Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:))) da da , o mica deplasare . Si am inceput testele aici , sa vedem cum se comporta , doar am montat azi , primul lucru ,la reverse imi dezactiveaza sport si relaxeaza directia , logic de altfel nu ai nevoie de directie tare si raspuns bun acceleratie ca sa parchezi apoi cand revin in D activeaza singura Sport. De maine o iau in ture sa vedem ce stie . Nu stiu ce buton sa montez inca

post-3467-0-19622000-1380131377_thumb.jpg

post-3467-0-12578800-1380131420_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:))) da da , o mica deplasare . Si am inceput testele aici , sa vedem cum se comporta , doar am montat azi , primul lucru ,la reverse imi dezactiveaza sport si relaxeaza directia , logic de altfel nu ai nevoie de directie tare si raspuns bun acceleratie ca sa parchezi apoi cand revin in D activeaza singura Sport. De maine o iau in ture sa vedem ce stie . Nu stiu ce buton sa montez inca

 

ce ai montat mai exact ? fa si tu un DIY.

 

pai si acum cum activezi chestia aia, daca nu ai buton ? eu tot nu pricep.

Link to comment
Share on other sites

bai dar eu vreau sa imi pun un buton din ala ca in mad max, sau ceva switch cu protectie ca la avioane gen. Oricum, vreau ceva cu capac rosu care sa se poata deschide si sub el sa fie butonul, james bond style. si sa scrie pe el "do not push" sau "Hyperspace"

 

http://www.madmaxcars.com/products/photos/291960976177_BlowerSwitch.JPG

 

 

http://www.mnpctech.com/toggle_switch_pilot_pc_case_mod_compact_car_red.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hai ca e f simplu chiar , se desface consola centrala . Se conecteaza cei doi pini, am pus part number mai sus in sloturile 8 si 10 de la mufa centrala din modulul DTC . .Buton , merge orice buton , e nevoie de buton cu revenire , e practic un simplu scurt intre cele 2 fire ,temporar am montat un contact mic in scrumiera ca sa vad daca merita sa ma agit sa montez ceva OEM . Aveti aici un DIY

si aici un alt diy cu ce buton a gasit ala ca sa para ok acolo , ma gandesc ca poate merita butonul ala sa facem o comanda pe ebay.uk pt mai multe .

 

 

si aici e butonul de vanzare , nu arata chiar rau pretul e modic http://www.ebay.co.uk/itm/Push-Power-Button-Red-Black-Led-16mm-hole-12V-Metal-Momentary-Switch-for-Car-/261201627216?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cd0d48850

 

Pt iluminarea butonul se conecteaza si un pin in pozitia 9 a mufei sii e nevoie de o masa , a aratat el unde se prinde de unitatea ccc.

Edited by Myx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O intrebare ? Ca totul sa fie OEM si sa nu apara butoane in plus pe acolo,nu puteti monta sus la plafoniera in locul butonului SOS ? Este mai greu de accesat,insa e ca la avioane......

 

Practic butonul ramane acelasi,numai ca i se schimba functiunea.

Link to comment
Share on other sites

O intrebare ? Ca totul sa fie OEM si sa nu apara butoane in plus pe acolo,nu puteti monta sus la plafoniera in locul butonului SOS ? Este mai greu de accesat,insa e ca la avioane......

 

Practic butonul ramane acelasi,numai ca i se schimba functiunea.

 

posibil dar 1 . Asta e o treaba pt Cosmin :))))

2 . fire prin stalpi , eu nu am butonul sos .alta consola buton etc etc

3 . din poze , feedback etc toti spun ca e ok panarama aia ca functie si aspect , banuiesc ca o sa testez eu primul si am sa stric un trim perfect valabil :flowers:

 

e misto mixe , dar ai freza d-aia ca sa faci gaura profi ?!

estem si freza :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Asta este ideal,insa sa stii ca aia cu SOS nu este o tiganie......este totul OEM,doar ca acel buton are alta functie.

 

Cred ca mai este vorba si de costuri aici !

600+250 buton cam asta ar fi , nu cred ca merita banii astia eu trim second nu am gasit , si pretul de nou 850 ron .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.