Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Mda.....masina este gata,colegul Acero m-a uimit si de data asta,produsul Wolf's Hard Body este de mare exceptie si ce ma bucura este faptul ca ofera o extra protectie in afara de look-ul wow ! Pozele....cand o sa le primesc de la Acero :flowers:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Adevarul este ca arata foarte bine si nu zic asta ca este a mea,pur si simplu imi place la nebunie acest model de seria 3 ( doar cu grila neagra,nu prea ma obisnuiesc cu grila aia enorma cromata dusa pana in faruri,dar se pare ca asta este trendul,vezi X5-ul nou ) . Pe de alta parte ma uit la E60-ul lui Acero si constat ca o masina ingrijita arata bine oricand,indiferent ca au trecut destui ani peste ea.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc baieti ! Cat despre lasat nici nu ma gandesc,este o masina pe care o folosesc zilnic,in orice conditii si nu cred ca are rost sa nu ma pot bucura,cel putin iarna,de siguranta care ti-o ofera 4x4,in sensul ca pot intra si in zapada mai mare,din cauza ca am garda prea mica la sol.In momentul de fata,am masurat in cel mai jos punct,pe bara fata am de la sol aproximativ 16 cm,consider ca este ok. Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Inside - nu stiu ce sa zic de samponul de la OMV,din ce imi spunea Acero,el a vazut ca este sampon Sonax,deci ar trebui sa fie ok ( vorbim de spalatoria self wash ) eu mi-am cumparat de la Wolf's un Wash & Wax.

 

csuser - am citit si eu,nici nu stiu ce sa spun,mie nu mi se pare ca ar fi ceva mai putin antifonata decat altele ; gandeste-te ca zgomot la rulare oricum am de la rotile de vara pe 19" sau de iarna pe 18" ambele seturi runflat,sunt totusi destul de rigide.

Link to comment
Share on other sites

Pe de alta parte ma uit la E60-ul lui Acero si constat ca o masina ingrijita arata bine oricand,indiferent ca au trecut destui ani peste ea.

 

Adica...........ce vrei sa spui...ca E60 e batran, si nu mai arata in general bine?! :D :D

 

Frumoasa rau de tot masina ta, imi place mult. Sper sa nu faci vreo prostie si sa o "lasi pe burta"......acum am citit ca nu ai de gand ;) De acord cu motivul.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Adica...........ce vrei sa spui...ca E60 e batran, si nu mai arata in general bine?! :D :D

 

Frumoasa rau de tot masina ta, imi place mult. Sper sa nu faci vreo prostie si sa o "lasi pe burta"......acum am citit ca nu ai de gand ;) De acord cu motivul.

Nu am spus ca E60 e batran,ma refeream ca totusi din 2005 si pana acum in 2013 au trecut ceva ani peste masina si inca arata ca una noua !

Mergi si tu sa iti faca o pregatire de iarna corespunzatoare ! Cat despre suspensia coborata ma bucur ca este cineva de acord cu mine :drinks:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

e ok samponul de la OMV , in combinatie cu apa f calda face treaba buna , nu afecteaza ceara , sealant din ce am observat eu de-a lungul anilor . Chiar ieri am tras o spalare acolo . Din ce am vazut e un sampon praf care e dozat in apa , mi-a aratat spalatorul de acolo . Ideea e ca nu se compara cu spuma activa la putere , principalul avantaj al masinii fiind apa calda . :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

e ok samponul de la OMV , in combinatie cu apa f calda face treaba buna , nu afecteaza ceara , sealant din ce am observat eu de-a lungul anilor . Chiar ieri am tras o spalare acolo . Din ce am vazut e un sampon praf care e dozat in apa , mi-a aratat spalatorul de acolo . Ideea e ca nu se compara cu spuma activa la putere , principalul avantaj al masinii fiind apa calda . :thumbsup:

 

 

eu spal masina la OMV-ul de langa fostul CityMall - pe Oltenitei , cred ca este ultimul construit SelfWash-ul respectiv , este cel mai modern dintre toate in care am fost , eram acolo cand au incarcat recipientul de sampon , aveau un bidon de 10-15L ( Sonax sau Sonus nu mai retin exact ) si o cupa masuratoare gen cum primesti in cutiile de proteine ( mult mai mare evident ) , daca masina e f f f murdara trebuie 3 fise , clatire - sampon - clatire , eu oricat de murdara ar fi masina dupa ce am spalat-o acolo nu am ramas cu nici un gram de murdarie pe prosopul de uscare , bine faptul ca am tot timpul protectie pe ea ajuta foarte mult

Link to comment
Share on other sites

Daca tot a venit vorba de spalatorii recomand si eu una. Este vorba de Concorso pe Bvd. Aerogarii. Partea cea mai buna la ei este ca usuca masina cu jet de aer cald nu cu lavete. Totul se petrece intr-o incinta incalzita unde poti bea si o cafea. Au si un stand foarte tentant de ceruri Swissvax :rolleyes:

 

 

LE: Selfwash merge cand e cald afara, iarna e foarte ok Concorso

Edited by buldy
Link to comment
Share on other sites

Daca tot a venit vorba de spalatorii recomand si eu una. Este vorba de Concorso pe Bvd. Aerogarii. Partea cea mai buna la ei este ca usuca masina cu jet de aer cald nu cu lavete. Totul se petrece intr-o incinta incalzita unde poti bea si o cafea. Au si un stand foarte tentant de ceruri Swissvax :rolleyes:

 

 

LE: Selfwash merge cand e cald afara, iarna e foarte ok Concorso

nu cred ca o ceara la 100 E face ceva in plus sunt alte solutii mai accesibile. Recomandarea lor ceruire la 4 luni ..poate la ei in tara acolo .

http://www.concorso.ro/tarife cat despre tarife , da sunt multi care spala masina o data pe luna .Asa ca e ok cred . :thumbsup:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Am spalat masina si acolo de cateva ori,nu am nimic de reprosat ( pretul este cam mare,insa cine isi permite isi permite ) dar nu am siguranta ca solutia de spalare folosita nu este tot o spuma activa care imi da toata protectia jos in cateva spalari. Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.