Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Fredy, pana la urma colegul meu si-a comandat x3. Am rasuflat usurat cand am auzit. Bine ca a renuntat la GT. Apropo, ii fac un discount de 6200euro din pretul final la proleasing ploiesti. Si o sa-si dea ford mondeo in buy-back. Dar nu i-au zis cat o evalueaza. In fine, pe el nu-l intereseaza desi masina a fost luata de noua cam cand a aparut noul model, 1.8tdci 125cp 97000km. :) Edited by Andrei_VUV
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am citit tot topic-ul! :smile: Superba masina! Bravo tine-o tot asa, se vede ca ai grija de ea si esti un adevarat pasionat :D

Multumesc foarte mult ! Apreciez rabdarea sa citesti atat de multe pagini,mi se mai intampla si mie chiar sa reiau la citit topicurile unor colegi de forum.

 

Fredy, pana la urma colegul meu si-a comandat x3. Am rasuflat usurat cand am auzit. Bine ca a renuntat la GT. Apropo, ii fac un discount de 6200euro din pretul final la proleasing ploiesti. Si o sa-si dea ford mondeo in buy-back. Dar nu i-au zis cat o evalueaza. In fine, pe el nu-l intereseaza desi masina a fost luata de noua cam cand a aparut noul model, 1.8tdci 125cp 97000km. :)

Ma bucur ca a ales altceva decat 3 GT,cat despre buy back si eu am dat Mercedesul meu W211 din 2007 115.000 km si mi s-a oferit 10.000 eur ( un pret foarte bun pentru piata de atunci,insa un pret mic fata de starea masinii ).

Link to comment
Share on other sites

Si-a luat un amic 530d GT de curand si am dat o tura duminica. Spatiul interior e mult mai generos decat la e60 sau chiar si f10, in special in spate. Dezavantajul este ca portbagajul este ceva mai mic.

 

Parbrizul mare si vizibilitatea oferita mi-au adus aminte de VW Sharan...oricum finisajele sunt foarte misto si e confortabila, la drum lung cred ca e o placere. Cum zicea si el in gluma...masina asta a fost facuta pentru oamenii care au nevoie de un van, dar nu vor sa fie vazuti intr-un van :)))

 

Ah si inca ceva...sistemul audio suna muuult mai bine decat in e60-ul meu, desi avea tot Professional Hi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Fredie, vezi ca sunt niste actiuni pe F30 de fabrica.

Chiar acum m-am intors de la MHS Craiova si sunt 2 chestii: una ce tine de schimbarea unor fire care corodeaza si a doua se refera la verificarea unor scurgeri din portbagaj...

Nu stiu acum daca te incadrezi, deoarece a ta este 328i insa merge sa intrebi.

M-au programat saptamana viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Ca bine zici mikken ! Si eu sper sa nu apara probleme intr-adevar serioase si aici ma refer la motor,dar chiar si asa ar fi acoperite de garantia de 2 ani si apoi de garantia extinsa,asa ca nu imi fac probleme.
Link to comment
Share on other sites

1M e din alt film. Cred ca e una dintre cele mai fun masini produse de BMW :frantics:

 

Mie imi place la nebunie 1M. Are ceva aparte pe langa faptul ca este un M.

 

Bine, nu m-as supara nici cu F30-ul tau :shifty:

Edited by Kenbobo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.