Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Problema asta nu se va rezolva prin eutanasiere pentru ca vor exista multi caini scapati de cei cu pile sau de cei care ii vor lua temporar ca sa nu fie eutanasiati.

 

Intr-o tara civilizata si femeia aia care si-a lasat 2 copii, unul de 4 si altul de 6 ani, sa se plimbe nesupravegheati 45 de minute ar fi cercetata penal si macar amendata.

 

 

Ai sa fii surprins, dar prin eutanasiere se rezolva problema!

Tarile civilizate au aplicat eutanasierea in masa cand situatia (asemenatoare cu a noastra) a impus-o, si tot tarile civilizate mentin eutanasierea pentru a nu ajunge in situatia noastra!

Plus de asta, un caine eutanasiat nu mai ajunge pe strada si cu fiecare potaie eutanasiata se subtiaza numarul celor vagabonzi.

Iar vrajeala ca un caine sterilizat nu mai este agresiv, sa fim seriosi... Cainele care a omorat copilul, era sterilizat!

Toti cainii sterilizati, isi pastreaza agresivitatea cand e vorba de mancare si teritoriu. Si vor latra in continuare la luna si isi vor face nevoile in continuare fix la intrarea in bloc!

 

Eu am crescut cu cheia de gat iar ai mei m-au dus de mana doar in prima de zi de scoala. Apoi, ma duceam singur la scoala in fiecare dimineata!

Revenind la bunica, aceasta era in parc cu nepotii. Am citit tot felul de comentarii pe forumuri in care "iubitorii" acuzau batrana de neglijenta si aparau javrele criminale spunand ca acel copil ar fi putut muri lovit de o masina, ca putea sa cada un zid pe el etc. Ei bine, acel copil a murit sfasiat de maidanezi, intr-un parc din centrul capitalei!

Nu a murit lovit de masini, nu a cazut intr-o fantana, nu s-a impiedicat sa cada cu capul de ciment, ci SFASIAT DE CAINI STERILIZATI SI ADOPTATI DE UN ONG!

Aici este o stire cu un copil de 6 ani cu sindrom Down care a mers pe jos 2 kilometri fara sa pateasca ceva, pana a intalnit o haita de maidanezi!

 

o sa va cac topicul asta si o sa va cac si logica, pentru ca efectiv ma pis pe petitia voastra cu eutanasierea.

 

din punctul meu de vedere pentru mine e mai valoros un animal decat un individ care il omoara.

 

Probabil te referi la puiul, porcul, vaca, mielul sau oaia pe care le mananci, pentru ca dai bani ca sa le ai in farfurie!

Sau, daca iti hranesti cainii cu carne, apreciezi acea carne cu care iti hranesti animalele iubite, nu?

Daca stau sa ma gandesc, cred ca te-am vazut de cateva ori in fata abatoarelor protestand fata de cruzimea cu care sunt omorate acele animale care ajung in farfuria ta sau a cainilor tai!

 

Atasez mai jos cateva poze cu niste figuri marcante ale istoriei pentru care erau mai valoroase animalele decat oamenii!

 

http://old.qmagazine.ro/modules/articles/content/926/small/ceausescu-si-cainii.jpghttp://www.libertatea.ro/typo3temp/pics/c1_46_cf21061001.jpg

http://media.realitatea.ro/multimedia/image/201103/w728/eva_hitler_dogs_49788900.jpg http://image.stirileprotv.ro/media/images/600x375/May2011/60493486.jpg

http://www.lumeanimalelor.ro/Files/uploads/3339-hitler%20blondi%20cainele1%20copy.jpg http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/321/5109/8289606/1/hitler-caine.jpg

Edited by SlowDeath
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

ce i tampenia asta cu hitler si cainele?

 

bai nene,ati luat o pe ulei rau de tot.ce vrei sa demonstrezi?

 

e o anologie idioata.acum daca ti plac animalele si cainii in special esti comparat cu niste criminali paranoici?

 

lol.reveniti va ma

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Slowdeath: Tu te bucurai si cand a murit ala lovit de Bentley, analogia facuta cu Hitler nici nu ma mira.

Tu esti genul care ai pune otrava cu zambetul pe buze.

 

Ca sa nu pierd timpul prea mult cu tine, nu pot sa-ti zic decat sa te uiti pe Discovery sau Animal Planet ca sa vezi ce inseamna la aia eutanasierea in masa despre care vorbesti.

Aia vad in primul rand daca un caine e agresiv. Daca nu este agresiv incearca sa-l reabiliteze si sa-l dea unei familii in adoptie.

 

Ca sa intelegi de ce este foarte inumana treaba asta cu eutanasierea, pot sa-ti spun ca am fost cu cineva acum mai multi ani sa-si ia un caine de la un adapost si animalele alea omorau caini cu lopata si ii bagau apoi intr-un recipient d-ala mare care in general e folosit pentru gunoi.

N-am putut sa nu ma iau de ei si am aflat ca nu aveau domne substantele necesare, asa ca asta era metoda de eutanasiere.

Cu alte cuvinte, la nivelul de coruptie din tara asta, nu se poate vorbi de eutanasiere ci de macelarire.

Probabil ca au preferat sa-si bage in buzunare banii aia de substante.

 

m-am nascut in bucuresti, de cand sunt mic, am crescut cu acest peisaj, catei maidanezi, unii mai rai, altii cuminti si prietenosi... nu am fost muscat niciodata de vreun caine maidanez, cu toate ca mama ma gasea mereu in preajma lor... da am iubit animalele de mic, in special cateii... ca nu am fost muscat?...probabil am fost eu mai norocos... dar oricum am primit niste informatii despre caini ,asa cum eram eu mic , am bagat la cap... nu ma duceam la caine care manca, catele cu pui, haite care se imperecheaza... asta spune multe despre educatia copiilor si a parintilor acestor copii care interactioneaza cu aceste animale...

 

Nici pe mine nu m-a muscat nici un caine.

Pe sora mea a muscat-o o catea mai nebuna care statea in curtea unui complex sportiv. Asta-i viata, nu a fost o tragedie.

Pe mine ma deranjeaza mai mult unii caini de rasa care au stapan decat maidanezii.

Cand vad cate un dobitoc care-si lasa rottweiller-ul sa se plimbe liber printre oameni pur si simplu turbez. Aia sunt caini care te mutileaza daca ii apuca nebunia chiar daca esti un om in putere si nu te sperii.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

la noi nu exista sau nu se pune in aplicare o lege a protectiei animalelor.

 

se tot face referire, cand interesul o cere, la tarile civilizate si cum au rezolvat ele problema.

 

ati auzit de expresia HUMANELY EUTHANIZED?ei bine,asta nu se face cu ranga, bai zmardoilor din tastatura

 

nu exista politia animalelor,in tara asta orice tigan borat isi poate lovi martoaga pana lesina in plina strada,in tara asta oricine poate omara un caine cu bolovani si se mai si filmeaza,fara sa se intample nimic.

 

daca tot se iau masuri,atunci sa se ia pana la capat,cu tot ce implica asta

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil te referi la puiul, porcul, vaca, mielul sau oaia pe care le mananci, pentru ca dai bani ca sa le ai in farfurie!

Sau, daca iti hranesti cainii cu carne, apreciezi acea carne cu care iti hranesti animalele iubite, nu?

Ca sa fie pe intelesul tau, mie imi place foarte mult pastrama de berbecut. La fel cum imi place si o ceafa de porc facuta cum trebuie la gratar sau o friptura la cuptor facuta in vin. In acelasi timp iubesc foarte mult cainii. Prima actiune nu o poate face pe cealalta incompatibila.

Intr-adevar e foarte urat felul in care unele animale sunt macelarite. Insa asta nu inseamna ca trebuie sa macelarim si cainii.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.