Jump to content

BMW E92 320D 177CP BLACK SAPPHIRE


torelo

Recommended Posts

F frumos

 

ms

 

E alta masina :D

da intredevar e alta masina

 

 

 

Frumos upgrade :goodjob:

ms

 

 

 

Nice job. Cat au costat triplele si de unde le-ai achizitionat?

pretul meu e irelevant, sunt revanzator si am alte preturi

 

pe la 500-550 euro pot sa le aduc, oricum mult sub pretul la care se gasesc ele.

Link to comment
Share on other sites

Si de ce treci de la 5W40 la 5W30? N-ai fost multumit de 5W40? din ce punct de vedere? Intreb, ca si eu as vrea sa trec iar de la MOTUL 5W40 la Original BMW 5W30! Am 8000Km pe Motul si parca in toata aceasta perioada mi s-a parut ca nu a mai tras ca si cand eram pe 5W30! Nu stiu daca are relevanta acest punct, dar aveam un regret parca tot timpul! Cu motul, toarce mai bine motorul este mai silentios si la mine a mancat mai putin decat cu 5W30, asta fiind motivul pentru care am trecut de altfel pe un 5W40! Prin mai as dori sa fac revizia completa, am un drum in Germania si vreau sa iau uleiul de acolo! Doar sa ma hotarasc pe ce sa merg!
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt curios ce e cu Hello Kitty pe portbagaj? :rolleyes:

 

PS: Foarte frumoasa masina ta. Stopurile si pachetul M o schimba total.

hello kity e pus la misto , toate lumea o arde cu bad boy si altele eu l-am pus la misto.

am sal scot in curand ...

 

 

Frumoasa masina! Arata foarte bine cu stopurile de M3.

@Kenbobo: probabil vroia sa puna stickerul asta :LMAO:

MS

mai am si altele cu hello kity :)) dar asta nu il am.

 

 

3 schimburi in 15 mii?de ce?

pai am facut 1 data cand am schimbat turbina

a doua oara cand am schimbat distributia

si asta e a 3 oara :)

 

 

 

Si de ce treci de la 5W40 la 5W30? N-ai fost multumit de 5W40? din ce punct de vedere? Intreb, ca si eu as vrea sa trec iar de la MOTUL 5W40 la Original BMW 5W30! Am 8000Km pe Motul si parca in toata aceasta perioada mi s-a parut ca nu a mai tras ca si cand eram pe 5W30! Nu stiu daca are relevanta acest punct, dar aveam un regret parca tot timpul! Cu motul, toarce mai bine motorul este mai silentios si la mine a mancat mai putin decat cu 5W30, asta fiind motivul pentru care am trecut de altfel pe un 5W40! Prin mai as dori sa fac revizia completa, am un drum in Germania si vreau sa iau uleiul de acolo! Doar sa ma hotarasc pe ce sa merg!

 

Nu am trecuat neparat , asta a avut pe stoc si trebuia sa schimb uleiul. am avut bmw si inca olandez.. am fost multimit si de ala dar trebuia sa fac comanda de pe net pt el... si nu am mai avut timp.

Link to comment
Share on other sites

da da , scoate kitty , masina asta nu are nevoie de nici un sticker :p Turbina ce a patit , scapa ulei sau a murit de tot

 

o sa fie scos in curand

 

cand am adus masina am inceput sa verific la ce stiam ca au probleme iar cand am schimbat filtru am zis sa verific si turbina. Cu toate ca nu fluiera deloc, tragea fara probleme, nu scapa ulei ... avea joc in axial si am hotarat sa o schimb stii cand sunt pacatoase si la fosta masina ( e90 nfl ) ma lasat in drum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mai bine mai tarziu decat niciodata ... Masina e la mine de aproape 2 ani.

 

 

Am inceput oarecum cu stangu' , dupa putin timp de la achizitie a ramas blocata o clapeta din admisie si a plecat o bucatica , mica mica :rolleyes:

Nu a facut ravagii mari , doar o supapa indoita , dar daca tot am desfacut am schimbat supapele , toate garniturile , saibe foc , furtune vacuum , role-fulie-curea transimise , volanta+ambreaj , evident galerie admisie fara clapete si altele.

 

De atunci nu am mai avut probleme si m-am putut bucura de masina , schimband la ea doar consumabile (lichid frane , placute, suporti motor, amortizoare, bujii)

 

Am avut 2 ani pentru iarna style 285 , doar ca parca sub 18" nu e ce trebuie pentru ea ..asa ca am luat niste Dotz'uri iarna asta. Pe vara am vechile jante style 95 , aici sunt in dilema , sa le reconditionez sau sa le schimb cu style 128.

 

Am in plan sa schimb interiorul cu unul sport, pilot automat, bluetooth poate.In primavara voi vopsi cateva elemente : spoiler fata , aripa dreapta. Masina de cand am luat-o e tinuta in garaj , vreau si un polish prin toamna. Am mai comandat niste leduri fata , semnalizari , pedale M , grile duble , nuca M , camera video bord e montata de ceva timp.

 

 

Sper sa nu fie cu suparare ca am postat aici , dar masina e aceeasi , nu vad rostul altui topic.

 

Las si niste poze :

post-75434-0-63931400-1518090352_thumb.jpg

post-75434-0-74428100-1518090382_thumb.jpg

post-75434-0-30067100-1518090388_thumb.jpg

post-75434-0-91168500-1518090443_thumb.jpg

post-75434-0-54432000-1518090501_thumb.jpg

post-75434-0-75930000-1518090507_thumb.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.