Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Poza cu cele doua **brunete** din familie.....una mai bronzata ca cealalta,asa ca am ce spala mai tot timpul,chiar si zilele astea cand nu a plouat si a fost frumos,tot sunt pline de praf,flori de tei si alte plante/pasari :frantics:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi plac cum arata jantele si sunt destul de mari pe 19, probabil din cauza sistemului Xdrive masina e putin mai inalta. Daca aravea o suspensie sport ar fi aratat altfel.

Foarte frumoasa masina interiorul imi place foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic,astea erau optiune la jantele M400,care intra in pachetul M si sunt pe 18.Am tot ezitat sa le aleg sau nu,insa imi plac foarte mult asa cum sunt astea M403 pe 19,iar diferenta de 750 euro intre ele,cred ca merita.Oricum,depinde de gusturi ......

 

Imi plac cum arata jantele si sunt destul de mari pe 19, probabil din cauza sistemului Xdrive masina e putin mai inalta. Daca aravea o suspensie sport ar fi aratat altfel.

Foarte frumoasa masina interiorul imi place foarte mult.

Suspensia este ceva mai sus,insa nu vreau sa umblu la ea,deoarece ma limiteaza foarte mult,mai ales iarna,fiind o masina de zi cu zi,nu vreau acest lucru.Multumesc pentru aprecieri,cu toate ca la interior regret ca nu am ales rosu.....

Link to comment
Share on other sites

Poza cu cele doua **brunete** din familie.....una mai bronzata ca cealalta,asa ca am ce spala mai tot timpul,chiar si zilele astea cand nu a plouat si a fost frumos,tot sunt pline de praf,flori de tei si alte plante/pasari :frantics:

Cine te-a pus sa alegi tot negru? :)

Eu abia astept sa scap de culoarea asta, sper sa fie ultima.

Frumusel si polo gti...sportiv asa si practic, ideal pt Buc ;)

 

Multumesc pentru aprecieri,cu toate ca la interior regret ca nu am ales rosu.....

Stii ce mergea cel mai bine la negru? Cremul ala cel mai deschis, spre alb...la interior. Rosu nu.

Link to comment
Share on other sites

Andrei,Polo doar arata a GTI,nu este ( am vrut dar,din punctul meu de vedere nu merita banii care ii cer cei de la VW,mai ales pentru o masina mica de oras,condusa de o femeie :frantics: ) in schimb cu ceva investitii ulterioare arata cum arata.Cat despre culoare,imi place la nebunie negrul asa ca ma chinui in continuare.....revenind la interior,bej am avut si nu as mai lua niciodata,neprotejat corespunzator se murdareste de la jeans foarte foarte repede. Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Superb 328-ul! Felicitari! Tot citeam topic-ul si nu stiam de unde imi este cunoscut "FRE". Dar acum am vazut poza cu Polo si m-am prins, vwforum :drinks: Stii si tu sigur GTL-ul meu :D

Multumesc Calin ! Sigur ca stiu....cu toate ca nu am prea frecventat intalnirile de la Junior. Toate cele bune !

Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumesc pentru aprecieri ( putin exagerate cred eu ! ) iar in al doilea rand,am tot pus poze cu interiorul,chiar si in pagina anterioara,insa daca vrei sa vezi ceva anume,te rog sa imi spui si pozez fara probleme !
Link to comment
Share on other sites

Dimineata am primit un mail de la dealerul APAN,de unde am cumparat masina,cu un newsletter in care,se pare ca motorul de pe masinuta mea,respectiv 2,0 - TwinPower Turbo,a castigat,pentru a doua oara consecutiv,la categoria sa,premiul Engine of The Year Awards 2013.Inca un motiv de bucurie si mandrie pentru mine :goodjob:
Link to comment
Share on other sites

Era de asteptat...de cand se luptau sa scoata si ei un turbo-benzinar de capacitate cilindrica mai mica....;)

 

Acum se merita mai bine sa-ti iei benzina la bmw, cuplu mai mare, consum ceva mai mic, alt feeling fiind turbo...decat puturoasele alea de 318i sau 320i care mai si papau la greu, acum e parfum.

Link to comment
Share on other sites

Era de asteptat...de cand se luptau sa scoata si ei un turbo-benzinar de capacitate cilindrica mai mica....;)

 

 

Au antecedente. Chestia s-a intamplat in 1974.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic,daca merita mai mult sa iei benzina decat motorina,sincer nu stiu cat consuma,spre exemplu un F30 320d,ma gandesc ca poate in Bucuresti,merge cu un 10 %,deci,pentru maxim 2 litri diferenta la consum,chiar merita un 328,care are aceleasi taxe,putere ceva mai mare,zgomot interior practic inexistent iar de performante nu mai discutam.Acum fiecare cu preferintele lui,nu vreau sa comentam benzina vs. motorina,cu toate ca trendul continua cu motorina se pare,sunt putini,cel putin aici pe forum care au masini pe benzina in comparatie cu cei care au motorina.Ar trebui sa tinem cont si de alti factori,nu neaparat de consum,care intradevar este mai mare catre mult mai mare la cele pe benzina.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.