Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Eu am fost capul rautatilor si oricum nu are legatura cu cat costa masina,sper doar sa fie ok,altfel il trimit inapoi :console: La X6 se va simti mult mai bine,cu siguranta !

 

se pare ca esti prieten bunul cu seful tau...; asa ca in familie thumbsup.png

Eheeee,sa nu exageram !

Link to comment
Share on other sites

Nu te-ai lĂŁsat :D Partea bunĂŁ e cĂŁ ĂŽncĂŁ nu trebuie sĂŁ modific nimic la R pentru a ne juca :ike:

 

Cam slĂŁbuț timpul pt. X6 pe 80-200 la aproape 20s. Nu e cu mult mai greu decât X3 și totul ar trebui sĂŁ fie mai performant. Aș prefera la orice orĂŁ F25 35d.

Link to comment
Share on other sites

Nu te-ai lĂŁsat :D Partea bunĂŁ e cĂŁ ĂŽncĂŁ nu trebuie sĂŁ modific nimic la R pentru a ne juca :ike:

 

Cam slĂŁbuț timpul pt. X6 pe 80-200 la aproape 20s. Nu e cu mult mai greu decât X3 și totul ar trebui sĂŁ fie mai performant. Aș prefera la orice orĂŁ F25 35d.

Nu m-am lasat,insa,acum pana la sfarsitul anului,nu mai fac nici o investitie,promit solemn ( cel putin asa am spus acasa :rolleyes: ) La partea cu jucatul am renuntat de mult,nu asta este scopul upgrade-ului ci doar plusul de putere cand ai nevoie,la o depasire sau in situatii limita,de fapt stii si tu ! X6 M50d merge foarte bine si stock,asa daca te uiti pe date parca nu spun mare lucru,insa realitatea este putin diferita.

 

Ce sĂŁ fie compatibil? Cu box la el performanțele vor fi comparabile acum cu cele ale R-ului. DacĂŁ pun și eu ceva, mai trebuie sĂŁ punĂŁ și el ceva.

Nu mai pun nimic,stii ca am mai discutat,chiar nu era nevoie,dar e o problema psihologica,ca daca se poate,de ce nu ? La tine e mai usor,e Revo care face minuni la bani mai putini.....

Link to comment
Share on other sites

La mine fiind box,il dau jos imediat,deci nu are implicatii majore,sa trebuiasca sa rescriu soft,etc.Repet,nu vreau sa ma dau cu masina si nici nu astept pe altii pe la stopuri sa vedem ce pot,l-am luat pentru mine si vreau sa ma bucur de el in felul meu si sper din suflet sa fie ok si sa nu imi afecteze garantia,cel mai important lucru de altfel.
Link to comment
Share on other sites

La mine fiind box,il dau jos imediat,deci nu are implicatii majore,sa trebuiasca sa rescriu soft,etc.Repet,nu vreau sa ma dau cu masina si nici nu astept pe altii pe la stopuri sa vedem ce pot,l-am luat pentru mine si vreau sa ma bucur de el in felul meu si sper din suflet sa fie ok si sa nu imi afecteze garantia,cel mai important lucru de altfel.

 

Il dai si tu jos cand te duci cu masina la revizii... Nu trebuie sa le spui lor tot, abia asteapta sa iti anuleze garantia.

Link to comment
Share on other sites

Lol, daca cei de la Braila de unde ai luat masina citesc topicul asta? Ar fi culmea...dar totusi cu el scos nu vor avea vreo dovada. Oricum vor verifica amanuntit toate urmele...cand montezi un box trebuie sa scoti capacul motor si alte chestii daca e nevoie si mai pot ramane eventual ceva zgarieturi.

 

N-are sigilii deloc capacul? Zone in care se poate vedea daca ai umblat.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stim doar noi,cei de pe aici,nu e cazul de mare tamtam.Deja se monteaza.....primele si ultimele poze cu el :sorcerer: Este imens,nu ma asteptam la asa monstru,oricum mai grele sunt cablurile decat boxul in sine,care,culmea este sigilat ca pe vremuri...... Edited by FRE
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gata ! S-a terminat si montajul,a durat ceva,dar macar am prins si furtuna de 10 min din Braila ( o gramada de copaci rupti,etc ) . X6-le a ramas ca e mult de lucru,cel mai probabil maine va fi gata,insa,eu sunt gata de drum spre casa cu F30-ul meu.O sa o testez si pun impresiile cand ajung,cat despre filmulete,nu are cine sa le faca si nici nu stiu daca vreau....sunt pe site-ul Hartge,e suficient.

 

Hitman - Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Asa cum ma asteptam,totul functioneaza foarte bine,softul este agresiv doar la apasarea pedalei de acceleratie mai brutal,in rest,la un mers normal mare diferenta nu este.Cat priveste 0-100 km/h nu cred ca s-a modificat cu mai mult de 0,1 maxim 0,2 sec,insa in depasiri intradevar se simte cum trage cu toti calutii :D . Bine ca mi-am mai luat o grija de pe cap si nu regret nimic,este total diferit de ce este pe piata la momentul actual,pe langa Hartge,ceilalti par ca vand jucarioare !
Link to comment
Share on other sites

Da,sigur asa este.....Cu ocazia deplasarii de azi,m-am convins ca nu mai vreau tipsurile M Performance,cele de inox cu sigla M,deoarece le-am vazut montate pe un M3,( de fapt era toba M Performance,dar tipsurile sunt la fel ) si nu m-au dat pe spate.O sa caut ceva negru lucios,tot OEM,dar poate de seria 5 F10,care sunt un pic mai groase si fac adaptarea la mine.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.