Jump to content

Vand Bmw 118d


Xxerim

Recommended Posts

Buna seara,

 

Vand Bmw 118d, 122 cp, fabricat in 2005, 207000 Km, euro 4, pret 7000 euro (cumparatorul va plati si taxa de ~500 euro, dupa estimarea noastra la emisii de 120 - nu am gasit ce emisii are, poate ne ajuta cineva pentru ca este un aspect foarte important pentru viitorul proprietar si pentru noi). Din acesta cauza pe alte site-uri pretul este de 7500 euro.

Masina a fost luata noua, in leasing, in anul 2005, de la Automobile Bavaria.

A fost intretinuta corect, cartea service si/sau verificarea la reprezentanta este dovada.

 

Plusuri:

masina este buna, intretinuta cum trebuie, fara erori, merge foarte bine, uzura este doar cea normala.

consum mic, taxe mici (~200 ron impozitul, 400 euro/an casco)

 

Minusuri:

dotari minim acceptabile: geamuri electrice fata, aer conditionat automat (clima), oglinzi incalzite heliomate.

mici zgarieturi tipice

pretul

 

Detalii la tel. 0770-415-118 sau pe acest topic (in general seara intram pe forum)

 

Nu ne vom simti jigniti de nici o contraoferta. Noi masina o vom vinde la cel mai bun pret pe care il vom primi de la cei interesati de pe acest forum sau de pe site-urile cu profilul de vanzari auto unde anuntul a mai fost postat, intr-o perioada momentan nedefinita.

 

Multumesc!

 

p.s. nu acceptam schimburi. Motivul vanzarii este ca am achizitionat deja alta masina.

p.p.s. chiar daca "suna aiurea", ar fi pacat sa o cumpere unul dintre voi peste 3 luni la 110-120.000 km. Acum fiecare cu "nebunia" lui, ce sa zic. Noi masina tot o vindem mai devreme sau mai tarziu.

post-53231-0-69457300-1374525599_thumb.jpg

post-53231-0-18720300-1374525610_thumb.jpg

post-53231-0-48372300-1374525622_thumb.jpg

post-53231-0-54175300-1374525633_thumb.jpg

post-53231-0-49781900-1374525644_thumb.jpg

post-53231-0-22234000-1374525652_thumb.jpg

post-53231-0-40787300-1374525663_thumb.jpg

post-53231-0-24816900-1374525671_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... am o intrebare: cine sunt "noi"?

 

Conform pct 5 din regulament:

"5. Daca initiatorului topicului (de vanzare sau cumparare) i se adreseaza o intrebare si acesta nu raspunde la ea in maxim 7 zile, se considera ca nu-l mai intereseaza subiectul si atunci topicul va fi inchis",

ma simt obligat sa raspund :).

 

"Noi" inseamna eu, sotia si cel mic ( el este motivul schimbarii masinii ).

Masina este a mea dar si sotia conduce foarte bine. Ea are alta masina :)

 

Mersi pentru "up". :) Glumeam, chiar vreau sa fie totul clar.

 

Pretul ramane discutabil. Taxa nu este platita dar o scadem din valoarea de vanzare (in anumite limite).

 

 

O seara buna tuturor!

Link to comment
Share on other sites

6500 euro.

 

Trebuie sa o mai laud:

1. Discurile de frana sunt la primul set de placute. S-au schimbat si sabotii de la frana de mana o data cu discurile.

2. Furtunul de la turbo este schimbat anul trecut la Bavaria, la recomandarea lor nu ca s-ar fi intamplat ceva. Cica era imbatranit.

3. Bujiile sunt schimbate tot anul trecut. Din cate tin minte a fost si releul. O sa caut factura daca e necesar.

4. Nu urmeaza nici o revizie recent.

5. Itp-ul e facut acum doua luni. Itp-ul precedent l-am facut la Automobile Bavaria si m-a costat aprox 3000 ron. Mi-au schimbat o multime de garnituri, furtunase, bucsi, etc. habar nu am chair tot, dar am factura.

6. Lichidul de frana schimbat recent la un coleg de pe forum ce detine service autorizat bmw ( e trecut si in cartea service ).

7. Uleiul schimbat si el, cu tot cu filtre si ce mai trebuie, la acelasi coleg. Totul a fost pe piese originale. Am factura la ele.

8. Nu trepideaza volanul sau masina nici la viteze mari. Testam daca doriti.

9. Cauciucuri de iarna Dunlop Winter Sport in stare buna. Ele momentan nu sunt in Bucuresti. Daca o vand trebuie sa aiba incredere in mine cumparatorul ca o sa i le aduc cu prima ocazie. Sau daca e din Rm. Valcea poate sa si le ia singur incepand cu data de 12 august 2013. Sunt la un amic ce are casa si momentan e in concediu. Eu sunt in Bucuresti.

10. Tava portbagaj speciala pentru seria 1. E oarecum utila.

11. Senzori parcare aftermarket, ce merg foarte bine. Ei chiar sunt foare utili.

12. La vremea cand a fost fabricata, masina avea cel mai mic consum din clasa ei, asa spunea o revista. Si chiar e extraordinara la acest capitol.

13. Taxa de inmatriculare: cand va face viitorul cumparator autenticitatea masinii mai plateste 35 ron si i se trec noxele in carte. Apoi merge la ANAF ( unde oricum merge ) si i se spune cat are de plata. Cica asta e procedura. Eu mi-am luat masina fabricata dupa 2007 si tot mi-au cerut adeverinta ANAF. Deci e chiar mai sigur in cazul acestei masini ca nu ai cum sa ai surprize ( e platita, ba nu e, e recuperata, ba nu e, etc. ). O sa incerc sa merg eu la ANAF, poate e taxa platita printr-un miracol, ca am trecut-o pe numele meu in 2007.

 

Chiar daca nu am scazut 10% din pret sper sa nu se stearga acest post.

Poze si date de contact in primul post.

O zi buna!

 

Are si computer de bord

Edited by Xxerim
Link to comment
Share on other sites

Daca te deranjai sa citesti ce a scris colegul in primul post, vedeai ca nu doreste schimburi. Oricum eu unu nu as da un bmw pe un reno, defapt nici pe doua!

 

Bafta la vanzare!

 

o porcarie meganul, am avut si eu candva cand eram mic si prost

Edited by Myx
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Buna seara,

 

Vand Bmw 118d, 122 cp, fabricat in 2005, 207000 Km, euro 4, pret 7000 euro (cumparatorul va plati si taxa de ~500 euro, dupa estimarea noastra la emisii de 120 - nu am gasit ce emisii are, poate ne ajuta cineva pentru ca este un aspect foarte important pentru viitorul proprietar si pentru noi). Din acesta cauza pe alte site-uri pretul este de 7500 euro.

Masina a fost luata noua, in leasing, in anul 2005, de la Automobile Bavaria.

A fost intretinuta corect, cartea service si/sau verificarea la reprezentanta este dovada.

 

Plusuri:

masina este buna, intretinuta cum trebuie, fara erori, merge foarte bine, uzura este doar cea normala.

consum mic, taxe mici (~200 ron impozitul, 400 euro/an casco)

 

Minusuri:

dotari minim acceptabile: geamuri electrice fata, aer conditionat automat (clima), oglinzi incalzite heliomate.

mici zgarieturi tipice

pretul

 

Detalii la tel. 0770-415-118 sau pe acest topic (in general seara intram pe forum)

 

Nu ne vom simti jigniti de nici o contraoferta. Noi masina o vom vinde la cel mai bun pret pe care il vom primi de la cei interesati de pe acest forum sau de pe site-urile cu profilul de vanzari auto unde anuntul a mai fost postat, intr-o perioada momentan nedefinita.

 

Multumesc!

 

p.s. nu acceptam schimburi. Motivul vanzarii este ca am achizitionat deja alta masina.

p.p.s. chiar daca "suna aiurea", ar fi pacat sa o cumpere unul dintre voi peste 3 luni la 110-120.000 km. Acum fiecare cu "nebunia" lui, ce sa zic. Noi masina tot o vindem mai devreme sau mai tarziu.

Masina este din 10.2004

emisii CO2=150 g/km

"tacsa" este 811 euro

Link to comment
Share on other sites

@ready

La anul fabricatiei (la punctul 5. din carte) e trecut 2005. Masina are prima inmatriculare in 18.06.2005.

 

VIN-ul este: PU01055

 

Dupa el am inteles ca se gaseste tot (model, dotari, noxe, km, etc., pe site-ul realoem.com si pe inca cateva). Probabil asa a aflat colegul ready, ca l-am dat prin telefon tuturor doritorilor.

 

Pret: 6500 negociabil. Taxa nu e platita.

 

p.s. m-au sunat multi doritori (de pe site-uri cu profilul vanzari auto in principal) dar nimeni nu a venit sa o vada. Chiar asa multi km sunt 200.000? Parca asteptau de la mine sa le spun ca i-am dat eu inainte, ca la pret am spus negociabil tuturor. Cred ca o sa zic asta cuiva (ii spun ca sunt agent de vanzari si i-am dat sa nu vada patronul ca nu muncesc)si parca vad ca o vand cu 7500..... :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma intereseaza masina dar trebuie sa mai astept 2 saptamani ca sa am toti banii. Chiar si asa, dispun de 6500, cu tot cu banii de taxa. E ok pt tine

?

Unde si cand se poate vedea? Astept PM.

 

Ps. Ar fi mult mai simplu daca ai deschide telefonul si nu m-ai obliga sa-mi fac cont pe forum ca sa te pot contacta.

Link to comment
Share on other sites

Tactica de pana acum nu a avut succes.

 

Trecem la alta:

 

Pret 6000 euro

 

Atuuri:

 

Dublu climatronic

Geamuri electrice fata

Senzori parcare

Discuri frana noi

VOLANTA nou - nouta (de fapt "e pe duca", dar o scad din pretul masinii si si-o schimba viitorul proprietar daca vrea. Nu cred ca e o investitie chiar imediata).

O usa are vopseaua sarita si se vede destul de bine (o scad din pret).

Km reali 207.000 - se poate demonstra

Carte service

PRETUL

 

Un potential client a spus ca masina a avut farurile schimbate (exagerez un pic, decat a sugerat asta dupa ce a ridicat capota si s-a uitat pe niste serii). Eu nu cred. Cel mai mare accident a fost lovirea unui caine si atunci din cate tin minte s-a schimbat scutul, bara din fata si ceva plastice. Totul a fost schimbat pe casco (masina a avut mereu si are in continuare asigurare tip CASCO). Cauciucurile de iarna nu le mai dau. Tot ce scad din pret este in anumite limite.

Nu conteaza de fapt ce probleme are sau nu are masina, accept test si decizia e a clientului, decizie pe care o poate lua realist numai in urma unei verificari. Daca mai are ceva masina, nu e din rea-vointa sau din dorinta de a insela. Perfecta probabil nu e.

Incercati sa vedeti atuurile masinii, nu cautati numai defecte. Daca esti chitit pe defecte nici nevasta/prietena nu ai avea. Oricum, masina second e bine sa o iei prin comparatie cu piata. Incet, incet, piata ma face sa "repar" volanta (sau sa iau una second), sa vopsesc usa cu 200 ron la coltu strazii, sa arunc cartea service si sa scriu "nu bate, nu troncane" - nu o sa fac asta. Sau sa o vand intermediarilor care ma suna cu preturi de "dumping" - asta s-ar putea s-o fac intr-un final.

 

O seara buna!

 

p.s. ozitorida, ti-am raspuns si pe pm.

Link to comment
Share on other sites

Pai tu crezi ca daca o vopsesti la colt de strada o dai mai repede pe forum??Nu cauta nimeni neaparat defecte dar daca e cineva interesat oricum vede ce-i de vazut sau vine cu cieva care cunoaste(dar pierde timp si bani cu testarea)...io inteleg ca ai vrut sa prezinti atuuri(apropo, aia cu consumul,sincer nu cred ca intereseaza pe nimeni) dar cinstit era sa descrii tot din primul post, zici ca scazi volata din pret ca si cum ai face o favoare, pana la urma e un 118 chel, cu 200k km facuti pe drumurile patriei, care mai are mult pana sa fie impecabil... Edited by lospa alin
Link to comment
Share on other sites

Un potential client a spus ca masina a avut farurile schimbate (exagerez un pic, decat a sugerat asta dupa ce a ridicat capota si s-a uitat pe niste serii). Eu nu cred.

Ba eu cred.

M-am uitat chiar la data de faricatie (a farurilor), nu pe niste serii.

Link to comment
Share on other sites

Ba eu cred.

M-am uitat chiar la data de faricatie (a farurilor), nu pe niste serii.

 

 

deci cei care isi schimba farurile sunt suspecti....sigur au bubuit masina..lol...astea sunt motive si palavrageala

 

on topic..bafta la vanzare

Edited by rbu_tuninq
Link to comment
Share on other sites

Pai tu crezi ca daca o vopsesti la colt de strada o dai mai repede pe forum??Nu cauta nimeni neaparat defecte dar daca e cineva interesat oricum vede ce-i de vazut sau vine cu cieva care cunoaste(dar pierde timp si bani cu testarea)...io inteleg ca ai vrut sa prezinti atuuri(apropo, aia cu consumul,sincer nu cred ca intereseaza pe nimeni) dar cinstit era sa descrii tot din primul post, zici ca scazi volata din pret ca si cum ai face o favoare, pana la urma e un 118 chel, cu 200k km facuti pe drumurile patriei, care mai are mult pana sa fie impecabil...

 

La intrebare raspunsul este nu. Legat de consum, pe unii ii intereseaza, pe unii nu. Volanta nu o scad ca o favoare dar vreau ca oamenii de pe forum sa stie de la bun inceput. Indiferent de pret, lumea vrea ca masina sa fie buna. Initial nu am spus de ea cu gandul ca o scad la fata locului si am impresia ca potentialii clienti au fost un pic dezamagiti de abordarea mea. Legat de "impecabila"..... are 200000 km, e normal.

 

e simplu cu farurile au data fabricatiei pe ele daca e dupa data productiei masiniii sunt schimbate . nu e nici o pacaleala acolo. Verifici singur si afli .

 

Mersi, m-am uitat. Scrie pe ele. Unul e din 2006 si unul din 2007. Nu a fost cu intentie.

 

Ba eu cred.

M-am uitat chiar la data de faricatie (a farurilor), nu pe niste serii.

 

Acum te cred.

 

deci cei care isi schimba farurile sunt suspecti....sigur au bubuit masina..lol...astea sunt motive si palavrageala

 

on topic..bafta la vanzare

 

ai mare dreptate dar din pacate asta e situatia.... lumea e extrem de suspicioasa din cauza multor cazuri nefericite. Uite si la mine, nu stiam nici de faruri nici ca e fabricata in 2004. Dar asta e, ce sa zic. Eu nu consider ca e o tragedie. Mersi de urare.

 

Eu doar am constatat, nu am insinuat nimic, nici macar proprietarului.

 

Corect, ai fost unul dintre putinii interesati. Si la fel de corect este ca nu ai insinuat nimic, nici macar mie. Ai spus doar ceea ce ai constatat si s-a dovedit ca ai si avut dreptate chiar daca nici eu nu te-am crezut initial. Mie imi place sa cred ca nu ai luat-o din cauza pretului :) - nu raspunde la aceasta afirmatie ca cine care au fost motivele si nu o mai vand niciodata :) Glumeam.

 

Anuntul ramane valabil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.