Jump to content

Sfat achizitie 530d .. Merita?


mha1089

Recommended Posts

Salut.. As vrea sa aud cateva pareri despre 530d 245 cp 2011.. Pro si contra :)) .. Am asa ceva in cap: http://www.autovit.ro/bmw-530-C30234052.html .. Merita??

e destul de dotata insa km trecuti par dubiosi.

pe mobile.de o masina asemanatoare are 130-160k lejer..

imi aminteste de vremurile cand autovitul era plin de masini importate cu 87.000km :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Consum??

 

In Bucuresti consum 535d automat: aglomeratie (~16L/100km), trafic lejer (~11L/100)

Exterior(autostrada, DN): ~7L/100 km

 

LE: am uitat sa precizez, e vorba de 535d E60 dar consumurile sunt tot pe acolo si la F10, poate umpic mai scazute

Edited by buldy
Link to comment
Share on other sites

Poate sunt hater, dar omul a scris un rand, care si ala mi se pare a lene, iar voi sariti cu sfaturi, ba inca-l rugati sa va mai dea niste detalii... :rolleyes:

Eu unul nu m-as sinchisi sa raspund la asemenea topic-uri, in care initiatorul face economie de cuvinte. Auzi, cica "consum?". :rolleyes:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dar o scurta comparatie intre 520d si 530d?? trage 520d

 

arunci o piatra in apa si apoi o dai in 520 , pai daca vrei consum iei 520 clar , am eu consuma 10-11 % in buc . Probabil ca 530 sare de 13-14 dar cred ca merita daca nu te deranjeaza taxele . Eu am stat cuminte cu motorizarea asta dintr-un singur motiv ---impozitul . Consider ca pot face ceva mai bun cu 2000 ron gen sa-mi schimb jantele anual sau sa iau un set de gume noi samd . :download:

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nici nu te gandi sa mai compari 520D cu 530D ... sunt masini total diferite si nu ma refer la consum neaparat ci la putere, cuplu, sunet, "rafinament" (am pus "" ca sa nu supar benzinarele :) ) contra economie, "stres" (si aici ma refer la vestita distributie), taxe mici si cam atat. Sfatul meu incearca sa le conduci pe amandoua ...in ce ordine vrei tu si daca nu te deranjeaza impozitul anual mergi pe minim 530D. Succes. Edited by costinlogin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Haiosi mai sunteti..DECI, daca ai bani, renunta la 530d si ia 550xi sau macar 535xi. O viata ai, traieste-o. Daca banii sunt o problema, ia 520d, daca ti-l permiti ca la carte. Daca nu, nu iti lua Bmw. E simplu. Bineinteles ca merita sa iei un 530d in defavoarea unui 520d, de ce nu ai vrea mai multa putere? Sa fim seriosi, nu ia nimeni 520d (sau mai nou 518d) gandindu-se ca rupe asfaltul in doua, il cumpara fiindca asta considera ca au nevoie. Daca singura problema care te pune pe ganduri o reprezinta impozitul, 450E/an, foarte probabil ti-ai ales gresit masina. :thumbsup:

 

La o masina de peste 60.000E noua, un impozit de cca 160lei/luna e un cacat. Fara suparare, dar chiar e un cacat.

Edited by B-490-RZV
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.