Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Din review-uri stiu ca in general BMW pune mai multi cp decat declara...deci nu cred ca e o problema aici, posibil si la Mercedes sa fie la fel.

Repet,din punctul meu de vedere important este cum se " misca " masina.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sau o vinzi si iei alta ca e veche. :D

 

@edit: Lasand gluma la o parte, te rogi de Acero sa faca pe bunul samaritean si ala e Autobalm-ul.

Nu asta ar fi problema,insa in ultimul timp chiar ma bucur de masina,nu mai stau asa stresat. Cat despre luat alta,hmmm..... sunt un tip romantic,inca sunt indragostit de asta,nu ma pot desparti de ea,e prea devreme :LMAO: :LMAO: :LMAO:

 

:thumbsup:

 

un F07 GT 550i LCI

Imi place mult,stii asta,insa in Romania cel mai probabil as fi ultimul proprietar :console:

Link to comment
Share on other sites

Sambata am fost la BMW Filaret,am schimbat lichidul de frana,voiam sa il schimb la 2 ani insa am intarziat un pic ( CB-ul cere primul schimb la 3 ani ) - cost 129 lei. Am mai schimbat filtrul de polen si cel de aer ( eu le schimb la 6 luni ) si curand ma pregatesc de al doilea schimb de placute fata / spate ; km la bord 47k :flowers:
Link to comment
Share on other sites

Eu eram la schimb 3 daca mai ramanea in posesia mea.

Probabil din cauza la cutia de viteze automata, tinand mereu piciorul pe frana, se uzeaza mai repede.

Si da, urmau discurile fata spate la schimbul 3.

1000 EUR toata combinatia, discuri + palcute, la MHS.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum uzati placutele asa repede, probabil din cauza cutiilor automate. Eu am cu cele actuale ~35k km si ochiometric sunt uzate undeva la 50%. (pe idrive imi indica inca 25k km la cele fata si aprox 40k km la cele spate :rolleyes: ) si circul mai mult in oras
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.