Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Nu am vazut sa ramana alb,probabil ma ajuta si culoarea masinii,e perfecta pentru sezonul asta :LMAO: Sincer, abia astept sa vina timpul frumos,deja m-am saturat de zapada,iar cand ma gandesc ca maine o luam de la capat :excl:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc baieti ! Vreau sa o laud in continuare : merge extraordinar pe zapada,ma surprinde de fiecare data cat de precisa si sigura poate fi tractiunea,chiar nu ma asteptam ( de sperat,speram eu sa fie cat de cat ok ); nu sunt genul sa ma entuziasmez cu una cu doua,conduc frecvent X6 M50d,Range Rover Vogue 4,4 si sincer in afara de garda la sol care iti da o libertate mai mare de a te descurca prin troiene,alte diferente nu vad/simt :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Poate avea pneuri de vara Range-ul. Zilele trecute un X6 a ramas impotmolit si l-a tras un prieten cu un Duster... Dar nu pentru ca Duster e vreo masina deosebita iar X6 o rabla, ci pentru ca X6-le avea jante pe 20'' cu pneuri Dunlop de vara...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc baieti ! Vreau sa o laud in continuare : merge extraordinar pe zapada,ma surprinde de fiecare data cat de precisa si sigura poate fi tractiunea,chiar nu ma asteptam ( de sperat,speram eu sa fie cat de cat ok ); nu sunt genul sa ma entuziasmez cu una cu doua,conduc frecvent X6 M50d,Range Rover Vogue 4,4 si sincer in afara de garda la sol care iti da o libertate mai mare de a te descurca prin troiene,alte diferente nu vad/simt :rolleyes:

 

Eu am Range Rover Sport si iti pot spune ca e una dintre cele mai bune masini in ceea ce priveste zapada,drum accidentat,offroad etc din cate am avut. Am si xDrive si chiar nu compari una cu alta. In plus ce setari de tractiune are RR, iar n-are rost sa le comparam.

Edited by Vision335
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ti se pare ca am comparat masinile in teren ? Am facut o constatare in traficul urban,pe soselele patriei,nimic mai mult :thumbsup:

Nu mi se pare, am spus doar parerea mea. Am specificat chiar si zapada asta insemanand drumuri publice din oras etc. N-o lua ca pe o ofensa. Numai bine !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc baieti ! Vreau sa o laud in continuare : merge extraordinar pe zapada,ma surprinde de fiecare data cat de precisa si sigura poate fi tractiunea,chiar nu ma asteptam ( de sperat,speram eu sa fie cat de cat ok ); nu sunt genul sa ma entuziasmez cu una cu doua,conduc frecvent X6 M50d,Range Rover Vogue 4,4 si sincer in afara de garda la sol care iti da o libertate mai mare de a te descurca prin troiene,alte diferente nu vad/simt :rolleyes:

 

Nici nu o sa simti cat timp nu ramai suspendat,cu x6 la 30-40cm daca te opresti trebuie sa dai un pic inapoi si apoi poti sa inaintezi.Am baga prin ac locuri Toareg modelul vechi,aprox ac rezultat.

 

In rest masina cu garda la sol mai mica,mai usoara este mult mai fun de condus chiar si pe zapada,stabilitate,tractiune,frane mult mai bune.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Nici nu o sa simti cat timp nu ramai suspendat,cu x6 la 30-40cm daca te opresti trebuie sa dai un pic inapoi si apoi poti sa inaintezi.Am baga prin ac locuri Toareg modelul vechi,aprox ac rezultat.

 

In rest masina cu garda la sol mai mica,mai usoara este mult mai fun de condus chiar si pe zapada,stabilitate,tractiune,frane mult mai bune.

Exact la asta ma refeream,dar poate m-am exprimat gresit. Chiar am citit pe pagina ta X6 vs Touareg .....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.