Jump to content

Bmw 530dA Touring individual


Razvan Gavan

Recommended Posts

Inainte sa va apucati sa faceti scenarii, masina a fost proprietatea unei persoane fizice, nu a politiei si nu a altor companii de stat. Si cand spun asta ma refer la ce este trecut in brief si in cartea de service si in istoricul de facturi inca din primii ani (2005-2010) Kilometrii nu are 1 milion, are 273000 acum, iar la intrarea din tara a avut 240.000, ultima inregistrare pe cartea de service, in acelasi an in care a si parasit Germania. Partea cu tamponarile multiple iar nu este aplicabila, au vazut-o trei service-uri pana s-o cumpar si masina nu a avut incidente majore. Tapiteria nu e de plus, este textila, iar astazi a primit un interior complet din piele. Chiar cred ca am luat o masina in mintile ei si dreapta. Si eu as fi fost mandru sa fiu proprietarul unei masini de politie :). Referitor la individual, are si plafonul negru (banuiesc ca si asta tine de individual)

 

Totodata, am reusit sa imbrac noul volanul si sa vopsesc trim-ul in negru (era mahon initial). Am imbracat si nuca de la schimbator impreuna cu fusta ei. Maine voi reveni cu poze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

unde ai vopsit trimul de pe volan ?

 

hai gavane, mai glumim si noi, desi proprietarul, chiar si gabor daca era, nu avea dreptul sa isi puna pe masina personala gorofar si trambite, ca germania nu-i romania, se face puscarie pentru asa ceva.

 

Bine poate era inspectorul Corrado Cattani.

Link to comment
Share on other sites

L-am vopsit singur, acasa.

 

ce tare, chiar a iesit super ok, intrebam fara misto, pentru ca si eu vreau sa fac la fel trimurilor mele, insa nu am gasit unde.

 

Cat ma costa sa imi faci si mie la fel ? :)

Link to comment
Share on other sites

lol !

 

Similosul nemilosul, nici comitetul nu-l iarta :)

 

toata arta este la slefuit cu trimul, dupa un spray negru mat si gata, stiu ca mi-a facut si mie un prieten pe bordura trimul de la schimbator , arata foarte oem, intre timp l-am facut in culoarea masinii.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

@Pole - man, e simplu. Iei smirghel de 800, il smirgheluiesti bine pana se matuieste. Apoi il degresezi cu alcool, diluant, ce preferi. Il ungi cu plastidip (se gaseste la orice magazin de vopseluri), il lasi sa se usuce, apoi dai 2-3 maini de spray. Eu am folosit spray de temperatura (cel ce se foloseste pentru tobe - 800 de grade).

 

Daca vrei, pot sa ti-l fac eu, nu ma deranjeaza (gratis, evident daca vorbim doar de un trim de volan).

Edited by Razvan Gavan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

razvan e un baiat chiar ok.m am convins

 

plus ca mai are si masina de politie

 

 

 

 

 

 

http://us.123rf.com/400wm/400/400/pixelsaway/pixelsaway1205/pixelsaway120500090/13794953-win-win-situation--successful-outcome-of-negotiation-or-conflict-resolution-concept--isolated-words-.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca nesimtitii de la Anaf ar fi creat un sistem prin care sa nu ma determine sa cumpar Logan sau niste vechituri Non-euro ca sa-mi permit taxa, acum ar fi fost pe Romania. Eu am firma in Bulgaria si este pe firma mea. Am toate actele in regula la ea - asigurare, itp, etc. In afara de factorul moral pe care il au romanii, tot masina este, indiferent ca este pe Romania sau pe Africa. Daca romanii ar fi cerut 600-700 eur s-o inmatriculez (bani in care sa intre impozitul anual si asigurarea si itp-ul si alte taxe) as fi facut-o cu ochii inchisi. La noi e 4000eur taxa + 2000 de ron asigurarea + 2000 impozitul pe an....deci dau 5000 eur in primul an pe o masina care valoreaza tot atat.....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Este jenant sa ai o masina care se vrea premium si inmatriculata pe Bg. in viziunea unora, insa cine are bani de aruncat o poate face fara regrete in buzunarele largi ale asa numitului ,,stat roman". Avem foarte multe obligatii si din ce in ce mai putine drepturi. Ai procedat cat se poate de corect vis-a-vis de inmatricularea in Bg. si pentru asta nu pot decat sa ma bucur.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.