Jump to content

E60 M LCI 520D


WKF

Recommended Posts

razzzzvan postul este mai sus pe pagina asta iar pentru mai multe detalii poti sa intri pe masina lui si explica mai multe acolo

 

eu zic in felul urmator... pana nu puneti si voi pe masina dimensiuna asta sau macar sa mergeti cu una cu dimensiunilea astea ( fie ea si 520 de 163cp) nu are rost sa mai continuam discutia... majoritatea sunteti carcotasi pe forum fara motiv.

  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Ba nene sunteti culmea... Asta e sectiunea unde ne putem prezenta masinile, cu bune cu rele cu jante cu consum cu tot ce vrea pielea noastra...

 

Voi va bagati ca supozitorul, daca aveam nevoie de mai multe sfaturi le ceream la BMW sau la multi altii, cu siguranta nu tie sau altor "cunoscatori"

 

In ce priveste jantele si dimensiunea anvelopelor fiecare e liber sa-si puna cum vrea, eu pt dimensiunile astea am optat ( ca e bine ca e rau )

Edited by WKF
  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Ai mare dreptate

 

Dar trebuie sa intelegi si opiniile altora poate cu mai multa experienta cind fac observatii despre lucruri contra naturii (cum ar fi roti de 285 pe un 520d).Din cite stiu Acero are 530i care e cu totul altceva.Ca eu sau multi altii nu am pune asa ceva pe un 520d si sa il tranformi intr-o lesinatura e adevarat.

 

Dar e masina ta,topicul tau si... Felicitari pentru achizitie ,cit mai multi kilometri fara incidente iti doresc

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

S-a iscat o polemica degeaba spun eu :)

Fiecare isi simte mai mult sau mai putin masina. Eu personal, la e82 177cp, simt trecerea de la 16" tabla 205 55 la 17" mixte 205 50 respectiv 225 45.

Masina sta mai bine pe viraje respectiv schimbari de directie cu cele mari, dar se pune in miscare si accelereaza mai bine cu rotile usoare si inguste.

 

E vorba de fizica clasa a V-a si anume cresterea masei partilor suspendate, cresterea fortelor de frecare s.a.m.d.

 

Eu mi-am luat minusuri spunand ca diferenta de consum intre 16 tabla si 17" M paket este de aproape 1l/100km, asa ca... :)

 

Revin, totul pleaca de la cum stii sa simti masina :thumbsup:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ai mare dreptate

 

Dar trebuie sa intelegi si opiniile altora poate cu mai multa experienta cind fac observatii despre lucruri contra naturii (cum ar fi roti de 285 pe un 520d).Din cite stiu Acero are 530i care e cu totul altceva.Ca eu sau multi altii nu am pune asa ceva pe un 520d si sa il tranformi intr-o lesinatura e adevarat.

 

Dar e masina ta,topicul tau si... Felicitari pentru achizitie ,cit mai multi kilometri fara incidente iti doresc

 

 

Dar nu stiu de ce crezi ca nu accept alte opinii, nu m-am contrasiz sa zic ca 285 e mult mai bun decat 275 sau ca 19" e mult mai bun ca 16" , am zis doar ca merge si trage mai bine sau ( altfel ) sa nu sara iar baietii...

 

Se transfoma in lesinatura atunci cand iti cumperi sau ai deja una cu "caii morti" si vai de mama ei cum sunt majoritatea E60 din tara deoarece majoritatea cu "BMW" stau la tara sau cum pun mana pe niste banuti isi cumpara "BMWEU" ...

 

Deci in concluzie:

- nu va luati jante pe 19" ca sunt naspa pentru Romania se sparg si se crapa imediat( deoarece va luati toate facaturile ITALY )

- nu puneti niciodata 285 pe spate ca lesina masina si nu e recomandat

- multi nu isi permit jante pe 19" si incep sa sufere deoarece ei s-au chinuit ani buni sa isi cumpere un "BEMWEU"

 

Le mumtumesc celor care au opinii, le respect dar asta e alegerea mea si asta e upgrade-ul pe care l-am facut.

  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Dar nu stiu de ce crezi ca nu accept alte opinii, nu m-am contrasiz sa zic ca 285 e mult mai bun decat 275 sau ca 19" e mult mai bun ca 16" , am zis doar ca merge si trage mai bine sau ( altfel ) sa nu sara iar baietii...

 

Se transfoma in lesinatura atunci cand iti cumperi sau ai deja una cu "caii morti" si vai de mama ei cum sunt majoritatea E60 din tara deoarece majoritatea cu "BMW" stau la tara sau cum pun mana pe niste banuti isi cumpara "BMWEU" ...

 

Deci in concluzie:

- nu va luati jante pe 19" ca sunt naspa pentru Romania se sparg si se crapa imediat( deoarece va luati toate facaturile ITALY )

- nu puneti niciodata 285 pe spate ca lesina masina si nu e recomandat

- multi nu isi permit jante pe 19" si incep sa sufere deoarece ei s-au chinuit ani buni sa isi cumpere un "BEMWEU"

 

Le mumtumesc celor care au opinii, le respect dar asta e alegerea mea si asta e upgrade-ul pe care l-am facut.

 

Atunci trebuie sa respecti si tu opinia urmatoare:

- nu are cum sa traga mai bine cu roti mai mari si mai grele !

 

:)

 

Si inca o opinie daca imi permiti :)

 

Italia este un nume in automobilism, acolo nu se fac "facaturi", sau oricum nu mai multe sau mai putine decat in alte parti!

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Ok ... NU trage mai bine e doar o senzatie mai placuta...

 

Si apropo mi-am luat 520 ca sa ma pot plimba prin toata lumea nu un 530 sau 535 sa il scot in weekend si atunci sa fac cheta cu "tovarasii" sa ne plmbam prin centru:)si sa ma plang pe forum ca imi consuma mult dar merita!!

 

Te cred ...dar jantele la BMW in reprezentanta jantele sunt made in Austria nu cred ca sunt in ITALY

Edited by WKF
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ok ... NU trage mai bine e doar o senzatie mai placuta...

 

 

Sunt convins ca iti place comportamentul masinii mai mult, mai ales pe sosele bune, iar de aratat ti-am spus deja ca arata demential !

Sa le porti cu placere, sa arzi gazul cu ele mai departe :)

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Dar nu ma enervez... Cum a zis si XXL am pus poze la sectiunea masina mea si am spus ce upgrade i-am facut, nu trebuie sa ma convinga nimeni ca am facut bine sau rau

 

Sau sa ma jigneasca !!

 

Sincer mi se pare o mare mocanie sa jignesti pe Forum din spatele unui calculator munca si hobby-ul altei persoane.

Edited by WKF
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Te cred ...dar jantele la BMW in reprezentanta jantele sunt made in Austria nu cred ca sunt in ITALY

 

Sunt jante OEM BMW facute in Italia. Italia este unul dintre producatorii de prestigiu de jante.

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Pentru F10 probabil, eu am avut 4 perechi de jante pana acum toate AUSTRIA, iar inainte sa le iau pe astea m-am dus in reprezentanta si modelul asta era AUSTRIA

 

Dar daca tu stii mai bine nu te contrazic

Link to comment
Share on other sites

style 166 ( rotile de M5/M6 ) vin din fabrica cu 285/35/19 si culmea au tot 9.5j la fel ca style 172m sau style 128 , asa ca nu vad de unde atata tevatura cu marimea gresita , un 520d nu cred ca a fost facut niciodata pentru drag racing sau VTM sau alte sporturi de viteza asa ca nu inteleg ce este asa de rau daca omul a vrut sa puna jante pe 19 , probabil ca merge la fel cu masina ori ca sunt pe 19 ori ca sunt pe 16/17
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.