Jump to content

Vopsire reflector faza lunga cu spray galben


RobertE46

Recommended Posts

@nt98adu: Cerea sfaturi/pareri referitor la locul de unde gaseste ceea ce il intereseaza. Nu cerea sfaturi despre ce fac becurile galbene.

Oare la cursele de anduranta de ce folosesc becuri galbene? Ca inca se folosesc. Probabil se vede mai bine cu ele. Apropos, de cand esti tu un etalon?

 

 

 

 

Beriba, esti slab informat. Nu se folosesc becuri galbene ci sticlele farurilor sunt galbene, pentru a se face diferenta dintre categorii, ca unul de la GT sa nu il incurce pe unul de la Touring samd.

 

Iar la raliuri istorice se folosesc sticle galbene, ca asa era atunci, reflectoarele fiind slab dezvoltate, se folosea lumina galbena pentru ceata, intrucat reducea din reflexie.

 

Nu e rau la aspect, fiecare vrem ceva diferit.

 

Daca ai bi-Xenon partea aia din far stiu ca e nefunctionala.

Edited by Scufi
Link to comment
Share on other sites

@nt98adu: Cerea sfaturi/pareri referitor la locul de unde gaseste ceea ce il intereseaza. Nu cerea sfaturi despre ce fac becurile galbene.

Oare la cursele de anduranta de ce folosesc becuri galbene? Ca inca se folosesc. Probabil se vede mai bine cu ele. Apropos, de cand esti tu un etalon?

 

Oricum, in cazul de fata nu ajuta la nimic, doar ca si efect vizual. Si da, si mie imi plac.

 

 

RobertE46, asa sunt ei, plictisiti, nu au ce face mai toata ziua decat caterinca aici pe seama altora. Unii sunt suparati pe viata, altii intre ei, se injura cateodata ca la usa cortului, se dau prin ziare, tot felul.

Din pacate nu stiu unde gasesti spray galben, trebuie sa reziste si la temperatura, sa nu se cojeasca.

Pai oricum, doar cand intrii pe la noi in RO si e bezna mare intre sate... n-ar fi problema de termo-rezistenta din timp ce nu prea sunt folosite decat pe la flash-uri si cateva minute in bezna mare :pirate:

 

Beriba, esti slab informat. Nu se folosesc becuri galbene ci sticlele farurilor sunt galbene, pentru a se face diferenta dintre categorii, ca unul de la GT sa nu il incurce pe unul de la Touring samd.

 

Nu e rau la aspect, fiecare vrem ceva diferit.

 

Daca ai bi-Xenon partea aia din far stiu ca e nefunctionala.

Ah, deci nu te ocupi doar cu vitralii, vad ca esti informat, ai habar de anduranta, clase GT, NGT, LP etc... fac pariu ca restu is pe langa care faceau misto mai devreme :thumbsup:

 

Numerele de pe masinile de anduranta au culori diferite pentru a se diferenta la clase mai bine noaptea :cool:

Link to comment
Share on other sites

http://www.tafitrade.bizoo.ro/vanzare/1007855/Vopsea-pentru-sticla

 

Intereseaza-te aici de vopsea pt. sticla.

Merci, trebuie spray cu efect de sticla sau vitraliu eventual, de aia si facea mai sus un user misto, cu geamurile de biserica, trebuie sa fie pentru plastic nu speciala vopseaua pentru sticla :) merci oricum :thumbsup:

Edited by RobertE46
Link to comment
Share on other sites

Mda, tu vrei sa vopsesti oglinda de la faza lunga sa inteleg.... Am niste prieteni care se ocupa cu vanzari de piese tuning pentru mai multe marci auto. Ii intreb pe ei si revin cu un raspuns concludent.

 

Le: colorit.ro au stocul zero, insa poate mai aduc. Merita incercat printro comanda ferma daca esti hotarat sa vopsesti oglinda de faza lunga.

Edited by nt98adu
Link to comment
Share on other sites

Mda, tu vrei sa vopsesti oglinda de la faza lunga sa inteleg.... Am niste prieteni care se ocupa cu vanzari de piese tuning pentru mai multe marci auto. Ii intreb pe ei si revin cu un raspuns concludent.

exact, oglinda/reflectorul, eu zic ca se vede destul de clar in primele poze. La e46 e dezavantaj, n-are acea bucata de sticla ca la e36 intre reflector si dispersor, la e36 pui folie galbena transparenta si e gata.

 

Am dat un mail cu o intrebare la colorit.. daca se poate e bine, daca nu.. asta e :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Oglinda nu merge cu folie prin termoformare? Adica daca la un moment dat nu mai vrei galben, treci pe original.:rolleyes:

Sincer, habar nu am, s-ar putea sa mearga cum spui tu, dar e ceva de lucru, pana intinzi folia acolo pe toate ocolishurile/canturile din partea de jos, pentru ca la far la NFL are niste striatii mici, la FL e diferit, cred ca mai simplu e cu spray-ul dar dupaia dai mai greu jos spray-ul cu acetona decat folia care imediat o jupoi :hyper:

 

14 lire vad ca e.

Yep, nu e vre-o avere, acceptabil zic eu :thumbsup:

 

e pe E46fanatics mega topic pe tema asta ,unii le-au facut galbene altii albastre altii gri,pana la urma fiecare cu "nebunia" lui

Da, sunti dusi rau americanii... m-am tot documentat si eu pe forumurile lor

 

@nt98adu... asta e de la far de FL, are mai multe striatii refelctorul de faza lunga, la NFL sunt mai putine, dar cred ca e ceva de lucru sa pui folia acolo :hyper:

 

http://imageshack.us/f/713/rightsidereflectorf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Robert, dupa ce le-ai vopsit ... pa pa

 

Doar altele.

Mie imi plac vitraliile.

 

Pana la urma fiecare isi face masina dupa bunul plac ... aici orice parere vei cere in afara de OEM vei fi tratat exact ca si mai sus...

 

Multi nu accepta sa ai suspensie sport... daramite sa iti faci ce vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

Robert, dupa ce le-ai vopsit ... pa pa

 

Doar altele.

Mie imi plac vitraliile.

 

Pana la urma fiecare isi face masina dupa bunul plac ... aici orice parere vei cere in afara de OEM vei fi tratat exact ca si mai sus...

 

Multi nu accepta sa ai suspensie sport... daramite sa iti faci ce vrei tu.

stiu ca pa-pa, nu e problema, mai am un rand de ele ;)

Link to comment
Share on other sites

da, dar din pacate nu se gasesc asemena spray-uri(VANS) in Europa, dar mai in Romania...

 

robert, ce culoare are masina pe care vrei oglinzi galbene?

303/9 - Cosmos Schwarz Metallic... am dus lipsa de galben pe masina, ca primul e46 era Dakar Gelb, si arata ca nuca-n perete galben cu galben :pirate:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Robert hai nu ne mai tine in suspans ...

Ce culoare ai masina

 

Edit:

Se posteaza la greu... am vazut ca e gri ...parerea nea ca nu ar da f bine

 

@cosmin

Astept dupa clemele de praguri ... probabil PLUTESC inca pritr-o reprezentanta in DE

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.