Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Daca e ud pe jos,crede-ma in sensuri giratorii si a mea uita de xDrive instant ( daca ai sti cate borduri am evitat ),sau crezi ca daca ai tractiune integrala ” merge ca pe sine ” ? Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Pe mine m-a impresionat maxim 135i-ul manual...cred ca 1M este senzatie, desi nu are multi CP in plus.

 

Apropo de nebunia asta cu caii putere, am vazut aseara la TV o emisiune despre arabii din Dubai si ce masini au. Fiecare avea in garaj cel putin 3-4 masini, numai AMG-uri, M-uri si Porsche-uri tunate, plus motociclete, camionete si evident cate un quad pentru fun pe dunele de nisip.

 

Iar un pusti neamt cred ca l-a prins pe D-zeu de picior...la 31 ani isi deschisese un garaj de tuning acolo (facea soft-uri custom, instala evacuari/admisii, avea un dyno pe care le masura). Primea baiatul cica in jur de 10-12 masini pe saptamana parca (sau posibil sa fi fost chiar pe zi, nu-mi mai aduc aminte) si cam fiecare lasa acolo 2-3000 euro cel putin :D

 

Nu cred ca m-ar deranja deloc o astfel de viata :p

Link to comment
Share on other sites

Doamne dar cum merge......mai mult de-a latul,pur si simplu am ramas masca,inca nu mi-am revenit,sincer :cry:

Pentru mine a fost aceasi senzatie cand m-am urcat in 323i, obisnuit fiind cu 316i, mai ales ca era si in tara "no speed limit"

 

 

Am pacatuit azi....am poftit la bunul altuia :LMAO:

Sa nu se mai intample, te iertam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multi km inainte! 22000 si la mine.

Ai fost la reprezentanta cu cele 2 chestii de fabrica?

Una este sa verifice daca scurgerile din fata sunt obturate sau pe cale de a se obtura.

Cica se obtureaza de la mizerii..frunze..etc si nu mai permite scurgerea apei, rezultand inundarea a nush ce calculatoare pe acolo... :flowers:

La mine cica era la limita.

A doua este ceva cu oxidarea a nu stiu ce fire. O sa ma duc si povestesc. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc baieti de urari ! Eu zic ca o sa pastrez masina macar 5 ani,cati km voi avea atunci,habar nu am,ce sper este sa treaca anii si km peste ea fara probleme. Vreau sa ajung la reprezentanta sa fac un update se soft,am verificat la neo_andersson si am o gramada de calculatoare care " cer " asta si atunci o sa verific si actiunile de service,problema este ca nu prea am timp iar pentru update de soft trebuie lasata masina acolo ore bune. Vedem ce si cum,deocamdata sunt cateva zile la Azuga,incerc sa prind ultimele portiuni de partie cu zapada :rolleyes:

 

Andrei,am facut o revizie intermediara la 15.000 km,am schimbat toate filtrele si uleiul ( nu eram de acord,voiam sa respect CB-ul,insa am facut-o de " gura voastra " :LMAO: )

Link to comment
Share on other sites

... Vedem ce si cum,deocamdata sunt cateva zile la Azuga,incerc sa prind ultimele portiuni de partie cu zapada :rolleyes:

 

Andrei,am facut o revizie intermediara la 15.000 km,am schimbat toate filtrele si uleiul ( nu eram de acord,voiam sa respect CB-ul,insa am facut-o de " gura voastra " :LMAO: )

 

Fredie, lasa muntele, hai la un gratar ca a venit primavara! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.