Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Pai dc sa ma duc in Promenada sa dau bani la parcare, intr-o parcare naspa, cand ma duc in Baneasa si e gratis si e parcarea f aerisita? :frantics:

 

Sau pot merge la Afi,merg pe jos si ajung in 5 minute,fara nici un stres,insa am zis sa vad ce si cum.....,m-am convins :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Eu tot nu inteleg cum a putut parca Alfa aia...

Cat priveste Mall-ul...e mai misto la Baneasa / AFI.

Ce, acolo nu e Mac D sau KFC sau Pizza Hut sau... :)

Era lipita de mine paralel,oglinda in oglinda,practic am intrat prin dreapta,ca altfel nu se putea :rolleyes: Asa imi trebuie,sa mai gasesc locuri aproape de intrarea in mall alta data ! Cat despre AFI sau Baneasa,nici acolo nu sunt locuri de parcare la discretie in weekend,de aceea evit.

Link to comment
Share on other sites

Adica macel!

Cat priveste parcarea la Baneasa, eu o fentez prin spate pe la IKEA si parchez intre Ikea si Baneasa.

Mereu gasesc loc pe acolo.

 

Anyway, e misto si cu jantele de 18 pe ea..da bine modelul ala la ochi! :thumbsup:

Ai facut vreo revizie in prealabil? Parca am citit pe undeva pe la tine, daca nu ma insel.

Ma gandesc sa fac si una pe la 17K, sa nu astept pana la cea oficiala.

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

In legatura cu jantele,sunt frumusele,insa,cum am mai spus,sa il ia dracu pe designer,in spatele spitelor torsionate,s-a gandit el sa faca ca un jgheab,unde se strange evident toata mizeria si praful de placute,iar dupa ce o speli,indiferent cum ar fi trebuie sterse fiecare in parte,toata mizeria de la clatire sta in jgheabul ala.Cat despre revizie,da,am schimbat uleiul,filtrul de ulei,aer si polen,cred ca si eu aveam in jur de 16k,nu mai stiu sigur.Ce sfat iti dau : Mergi la reprezentanta pentru ulei si filtru de ulei,iar restul cumpara-le tu,sunt Valeo si sunt la jumatate de pret de reprezentanta,iar de schimbat e floare la ureche ( ma rog,e ceva mai dificil la polen ) Succes
Link to comment
Share on other sites

Pai la ulei si filtre ma gandeam si eu, celelate 2, adica cel de aer si polen, la toate masinile pe care le-am avut, au fost schimbate NU in reprezentata.

Nu stiam de jante...nasol ca se intampla asta...

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Pai la ulei si filtre ma gandeam si eu, celelate 2, adica cel de aer si polen, la toate masinile pe care le-am avut, au fost schimbate NU in reprezentata.

Nu stiam de jante...nasol ca se intampla asta...

Tinand cont ca ai garantie,cel de aer trebuie neaparat sa il schimb la ei,o data la doi ani sau cand iti arata CB-ul termenul de revizie.La mine fiind intermediara,nu a contat si oricum cel de aer si polen si eu le-am comandat ulterior,insa la reprezentanta si au costat destul de mult.

Link to comment
Share on other sites

Azi dupa claxoane repetate si de lunga durata ( doi soferi care isi faceau ambitiile care sa treaca si care sa stea ) unul dintre ele m-a lasat,asa ca acum am jumatate de claxon :LMAO: Cred ca sunt acoperite de garantie,asa ca nu imi fac probleme,timp sa am sa merg la o reprezentanta.In rest numai de bine,ma apropii cu pasi repezi de 20.000 km :wink:
Link to comment
Share on other sites

Consum de diesel :D

Ma ajuta si faptul ca plec dimineata la 07.00 de acasa insa compenseaza ca ma intorc in jur de 18.00 cand e bara la bara.Una peste alta,este un consum bun pentru modul in care merg,adica linistit ( cu mici exceptii ) insa probabil daca as trage de ea as avea un 12 - 13%.

Link to comment
Share on other sites

Fredie, la 7.00 pleci de acasa? Pfooa...atunci e somnul cel mai dulce!:)

Glumesc, consum foarte bun pentru puterea de sub capota.

 

Multi km fara probleme!

In stilul asta, te vedem mai repede cu F10:)

F10 nu cred,este prea mare si nu am nevoie,daca voiam puteam sa o am fara probleme ( nu asa dotata ca asta,dar era F10 ) Oricum mi-am propus sa o tin 5 ani,deci nu cred ca o voi schimba inainte :good:

Link to comment
Share on other sites

F10 va fi the next target pentru mine, insa inainte de asta as vrea sa fac un test drive cu 335i, sa vad cum se misca.

M-a frapat un partener de business cu consumul la un 750i pe care tocmai l-a achizionat - cca 15% la drum intins

Motoarele astea pe benzina de la BMW scot niste consumuri...

Link to comment
Share on other sites

F10 va fi the next target pentru mine, insa inainte de asta as vrea sa fac un test drive cu 335i, sa vad cum se misca.

M-a frapat un partener de business cu consumul la un 750i pe care tocmai l-a achizionat - cca 15% la drum intins

Motoarele astea pe benzina de la BMW scot niste consumuri...

Foarte mult 15% . In ce conditii consuma atat ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.