Jump to content

Accident autocar romanesc in Muntenegru


Andrei_VUV

Recommended Posts

Documentarul respectiv este produs special pentru televiziunea de stat din Rusia,daca vrei sa intelegi cu adevarat faptele si istoria adevarata ale evenimentelor din vremea respectiva,vizioneaza cu incredere:

http://filmehd.net/world-war-ii-in-colour-2009-film-documentar-online.html

http://documentare.digitalarena.ro/apocalipsa-al-doilea-razboi-mondial-1-agresiunea-2009/

Imi cer scuze colegilor pentru OFFTOPIC.

Am vazut cele doua serii din link-uri, au fost unul pe Discovery si unul pe History, mai demult, sunt mai vechi, facute exact dupa criteriul: Germania nazista poarta absolut toata vina pentru ceea ce s-a intamplat in al doilea razboi mondial, ea este singura tara care a comis crime de razboi/crime impotriva umanitatii, iar baietii buni erau aliatii .

Daca poti sa-mi raspunzi la o intrebare:

De ce nu au declarat razboi cele doua mari puteri (Franta si Imperiul Britanic) si URSS-ului, care, la 17 septembrie '39, a invadat jumatatea cealalta a Poloniei, impartita prin pactul Ribbentrop-Molotov, daca le pasa atat de mult de poporul polonez?

 

PS: Imi cer si eu scuze pentru offtopic.

Edited by gugulete
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Exact cum am postat eu in primele pagini ale topicului,sofer tembel care a mers cu viteza mare 80-90 pe un drum unde limita de viteza este de 40 km/h.

Orcum au aparut atat de multe variante:

-a fost orbit de soare la iesirea din tunel.

-a evitat un grup de copii aflati pe carosabil.

-acum vad ca a lovit oglinda unui tir.

-a condus celalalt sofer.

etc..etc.

Simplu nene,vigoana mare cu salamul de autocar care e lung si greu de condus,si restul e poveste.

Link to comment
Share on other sites

A fost la tv o femeie care a scapat teafara dupa accident si a zis ca a incercat sa ocoleasca un copil care admira peisajul, iar cand i-a spus sa mearga mai incet soferul a replicat ca si el i-a zis de 10 ori sa stea jos.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Soferul autocarului era prieten cu tatal meu . Tot ceea ce pot spune este ca era un sofer foarte foarte bun cu foarte mare experienta fara sa exagerez. Se pare ca nimeni nu stie sigur ce s-a intamplat . El era singurul om din M.A.I care conducea autocarele ministerului . In 15 ani de cand il cunosc nu a avut nici macar o simpla tamponare dar se pare ca prima a fost si ultima.
Link to comment
Share on other sites

Soferul autocarului era prieten cu tatal meu . Tot ceea ce pot spune este ca era un sofer foarte foarte bun cu foarte mare experienta fara sa exagerez. Se pare ca nimeni nu stie sigur ce s-a intamplat . El era singurul om din M.A.I care conducea autocarele ministerului . In 15 ani de cand il cunosc nu a avut nici macar o simpla tamponare dar se pare ca prima a fost si ultima.

se pare ca viteza a fost problema si conditiile de drum . Nu stiu de ce spui ca nu stie nimeni ce s-a intamplat , au fost supravietuitori care au spus exact . Asta a fost , oricat de bun esti , ceasul rau , neatentie ,oboseala , eroare umana se poate intampla ...chiar si celui mai bun om . Cert e ca a fost o tragedie .

Link to comment
Share on other sites

la doua saptamani dupa accident am traversat acel canion, trebuie sa fi cretin si sa nu ai deloc simtul responsabilitati sa mergi cu viteza prin curbele acelea, si cu autobuz plin cu persoane si mai mult

indiferent ce sofer a fost a dat dovada de cretinism si lipsa de responsabilitate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.