Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Foarte frumoasa, nu stiu daca ma repet dar imi plac mai mult rotile de iarna decat cele de vara!

Multumesc ! Nu stiu daca te repeti,dar in mod sigur nu esti singurul care mi-a spus asta :rolleyes: Sunt ok insa foarte foarte greu de curatat/intretinut,se spala individual fiecare spita,fiind torsionate nu prea le curata jetul.....

Link to comment
Share on other sites

Multumesc ! Nu stiu daca te repeti,dar in mod sigur nu esti singurul care mi-a spus asta :rolleyes: Sunt ok insa foarte foarte greu de curatat/intretinut,se spala individual fiecare spita,fiind torsionate nu prea le curata jetul.....

 

le curata Sonax de isi amintesc ele de prima iesire din fabrica :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

ce bine ar fi daca era asa usor , foarte dubioase jantele alea , au un canal de scurgere fix in spate la spitele alea intoarse , foarte foarte greu de curatat , cel putin 30-40 de min stai sa le cureti / usuci pe toate 4 Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

ce bine ar fi daca era asa usor , foarte dubioase jantele alea , au un canal de scurgere fix in spate la spitele alea intoarse , foarte foarte greu de curatat , cel putin 30-40 de min stai sa le cureti / usuci pe toate 4

Nici eu nu o spuneam mai bine :LMAO: Myx-le,nu e chiar asa cum crezi,majoritatea sunteti cazuri fericite,eu nu,din pacate !

Link to comment
Share on other sites

Ieri dimineata,m-am decis sa intampin prima ninsoare cum se cuvine......si m-am apucat sa imi spal masinuta asa cum se cuvine,bibileala nu gluma :rolleyes: Cum am terminat operatiunile ( prespalare cu spuma Magifoam,spalare cu sampon Wolf”s Wash and Wax Orange,Sonax pentru Jante si uscare cu laveta Mamooth de la Chemical Guys ) a inceput sa ploua usor :angry:

 

Asa am facut si eu sambata, am spalat atat BMW cat si Seat, iar seara a inceput sa ploua...

Am pus rotile de iarna la ambele si duminica erau #supermurdare la loc.

So..le las asa pana la prima uscare.

 

Fredie, parca in poza 3, pe pragul si usa din stanga spate, se vede o culoare alba...ca fiind stearsa. E lovita?

Sau este doar efectul pozei...

Link to comment
Share on other sites

din partea mea sa fie zapada doar la munte ! :) eu nu o astept..

 

umblu cu ghete de iarna (ah ce le urasc,abia ma tarai cu ele) , jeg cat cuprinde peste tot, flescaiala.. bleah

 

de masina si aderenta nu-mi fac griji, daca nu ramane masina "pe burta" in zapada merge fara probleme(nu-ti trebuie experienta) rwd-ul prin zapada cu cauciucurile de iarna+sisteme.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

din partea mea sa fie zapada doar la munte ! :) eu nu o astept..

 

umblu cu ghete de iarna (ah ce le urasc,abia ma tarai cu ele) , jeg cat cuprinde peste tot, flescaiala.. bleah

 

de masina si aderenta nu-mi fac griji, daca nu ramane masina "pe burta" in zapada merge fara probleme(nu-ti trebuie experienta) rwd-ul prin zapada cu cauciucurile de iarna+sisteme.

Asa este,nici eu nu ma omor dupa iarna mai ales in Bucuresti,cat despre ramas ” pe burta ” iti dai seama ca nici xDrive nu face minuni in astfel de situatii.

 

Frumos exemplar.

Si ingrijit pe masura.

 

Are 5 de la mine ... merita

 

Bravo.

Multumesc foarte mult :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ajuta sa-ti dai seama daca ai luat fleet edition :)

 

pe bune acum singura informatie care m-a ajutat pana acum a fost temperatura motorului, asa am depistat la golf ca am termostatul bulit, in bord imi arata 90 de grade si de fapt era pe la 72..dar la tine nu cred ca-i cazul

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Si la ce m-ar ajuta toate astea ?

Eram curios daca merge si la f30 chestia asta. Si ce meniu are.

 

ajuta sa-ti dai seama daca ai luat fleet edition :)

Ajuta intr-o oarecare masura. Afiseaza si tensiunea din baterie spre exemplu sau alte date care pot folosi in unele situatii.

Deci nu-i chiar asa de aruncat la cos.

  • Like 1
  • Downvote 20
Link to comment
Share on other sites

maine cu putin noroc , aplicam oaresce "sticla" pe bolid <_<

Abia astept,insa ma gandesc cum ar putea ajunge un recipient de 150 ml la 4 masini,in 2 straturi.....Parca vad ca o sa ma sacrific eu,si raman fara de data asta :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca esti doar antipatic, n-are legatura cu ceea ce ai scris.

 

tocmai scrisul e problema, prea putini cred ca il cunosc personal din cei care ii dau minusuri, se face antipatic tocmai prin ceea ce scrie, sau a scris, iar cei care ii dau minusuri nu-l uita

Edited by arabu09
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Abia astept,insa ma gandesc cum ar putea ajunge un recipient de 150 ml la 4 masini,in 2 straturi.....Parca vad ca o sa ma sacrific eu,si raman fara de data asta :mellow:

 

nu cred ca nu o sa ajunga , dar si asa , am mai comandat eu 2 sticle , urmeaza sa vina saptamana viitoare

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.