Jump to content

Bmw E46 M-Pack 2001 .


sorglro

Recommended Posts

Va salut si bine v.am regasit din nou ...in urma cu ceva vreme acum vreo 2 ani am fost posesor de E46 , atunci l.am vandut nu era asa dotat si aveam eu alte nebunii in cap , ieri m.am indragostit din nou , am fost am vazut un e46 la mine in oras dupa multi bani cheltuiti prin tara pentru a cauta unu drept care sa ma satisfaca atat la dotari cat si la aspectul exterior ... este vorba despre un E46 din 2001 / 136cp / M.Pack , momentan nu am multe poze cu el atasez doar cateva insa sunt foarte incantat desi pretul a fost putin piperat .... masina are xenon , spalatoare , senzori ploaie , tapiserie alcantara sport ,comenzi volan,pilot automat ,comp bord , magazie cd , 4 geamuri electrice , trapa , ce sa va mai zic sunt foarte incantat de ea la cum se prezinta , va salut si sper sa comunicam cat mai des , weekend placut va urez .
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina. S-o conduci sanatos!

Imi place pachetul M-tech1. Ar merge totusi sa faci ceva cu grilele fata. Cromul ala este prea strident.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos ! Abia ce m.am intors de la mare ...ce sa zic mi se pare lenta ..fata de ce am avut inainte,un Golf Mk4 GTI 180hp , insa se vede diferenta la consum , 6.2 - 4 persoane + bagaje mers 150km/h , insa am o mare nedumerire ...ce an imi va iesi masina pe cartea de romania ..pe actele de germania in carte este 2000/07 iar pe certificat scrie prima inmatriculare in 2001/01 , asta ar face diferenta la taxa, daca e 2000 ar fi undeva la 650euro ,iar daca e 2001 este 1100euro ...in rest toate bune , va salut.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos ! Abia ce m.am intors de la mare ...ce sa zic mi se pare lenta ..fata de ce am avut inainte,un Golf Mk4 GTI 180hp , insa se vede diferenta la consum , 6.2 - 4 persoane + bagaje mers 150km/h , insa am o mare nedumerire ...ce an imi va iesi masina pe cartea de romania ..pe actele de germania in carte este 2000/07 iar pe certificat scrie prima inmatriculare in 2001/01 , asta ar face diferenta la taxa, daca e 2000 ar fi undeva la 650euro ,iar daca e 2001 este 1100euro ...in rest toate bune , va salut.

2001

LE. Frumoasa foc, sa te bucuri de ea!

Edited by Cristi_S
Link to comment
Share on other sites

o sa scrie pe certificatul romanesc,prima inmatriculare 2001 si pe carte dupa serie sasiu o sa fie 2000!la bmw poate fi 12/2000,nu trec 2001!la VAG da!!

 

o sa scrie pe certificatul romanesc,prima inmatriculare 2001 si pe carte dupa serie sasiu o sa fie 2000!la bmw poate fi 12/2000,nu trec 2001!la VAG da!!

o sa platesti timbrul calculat cu anul 2000!!mai ieftin :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc din suflet,da asta cu platitul taxei de 2001 am fost si eu informat si e cam maricica taxa daca e vb pe asa ....iar cu partaj si alte nebunii nu se mai poate...singura chestie ar fi sa platesc si sa dau in judecata si o sa am.de.primit ...

 

Da cine stie se uita dupa ea pe strada...si la mare se uitau mai toti la cum se prezinta pe strada, simpatica babutza , va salut

 

 

Referitor la ulei as merge pe BMW 5w40 longlife, voi ce spuneti?

Edited by sorglro
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, pare ingrijita iar dotari are destule. Sa te poarte multi km fara probleme!

 

Legat de ulei, la motorul tau e recomandat sa pui 5w40. Daca ai avea facelift, cu motorul Common Rail de 150 cai, atunci ar fi trebuit 5w30.

 

La motorul tau, categoric 5w40. Poti pune BMW sau Castrol, daca esti sigur ca e original sau mai poti incerca Motul/Mobil.

Link to comment
Share on other sites

O sa merg pe BMW sau Castrol 5w40 , pretul a fost de 4600euro insa nu imi pare rau , merita fiecare banut , stiu ca la banii astia mi.au zis unii ca luai face.lift insa nu cred cu dotarile pe care le are batranica mea , sunt incantat de ea pana acum desi am mai avut 320D si 318 , sper sa ma plimbe fara probleme , problema e ca sunt cam maniac si o sa am prea mult grija de ea :))

 

 

Atasez ceva poze facute azi dupa spalare...

 

 

Ms frumos pentru pareri ..

 

inca 2

 

1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ok pretul. La banii aia nu luai un Facelift bun. Eventual unul chel si cu probleme :thumbsup:

Foarte frumoasa. Sa te poarte sanatos.

 

problema e ca sunt cam maniac si o sa am prea mult grija de ea :))

Asta nu e deloc o problema.

Asa sunt si eu :frantics:

Link to comment
Share on other sites

arata bine tare masina la cati ani are,sa te bucuri de ea cat mai mult timp de acum inainte,alcantara la cat de pretentioasa este arata excelent,la fel si vopseaua ce sa mai ai facut o treaba buna,cati km are?asa de curiozitate
Link to comment
Share on other sites

Alcantara stiu ca scoti scamoseala de pe ea cu gillet.ul ,referitor la km are 163000km verificati pe instrumentul de bord din tester si dupa am mers la Bmw cu ea ca si i.a verificat pe cheie,are vreo 3000ore de functionare cva de genu..

 

 

VA salut !

Link to comment
Share on other sites

Alcantara stiu ca scoti scamoseala de pe ea cu gillet.ul ,referitor la km are 163000km verificati pe instrumentul de bord din tester si dupa am mers la Bmw cu ea ca si i.a verificat pe cheie,are vreo 3000ore de functionare cva de genu..

 

 

VA salut !

 

dar cum ai facut tu calculul asta :3000 ore de functiaonare=163k km

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.