar pana nu incerci nu stii cum va merge :drinks:

Link to comment
Share on other sites

suna standard, dar astept un copil:)

cand am luat-o acum 2 ani, nu aveam asa ceva in plan. imi place mult masina, dar e nevoie de ceva mai de oras.

mai am un M3, nici aia nu e de dat copilul cu ea, dar la aia nu pot renunta

 

nu fac schimburi... mie si pe bani imi e greu sa o dau, tocmai de aia anuntul e mai mult informativ, m-am uitat pe autovit si in categoria asta mai sunt inca vreo 2 care par obosite.

e36 a fost masina de suflet, imi pare rau ca s-a devalorizat moral din cauza inmatricularilor pe bulgaria si ca a devenit BMW-ul saracului, dar mie, de fiecare data cand o conduc, imi ofera o placere aparte; iar decapotata inca intoarce capete

 

cat despre cutie... am luat-o asa ca sa mearga si sotia cu ea; dar sa mergi decapotat, cu o mana sa tii volanul si cu cealalta o inghetata, iar ea sa schimbe singura, e moment mastercard:D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

suna standard, dar astept un copil:)

cand am luat-o acum 2 ani, nu aveam asa ceva in plan. imi place mult masina, dar e nevoie de ceva mai de oras.

mai am un M3, nici aia nu e de dat copilul cu ea, dar la aia nu pot renunta

 

nu fac schimburi... mie si pe bani imi e greu sa o dau, tocmai de aia anuntul e mai mult informativ, m-am uitat pe autovit si in categoria asta mai sunt inca vreo 2 care par obosite.

e36 a fost masina de suflet, imi pare rau ca s-a devalorizat moral din cauza inmatricularilor pe bulgaria si ca a devenit BMW-ul saracului, dar mie, de fiecare data cand o conduc, imi ofera o placere aparte; iar decapotata inca intoarce capete

 

cat despre cutie... am luat-o asa ca sa mearga si sotia cu ea; dar sa mergi decapotat, cu o mana sa tii volanul si cu cealalta o inghetata, iar ea sa schimbe singura, e moment mastercard:D

Te inteleg perfect :drinks:

Din acelasi motiv mi-am luat si eu E39 cu steptronic in loc de E36.

In mod uimitor insa sotia nu a fost incantata de automata, prefera manuala :getlost:

Mult succes la vanzare. Clienti se vor gasi dar nu cred ca vrei sa o lasi la pretul la care s-ar da usor :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ani vindeam un e36 sedan din 95 cu 3000euro ,iar acum un cabrio daca e in stare buna incepi de la 2500... :aww: (trist) dar asta e viata ,eu decat sa o dau cu 2000 mai bine stau si ma uit la ea in garaj ,(chiar draguta masina )in fine.. fiecare cu ale lui,bafta la vanzare oricum !!!
Link to comment
Share on other sites

Nu are rost sa mai spun un pret, nu ma asteptam la mai putin de 3000

 

anyway, o sa o tin si pe asta si mai iau ceva diesel, probabil de la vw...

pt 2000 de euro cat se preconizeaza ca as lua pe ea, prefer sa ma plimb eu decat altul

 

va multumesc tuturor!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.