Jump to content

BMW E60 530xi 272cp, 2008


feitosak1

Recommended Posts

Le iau eu :D Sunt 245/45/18. Iti dau masina si cu roti de iarna :D

 

Pana la urma, e ca si cum mi le-as fi cumparat eu in 2011. Daca le-as fi luat noi atunci, nu cred ca le schimbam acum pentru ca aveau 2 ani vechime. De fapt, 110% n-as fi facut asta. Doar nu schimbam anvelopele anual pentru ca se invechesc. Singura problema ar putea fi cea semnalata de Acero, sa nu se fi uscat. O sa le mai verific o data.

 

 

Intreba cineva mai devreme cat am de gand sa tin masina. Sincer, e foarte posibil sa nu mai prind iarna 2014 cu ea, ma tenteaza un F10 sau chiar un F01.

Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

Asa le voi tine si eu, in beci. Mai ramane doar sa ma mut :D

 

Apropo de asta, azi am fost din nou la Neo_Andresson si am finalizat treaba cu plafoniera. Acum am 5 "butoane" fata de 1, cat aveam inainte. 2 pentru microfon (doar unul e functional), unul pentru trapa si 2 butoane SOS, pentru deschiderea portii auto si a usii garajului. M-am jucat azi un pic cu ele, cred ca va fi foarte comod sa le folosesc. Toata distractia asta cu butoanele a costat cam 100 de euro (plafoniera noua cumparata - de fapt de pe ebay, nu e noua, plus un buton SOS cumparat separat). Oricum plafoniera trebuia sa o cumpar, deoarece a mea nu avea locas pentru microfon.

Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

Pe stalp n-am verificat, ma uit peste 2-3 ore. De incaput, incap 100%. Eu unul chiar ma bucur ca nu sunt pe 40, e util un talon mai mare iarna, cand nu prea vezi in ce cratere intri. Oricum, pe stalp nu scrie nici 245/35/19 si 275/30/19, cum am acum, asa ca.............:D Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

Ce preturi mari aveti la cauciucuri sh la bucuresti... 450 ron bucata??? dunlop winter sport 4d dot 2012 daca iti spun cat am luat bucata,, nu o sa ma crezi... 7,5 mm si ale mele.. 100 ron/buc.. 2 bucati am gasit doar..

ce-i drept, sunt pe 17, nu pe 18.

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Pai creste destul de mult pretul de la 17 la 18. Plus ca daca sunt toate 4 la fel, iarasi creste pretul. De ex daca vulcanizarea are un singur cauciuc de o anumita dimensiune si marca, il da ieftin sa scape de el. Oricum, ai dreptate, in Bucuresti sunt preturi mai mari la aproape orice.
Link to comment
Share on other sites

Acum am 5 "butoane" fata de 1, cat aveam inainte. 2 pentru microfon (doar unul e functional), unul pentru trapa si 2 butoane SOS, pentru deschiderea portii auto si a usii garajului. M-am jucat azi un pic cu ele, cred ca va fi foarte comod sa le folosesc.

O sa-ti cer drepturi de autor. :D

 

Poze?

Link to comment
Share on other sites

Uite poza. O idee geniala, ti-am zis :D

 

Si poze cu anvelopele. Cum vi se par?

 

http://imageshack.com/a/img716/6178/fcsn.jpgUploaded with ImageShack.com

 

http://imageshack.com/a/img594/3355/fvap.jpgUploaded with ImageShack.com

 

http://imageshack.com/a/img33/6036/jhpo.jpgUploaded with ImageShack.com

Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.