Jump to content

Accident aseara


Apple

Recommended Posts

La Piata Iancului aseara un accident foarte naspa...

Un jeep (pare-mi-se Range Rover) care era chiar in fata mea a facut stanga spre Pantelimon. pe mijlocul intersectiei sunt linii de tramvai intersectate fara a fi la nivelul asfaltului si trebuie sa mergi incet... imediat ce a trecut de ele nu s-a asigurat cum trebuie... Un logan alb a venit tare de pe Mihai Bravu din dreapta si n-am apucat decat sa aud scartait de roti si sa vad cum se duce sanie un Logan intr-un jeep. Jeepul a facut vreo 2-3 cerculete si s-a oprit, n-a prea patit nimic. Loganul s-a facut praf si s-a pozitionat cu botul spre pantelimon. Fata logan-ului era varza, soferul s-a dat jos urland tinandu-se cu mana de coaste si s-a asezat pe asfalt. Din ce-am vazut bordul logan-ului era foarte aproape de spatarele scaunelor din fata... :blink: Airbag-ul a sait la logan dar nu cred ca a facut mare lucru...Logan-ul cred ca avea in jur de 70-80, o fi vrut sa prinda galbenul (cam trecuse semaforul de verde cred). Chiar si asa, vina e a Jeep-ului ca nu s-a asigurat.

 

PS: Cand schimbati directia de mers cascati ochii bine. Si nu mai claxonati si flash-uiti cei din fata ca nu se baga, mai bine mai tarziu decat sa te faci praf.

Link to comment
Share on other sites

E periculos in Iancului daca nu stii intersectia poti usor sa faci accident.

Venind din directia Obor si daca vrei sa faci stanga pe Sos. Iancului se da prioritate odata la cei ce vin din directia Piata Muncii dar intersectia are o breatea pentru cei ce vor sa faca stanga daca vin din directia Piata Muncii. Breteaua este la 20 - 30 distanta de firul principal si este protejata de un semafor dar nu odata am vazut accidente datorate lipsei de atentie si a ratarii opririi unor soferi la acel semafor...

 

O situatie similara la Stefan cel Mare (dar acolo pierzi si permisul pe loc daca ai ghinion, sunt baietii mereu la munca) cand faci dreapta venind din directia Banesa pe Barbu Vacarescu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.