Jump to content

Upgrade faruri LCI


Recommended Posts

N-am zis niciodata de cablaje sa nu le faci. Si eu fac acelasi lucru.

Doar ca n-o sa-ti functioneze cu actualul LMA.

 

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos si ca ai descoperit eroarea.

Mai ai nevoie de document?

 

 

nu mai e nevoie,multumesc. totul e foarte clar acum. :)

Link to comment
Share on other sites

ai reusit pana la urma? functioneaza AHL? :console:

 

intradevar nu functioneaza ahl si leveling. in rest totul functioneaza. ahl nu are cum sa functioneze pentru ca nu am gasit inca modulele sa le cumpar. pana le gasesc merg si fara ahl ca nu-mi cade trompa

Link to comment
Share on other sites

Merg, doar ca nu se mai ridica lupele. Raman pe minim.

Am umblat si eu vreo 2 luni asa. Ai noroc ca e lunga ziua.

 

eu sper sa nu merg 2 luni asa, cred ca rezolv mai repede totusi.

 

cat despre faza,.... farul are reglaj manual pe surub (poti sa dai faza in cer daca vrei) pe care l-am facut cu surubelnita langa un alt e60 si e setat la fel ca un e60 care sta pe loc. se poate merge ziua cat si noaptea foarte bine (exceptand denivelarile unde poate deranjez cativa participanti la traffic)

Link to comment
Share on other sites

intradevar nu functioneaza ahl si leveling. in rest totul functioneaza. ahl nu are cum sa functioneze pentru ca nu am gasit inca modulele sa le cumpar. pana le gasesc merg si fara ahl ca nu-mi cade trompa

 

am eu modulele la 130e daca te intereseaza

Link to comment
Share on other sites

Unde gasesc sa cumpar si eu o pereche de becuri H8 pentru DRL?

Am cautat in toate magazine din zona mea, inclusiv Ungaria (Tesco si benzinarii) si nu am gasit.

Un magazin online, ceva...

 

 

la aproape orice magazin de piese auto..... nu benzinarii.

 

e 50 de ron un bec de calitate. osram sau hella dar exista si la 35 ron parca ceva firma de care eu nu am auzit.

Edited by dusky
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Tocmai ce am facut retrofit de la faruri LCI Halogen la faruri LCI bi-xenon (masina E60 LCI 2008) si singurele probleme pe care le intampin sunt urmatoarele, poate stie cineva sa ma ajute:

- eroare bec faza lunga stanga dreapta (am inteles ca se poate prin codare modul lumini)

- Angel Eyes se sting dupa 10 secunde de functionare (inainte am avut bec de 10w pe AE acum e H8 35W) se poate rezolva prin codare?

- nu mai merge sa dai flash cu becurile stinse (nu mai este bec de lunga) ci doar cu ele aprinse se ridica tablita de la scurta.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Becurile de la proiectoare sunt la fel H8 ca si cele de la AE?

Pot sa le iau de acolo si sa le pun la AE pana imi vin cele comandate?

Ce optiuni pentru becurile AE sunt pe piata care sa dea lumina putin mai alba?

Da, sunt la fel daca ai LCI.

In cazul NFL becul de proiector e 9006 HB4 51W parca (echipat din fabrica cu bec Philips, cel putin asa aveam eu la fostul e60).

 

Optiuni pt AE H8 varianta led sunt o droaie pe net. Numai o simpla cautare te va elucida.

Si eu folosesc de mai bine de 1 an un H8 cu 4 leduri cree Q5 si sunt multumit de ele ca lumina. Evidentiaza mult mai bine AE-ul decat becurile cu halogen de 35W care imprastie lumina aiurea in far. Si se vad destul de bine si ziua, inelul mare e luminat un pic mai slab dar de la distanta se vad ok ambele.

 

http://www.aliexpress.com/store/group/LED-angel-eyes/815223_212134915.html

http://www.e92-lighting.com/catalog/BMW_ANGEL_EYES_LED_CREE-20-1.html

Link to comment
Share on other sites

Exact asa am si eu acum, pe LED, insa nu sunt multumit de puterea luminii.

De aceea as vrea ceva cu halogen pana apare ceva LED puternic.

Eu am pachet M. Sa fie becuri HB4?

 

Daca pun becuri de 55W la AE, in loc de cele originale de 35W, se intampla ceva? (erori sau supraincalzire)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.