Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Am adaugat si linkul,dar nu sunt grafice din pacate. :rolleyes: Sunt multe variabile,conteaza foarte mult si dyno-ul pe care s-au facut masuratorile ; stock masina are 245 cp si 350 nm iar dupa masuratorile lor ar avea 264 cp si 387 nm.
Link to comment
Share on other sites

Am curatat tipsurile,insa mai mult de atat nu se poate,din pacate se ”arde” cromul pe zi ce trece.... Nu ma asteptam sa fie chiar asa de prost materialul din care sunt facute,chiar si in conditiile in care motorul scoate destula negreala pe esapament ( a nu se interpreta ca scoate fum :LMAO: ......cel putin nu inca )
Link to comment
Share on other sites

Baga ceva de la Akrapovic :rolleyes:

Esapamentele sunt scuuuumpe tare,iar sa pun doar tipsurile alea carbon,nu mi se pare o idee prea buna,ori e....ori nu mai deloc :smile:

Andrei - Nu are M Performance pentru 328 din cate stiu,e ceva doar pentru diesel cu un ” Y ” care face din una doua si mai e pentru 335,cu doua individuale ( cred ca alea s-ar potrivi )

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Am curatat tipsurile,insa mai mult de atat nu se poate,din pacate se ”arde” cromul pe zi ce trece.... Nu ma asteptam sa fie chiar asa de prost materialul din care sunt facute,chiar si in conditiile in care motorul scoate destula negreala pe esapament ( a nu se interpreta ca scoate fum :LMAO: ......cel putin nu inca )

 

 

De ce le dai atat de multa importanta? Sunt doar cateva mici imperfectiuni.

Plus ... esti sigur ca se ia cromul? Nu sunt cumva depuneri?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De ce le dai atat de multa importanta? Sunt doar cateva mici imperfectiuni.

Plus ... esti sigur ca se ia cromul? Nu sunt cumva depuneri?

Am mai explicat,pur si simplu cromul este corodat,nu mai are efectul oglinda acolo pe bordura si de aici toate problemele,mizeria intra in porii aia si incet incet nu se mai curata.

Link to comment
Share on other sites

Am curatat tipsurile,insa mai mult de atat nu se poate,din pacate se ”arde” cromul pe zi ce trece.... Nu ma asteptam sa fie chiar asa de prost materialul din care sunt facute,chiar si in conditiile in care motorul scoate destula negreala pe esapament ( a nu se interpreta ca scoate fum :LMAO: ......cel putin nu inca )

 

Bai, la mine nu e.

Ciudat..mi s-ar parea normal sa fie, nu am asteptam la benzina. :unsure:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze!

 

Ok, am inteles. Raman la parerea ca dai prea multa importanta acestui detaliu. Masina e splendida, motorul ala face toti banii, dotarile pe care le-ai pus sunt exceptionale ... ca se duce vopseaua de pe un element asa de mic ar trebui sa-ti fie aproape indiferent.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze!

 

Ok, am inteles. Raman la parerea ca dai prea multa importanta acestui detaliu. Masina e splendida, motorul ala face toti banii, dotarile pe care le-ai pus sunt exceptionale ... ca se duce vopseaua de pe un element asa de mic ar trebui sa-ti fie aproape indiferent.

Ai dreptate,nu esti singurul care mi-a atras atentia ! Multumesc pentru cuvintele frumoase !

Claudiu,tu ai diesel,implicit filtru de particule,la masina anterioara,am pus tip de la pachetul AMG,si era ca nou dupa 6 ani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acum ii fac degeaba, ca e murdara din cale-afara si trasa pe dreapta.

Dar iti spun ca eu o spal cu mana mea si chiar m-am uitat la tips ce curat e.

Pai Cosmin,tu ai diesel,e normal sa fie asa,avand filtru de particule.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.