Jump to content

320 D -177 CP- 2008


lauboy82

Recommended Posts

SALUTARE..

 

Se ofera spre vanzare: BMW 320D- 177 CP- 2008- EURO 4 import Austria- WBAVU51030A308633- 245.000 km

Istoric complet service dupa seria de mai sus, ultimul 11/2012 la 230.000

Dotari:

 

- SCAUNE SPORT PIELE INCALZITE, ELECTRICE+ MEMORII

- NAVIGATIE PROFESSIONAL+ DVD+ MAGAZIE 8 CD+ AUX IN

- XENON, WEBASTO

- SUSPENSIE M SPORT DIN FABRICA

- START- STOP LA SEMAFOR

- VOLAN SPORT PIELE MULTIFUNCTIONAL

- SENZORI PARCARE CU AFISAJ

- DUBLU CLIMATRONIC, CRUISE CONTROL

- SENZORI PLOAIE, LUMINA, PRESIUNE PNEURI

- LUMINI AMBIENTALE, BORD COMPUTER

- BLUETOOTH, COMANDA VOCALA

- ETC

 

- Prima inmatriculare 03/2008- emisii co2 131 - timbru mediu 850 euro

 

PRET: 9500 EURO, TEL 0 7 6 6 5 9 6 5 8 6

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pe autovit are 161.000 km si e adusa din Germania, nu din Austria !

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29093806.html

 

 

 

 

 

BMW 320, BreakFabricatie:2008Rulaj:161,000 kmCombustibil:dieselMotor:=1995&cubicCapacity[to]=1995"]1995 cm³ (Putere 177 CP / 130 kW)Transmisie:manualaEmisii CO2:130Norma Euro:euro4Culoare:negru-metalizatNumari de usi:4/5Tara de origine:GermaniaData primei inmatriculari:04/2008

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pe autovit are 161.000 km si e adusa din Germania, nu din Austria !

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29093806.html

 

 

 

 

 

BMW 320, BreakFabricatie:2008Rulaj:161,000 kmCombustibil:dieselMotor:=1995&cubicCapacity[to]=1995"]1995 cm³ (Putere 177 CP / 130 kW)Transmisie:manualaEmisii CO2:130Norma Euro:euro4Culoare:negru-metalizatNumari de usi:4/5Tara de origine:GermaniaData primei inmatriculari:04/2008

Asa este,vedem cat de corecti sunt,macar cu noi cei de pe forum !

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Pe autovit are 160.000 pt ca la cate milioane de km adunati sunt dati in spate acolo, daca puneam realul nu suna si nici nu venea nimeni s-o vada pe principiul ca sigur e praf "pt ca io mi-am luat acum 2 ani passat cu 98.000 km si mi-au cazut injectoarele ", nu conteaza ca passatul avea 498.000 km...

 

astia-s clientii de autovit: daca are km reali e distrusa si pe moarte, daca are putini sigur sunt dati inapoi, daca are 2 zgarieturi pe spoiler e neingrijita, daca-l vopsesti sigur a fost rasturnata si de-aia l-ai vopsit.. :) daca sunt toate dotarile posibile, superingrijita, km putini, etc totul la superlativ e prea scumpa si isi ia mai ieftina, etc, etc. ce se intampla in piata asta auto sh, dpm de vedere se datoreaza in mare parte cumparatorilor care toti vor masini cat mai noi, dotari cat mai multe, km cat mai putini si pret de epava. Grav este ca se aduc multe adevartate bombe pe roti cu 500, 600.000, 700.000 km si se dau inapoi la 130.000... partea cu austria vs germania, la fel tot romanul vrea din germania degeaba ii explici ca e aceeasi masina din aceeasi fabrica, aceleasi drumuri bune si service-uri serioase... asa ca e din germania - tot 2 briefuri are si oricum e editie nemteasca. ( nu franta, belgia, olanda )

Le-am pus si seria de sasiu si cine e cu adev. interesat verifica ...

Apropo de asta, daca are cineva acces dupa serie in istoricul service complet-complet ( eu vad doar ce e in carte ) sunt foarte , foarte curios ce si cum cu lantul pt ca daca e original s-a cam dus mitul ca : "la motorul asta trebuie sa se rupa pana la 150.000 km", in schimb daca apar ceva lucrari pe-acolo se confirma problema.

 

Uleiul a fost schimbat la 30.000 -35.000 km... Sunt 100 si ceva de pagini pe forum despre distributie la tipul asta de motor si tot felul de "leacuri" ca sa nu ai probleme ( schimba uleiul la 10.000, dezactiveaza butonul de start-stop, etc, etc )

Sunt chiar f. interesat de treaba asta si consider la fel de interesant si ca statistica pt pollul de aici ce si cum : http://www.bmwclub.ro/forums/topic/112178-problema-rupere-lant-distributie-motoare-n47-20d/

 

Asa ca daca ma ajuta cineva cu acces in baza de date a serviceului ii sunt foarte recunoscator!

Edited by lauboy82
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bordul cati km afiseaza? Te intreb la modul sincer.

 

Imi si imaginez cum vine cineva care vede anuntul pe autovit s-o vada si in loc de 160.000 vede 245.000. Presimt ca o sa fie iritat oarecum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bordul afiseaza 160.000.. in torpedou e cartea service originala pana la 230.000 ...

Pt "ia zi boss (serifule) care-i ultimul pret" masina are 160.000 ca nu stiu ei sa verifice, restul cand ma intreaba daca km sunt reali, daca e tehnic ok, etc le spun ca au seria acolo, s-o verifice, sa vada ce apare si daca considera ca e cazul ne auzim dupa si in acelasi timp ii sfatuiesc sa procedeze in acest mod cu orice sh vor sa achizitioneze, sa nu creada pe nimeni pe cuvant.

Consider ca sunt undeva la limita inselatoriei (urat cuvant, nu prea ma caracterizeaza), adica desi bordul afiseaza mai putin, ai din start toate datele pt a verifica toata viata masinii. 9 din 10 nu-ti dau seria daca le-o ceri, la a mea e afisata plus ca asa cum am scris mai sus si eu sunt foarte curios de niste lucruri din istoricul masinii la care deocamdata nu am acces.

Edited by lauboy82
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

de fapt nu neaparat ca nu vreau schimb, dar tot ce ipotetic as lua la schimb, iau spre a revinde si sa am un raport

calitate-pret pe piata mai bun decat ceea ce am acum... si atunci automat iti subevaluez masina, tu zici ca imi bat joc, eu zic ca mai bine stau cu ce am decat sa ma chinui sa-ti vand tie masina pe bani multi, etc, o discutie interminabila, total neconstructiva si care nu duce nicaieri..

Ce am mai facut in trecut si unde oamenii au fost seriosi a iesit f. bine de ambele parti a fost urm. lucru:

Ne intelegem asupra unui pret, imi lasi un avans, masina se incuie, se baga in garaj si nu mai face 1 metru... ramane ca intr-un termen t sa vii cu diferenta pe care o faci rost cum si de unde vrei ( reusesti sa-ti vinzi masina pe pretul tau, imprumuti,etc, etc - nu e treaba mea ). Nu vii pierzi avansul, vii ne atingem amandoi scopul si ne facem fiecare cate un prieten in plus, altfel tot timpul, dar tot timpul ne certam pt ca tu dpmeu de vedere iti supraevaluezi ceea ce imi dai la schimb, si eu din pct tau de vedere iti subevaluez masina... sau cel putin asa fac multi cauta un pret f bun pe piata ( cel mai mic de preferat ) si ceea ce dau la schimb socotesc mediu spre sus fata de altele asemanatoare aflate la vanzare si bineinteles ca nu iese treaba.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

de fapt nu neaparat ca nu vreau schimb, dar tot ce ipotetic as lua la schimb, iau spre a revinde si sa am un raport

calitate-pret pe piata mai bun decat ceea ce am acum... si atunci automat iti subevaluez masina, tu zici ca imi bat joc, eu zic ca mai bine stau cu ce am decat sa ma chinui sa-ti vand tie masina pe bani multi, etc, o discutie interminabila, total neconstructiva si care nu duce nicaieri..

Ce am mai facut in trecut si unde oamenii au fost seriosi a iesit f. bine de ambele parti a fost urm. lucru:

Ne intelegem asupra unui pret, imi lasi un avans, masina se incuie, se baga in garaj si nu mai face 1 metru... ramane ca intr-un termen t sa vii cu diferenta pe care o faci rost cum si de unde vrei ( reusesti sa-ti vinzi masina pe pretul tau, imprumuti,etc, etc - nu e treaba mea ). Nu vii pierzi avansul, vii ne atingem amandoi scopul si ne facem fiecare cate un prieten in plus, altfel tot timpul, dar tot timpul ne certam pt ca tu dpmeu de vedere iti supraevaluezi ceea ce imi dai la schimb, si eu din pct tau de vedere iti subevaluez masina... sau cel putin asa fac multi cauta un pret f bun pe piata ( cel mai mic de preferat ) si ceea ce dau la schimb socotesc mediu spre sus fata de altele asemanatoare aflate la vanzare si bineinteles ca nu iese treaba.

 

 

Cred ca esti cel mai ok vanzator de masini pe care l-am vazut.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

cu ce vrei schimb? esti samsar? serios intreb, adica rulezi masini?

 

eu vreau banutii, dar daca apare ceva "combinatie" buna pt mine, nu am de ce s-o refuz...

activitatea mea profesionala cu carte de munca si care-mi ocupa 10h pe zi e cu totul alta, dar da, rulez si masini... so pot fi numit "samsar"

am mai avut in timp (2- 3 ani) postate si aici pe forum 2 3-uri, x3, 535d... din pacate toate au plecat de pe autovit

Edited by lauboy82
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.