Jump to content

520 D 2009


criss07

Recommended Posts

Salutare:) Primul meu BMW vreau sa zic ca is foarte multumit,,,are cam ce cautam si anume confort consum bun si ceva caiuti.Masina a mai avut doi proprietari (doua femei) pielea arata ca noua.Ca dotari nu e full dar is multumit deocamdata (xenon, sensori parcare fata spate,tapiterie piele cutie manuala, navi3D blutooth, memorie hard disk suport pahare senzori ploaie, lumini,fallow me home si clima.Urmeaza sa ii fac o revizie de ulei si filtre in rest masina merge foarte bine.

post-62184-0-40133800-1372255369_thumb.jpg

post-62184-0-36271300-1372255704_thumb.jpg

post-62184-0-72040300-1372255717_thumb.jpg

post-62184-0-32054200-1372255726_thumb.jpg

post-62184-0-80871700-1372255831_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare:) Primul meu BMW vreau sa zic ca is foarte multumit,,,are cam ce cautam si anume confort consum bun si ceva caiuti.Masina a mai avut doi proprietari (doua femei) pielea arata ca noua.Ca dotari nu e full dar is multumit deocamdata (xenon, sensori parcare fata spate,tapiterie piele cutie manuala, navi3D blutooth, memorie hard disk suport pahare senzori ploaie, lumini,fallow me home si clima.Urmeaza sa ii fac o revizie de ulei si filtre in rest masina merge foarte bine.

frumos; mai ales culoarea; jantele....not so much!

clean car.... good job!

Link to comment
Share on other sites

Am o nelamurire.Am fost la reprezenta in iasi si pentru un schimb de filtre si ulei mi a cerut in jur de 1400 lei ceea ce mi se pare mult:.Am gasit in jur de 8 mil cu acelasi ulei numai ca filtrele is de la MAN FILTRE e vreo diferenta? am inteles ca cei de la MAN is buni... asta foleseam si la ex masina si n am avut probleme dar vreau sa stiu o parere de la cineva care cunoaste mai bine:)
Link to comment
Share on other sites

14mil pentru ulei+filtru ulei , filtru de aer , filtru motorina si filtru polen? Lol, jaf pe fata. Parca prea exagerat.

Cu ~600 lei le iei pe toate. Manopera pentru schimb ulei si filtru motorina hai 50,60 lei la un service de cartier, iar pt filtru aer si polen..astea poti sa le schimbi si singur, ceva mai simplu de atat nici ca exista la E60.

 

Cele 2 filtre de polen le poti verifica, daca necesita schimbare.

 

Apropo, te-ai scos bine in 13k euro. E euro5,nu?

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

14mil pentru ulei+filtru ulei , filtru de aer , filtru motorina si filtru polen? Lol, jaf pe fata. Parca prea exagerat.

Cu ~600 lei le iei pe toate. Manopera pentru schimb ulei si filtru motorina hai 50,60 lei la un service de cartier, iar pt filtru aer si polen..astea poti sa le schimbi si singur, ceva mai simplu de atat nici ca exista la E60.

 

Cele 2 filtre de polen le poti verifica, daca necesita schimbare.

 

Apropo, te-ai scos bine in 13k euro. E euro5,nu?

 

Exact asta am si facut Andrei azi mi am dat comanda de ulei si filtre fara cel de polen ca l am verifacat si suflat un pic cu aer nu necesita schimbare si am ajuns la 550 asa.Masina e euro 5 gasisem una din 2008 luna a 10 dar era cu semnu intrebarii si 2009 parca altfel suna.... diferenta era de 500 de euro mai scumpa, avea dubla clima dar nu avea navi 3d::rolleyes: si asa am ales o pe asta,e verificata la reprezenta si e ok:D

 

Super pret. Si super culoare. Jantele se pot oricand schimba.

Ai idee de km?

De unde ai adus-o?

Kilometri in bord are 128.000 dar nu cred ca is reali pentru ca nu are carte service masina e adusa din olanda a avut doi proprietari ( 2 femei ) si eu am luat o din ilfov.

Link to comment
Share on other sites

Frumos BMW! Sa il folosesti cu placere! Mie culoarea imi place, iar legat de jante merg pt. iarna, iar pt. vara ceva pe 18 oem.

 

Cam asa am sa fac Marius jantele le pastrez pentru iarna si de vara vreau ceva original de M cu gume ceva mai late..daca ati sti cam care ar fi maximul pe spate eu as merge ceva de genu 265/40/r18

ps:am facut prostia sa pun gume pe spate 225/50/r16 si pe fata am 225/55/r16 si nu mi place cum se aseaza intra in balans cand schimb benzile de ex de la 130 in sus lucru care nu l aveam cand erau aceeasi dimensiune si pe fata si pe spate... de aceeasi as prefera roti cat mai late :heart:

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie

 

Intimplator am observat ca vrei sa-ti faci chiptuning la masina.Vad ca nimeni nu a vrut sa fie cel care iti atrage atentia despre problema de distributie la motorul tau,asa ca, cu riscul sa-mi imi iau capace de la colegi ca bag in sperieti lumea degeaba,arunca un ochi aici :

 

Link

 

Mai ales ca nu esti sigur de kilometrajul masinii,sa nu ai surprize.In caz ca stiai despre aceasta problema,scuzele mele

 

Multi km fara incidente iti doresc

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie

 

Intimplator am observat ca vrei sa-ti faci chiptuning la masina.Vad ca nimeni nu a vrut sa fie cel care iti atrage atentia despre problema de distributie la motorul tau,asa ca, cu riscul sa-mi imi iau capace de la colegi ca bag in sperieti lumea degeaba,arunca un ochi aici :

 

Link

 

Mai ales ca nu esti sigur de kilometrajul masinii,sa nu ai surprize.In caz ca stiai despre aceasta problema,scuzele mele

 

Multi km fara incidente iti doresc

 

Multumesc de urare, deocamdata nu am de gand sa i fac chip ma refeream pe viitor prioritar sunt rotile de 18''

Link to comment
Share on other sites

Ce poate fi mai frumos? :)

 

 

Un xi sau X Drive :hyper: asa de lumini is multumit cel putin triplele cu semanizare pe led se vede foarte bn.:shifty: trebuia sa puna led si pe semnalizarea fata nu stiu ce s-au zgarcit

Edited by criss07
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa! Multi KM fara incidente!

 

 

Nu inteleg de ce si in 2009 au mai pus acele butoane de "aragaz" la clima? Presupun ca nu e climatronic si de aia sunt alea, dar chiar si la fara puteau sa le lase pe cele "normale"

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa! Multi KM fara incidente!

 

 

Nu inteleg de ce si in 2009 au mai pus acele butoane de "aragaz" la clima? Presupun ca nu e climatronic si de aia sunt alea, dar chiar si la fara puteau sa le lase pe cele "normale"

 

Mulumesc de urare, are clima ca pot seta temperatura dar nu i dubla clima gasisem una la aceeasi bani cu dubla clima dar era din 2008 si avea navi mica...am zis ca un an in plus e mai bn decat o obtine :D Butoanele alea de aragaz nu s chiar asa urate aceeasi impresia o aveam si eu dar se vad bine mai ales noaptea :Dam sa fac diseara niste poze sper sa reusesc dar cu camera dslr cea care am pus-o e facuta cu telefonu:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.