Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Similea, eu nu am putut sa ma uit decat cateva secunde si mi-a venit rau... nu pentru ca nu inteleg tragedia familiei, ci tocmai pentru ca o pot intelege, insa nu pot intelege cum sa te expui in felul asta cand se presupune ca ai sufletul distrus, ca ti-ai pierdut copilul... ori asta ma face sa vomit. cum dracu sa vii a tv pentru CIRC ?? asta gasesc incredibil, nefiresc.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cand aveam vreo 23 de ani intr-o seara vad pe varianta un tir oprit in mijlocul strazii, deschide in spate si ies in fuga o turma de ghioarle, zici ca era turma de oi, la cateva zile cand ma duceam acasa pe la 1 la un colt cu tomberoane m-au atacat vreo 12 dulai sanatosi, mie nu mi-a fost niciodata frica de caini dar cacatii aia m-au incoltit si inconjurat era iarna si pe jos nu era nici macar o piatra sau ceva, si intimp ce dadeam cu picioarele in ei am alunecat si in timp ce mi-am ferit fata m-au muscat de maneci si ceafa noroc ca eram imbracat gros si de gambe de vreo 2 ori subtire, spre norocul meu au sarit paznicii dintr-o curte cu niste caramizi angry.gif....pe urma vaccin, am adus la cunostinta locul unde am fost muscat si toate ghioarlele au fost anihilate... deci nu e nici o frumusete sa te trezesti vanat de niste ghioarle ordinare, pe urma trebuie sa te gandesti ca si unui copil i se poate intampla asta si nu este normal, si nu este de vina cainele ca musca ci primaria care presteaza servicii doar pe hartie, si care musamalizeaza cazurile timp de ani, gunoaie, mizerie si delasare, nesimtire in cel mai mare grad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Similea, eu nu am putut sa ma uit decat cateva secunde si mi-a venit rau... nu pentru ca nu inteleg tragedia familiei, ci tocmai pentru ca o pot intelege, insa nu pot intelege cum sa te expui in felul asta cand se presupune ca ai sufletul distrus, ca ti-ai pierdut copilul... ori asta ma face sa vomit. cum dracu sa vii a tv pentru CIRC ?? asta gasesc incredibil, nefiresc.

 

pole, io nu i-am vazut, da' ma gandesc ca-s niste oameni simpli. si-apoi, stii cum is curvele astea din televiziune "haideti, va rugam, trebuie sa vada toata lumea cum suferiti, o faceti pt ceilalti parinti, sa nu aibe de suferit ca dvs. trebuie sa va vada toata lumea suferinta, sa se ia odata masuri!" nu poti sa-i condamni ca s-au dus la maruta, ci maruta merita luat si muit in grup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Recunosc ca-mi plac discutiile de aici in general. Si parerile unora iti pot schimba mentalitatea in bine.

 

In schimb ma cutremur cand citesc barbarii de genul chinezi care sa pape cainii (da bre, is capabil sa inteleg orice curiozitate culinara da' sa fie la ei acolo, nu la noi pe tarla ), otravire (sa aveti in fata un animal care a inghitit furadan sau stricnina si dupa aia discutam) sau vanatoare organizata (asta a fost apogeul).

 

Si acum recunosc ca-s al dracu' de pasnic si destul de saritor. Cam ajut dezinteresat, gen. In schimb oamenilor ca voi nu le-as da nicio cana de apa, vazandu-i in clipa aia ca mor de sete.

 

Aaa, inca ceva. De la unu batran. Mi-a zis-o pe la 7 ani, da' imi rasuna in cap de zici ca e calda de 5 minute.

 

"Copile, toate se platesc pe lumea asta."

 

Poate intelegeti ceva.

 

In rest, numai de bine.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A luat destule. N-au inteles toti unde bati si nici tu nu ai zis din prima :)

 

Si da, am luat destule animale de pe drum. Caini, pisici. Cam tot ce mi s-a atuncat prin curte de cate un dobitoc ignorant (ca din cauza oamenilor s-a ajuns aici). Nu am facut-o din obligatie sau pentru vreo spalare de pacate ci pentru ca asa am simtit ca e bine sa fac. E destul de complicat sa-nteleaga unul care ar ciomagi un caine chestia asta.

 

Oricum, un animalut te umanizeaza si va rog ca pana la solutii de genu' celor de mai sus sa-ntelegeti ca absolut tot se intampla din cauza oamenilor. Nu exista alt vinovat.

 

Si daca tot vreti sa va descarcati, puneti bata pe unu care-l vedeti ca arunca animale pe drum. Credeti-ma, o merita spre deosebire de un catel care lesina de foame.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cand aveam vreo 23 de ani intr-o seara vad pe varianta un tir oprit in mijlocul strazii, deschide in spate si ies in fuga o turma de ghioarle, zici ca era turma de oi, la cateva zile cand ma duceam acasa pe la 1 la un colt cu tomberoane m-au atacat vreo 12 dulai sanatosi, mie nu mi-a fost niciodata frica de caini dar cacatii aia m-au incoltit si inconjurat era iarna si pe jos nu era nici macar o piatra sau ceva, si intimp ce dadeam cu picioarele in ei am alunecat si in timp ce mi-am ferit fata m-au muscat de maneci si ceafa noroc ca eram imbracat gros si de gambe de vreo 2 ori subtire, spre norocul meu au sarit paznicii dintr-o curte cu niste caramizi angry.gif....pe urma vaccin, am adus la cunostinta locul unde am fost muscat si toate ghioarlele au fost anihilate... deci nu e nici o frumusete sa te trezesti vanat de niste ghioarle ordinare, pe urma trebuie sa te gandesti ca si unui copil i se poate intampla asta si nu este normal, si nu este de vina cainele ca musca ci primaria care presteaza servicii doar pe hartie, si care musamalizeaza cazurile timp de ani, gunoaie, mizerie si delasare, nesimtire in cel mai mare grad

 

 

Cine nu a trait o asemenea experienta nu stie ce simti in acele momente! Prin '96, in Regie se intampla, un prieten de-al meu (bodyguard) a fost atacat de 5-6 caini, i-au rupt pantalonii pana la chiloti! A scapat de ei urcandu-se pe capota unei masini. A intrat in camin acoperit cu bluza de trening, tremurand cat era el de mare!

Link to comment
Share on other sites

Cine nu a trait o asemenea experienta nu stie ce simti in acele momente! Prin '96, in Regie se intampla, un prieten de-al meu (bodyguard) a fost atacat de 5-6 caini, i-au rupt pantalonii pana la chiloti! A scapat de ei urcandu-se pe capota unei masini. A intrat in camin acoperit cu bluza de trening, tremurand cat era el de mare!

eeee bunica-sa e devine ca l-a lasat nesupravegheat...

Link to comment
Share on other sites

io atata zic, in romania sunt destui oameni saraci cu duhu', care nu din rea vointa s-ar lasa pacaliti de curvele astea din media sa apara la tv, intr-un moment de rascruce. gandind la rece, normal ca niciunu' din noi n-ar face asta. e un amestec de durere, frustrare, ura, care combinate cu simplitatea, naivitatea, la care se mai adauga si indemnul celor din jur, la fel de naivi, sa nu zic altcumva, "du-te, du-te, sa spui unei tari intregi", ii fac pe oamenii aia sa se lase pacaliti. dar sunt sigur ca mai incolo o sa le para rau...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu poti sa apari la tv daca ai un minim de coloana vertebrala, nu faci asta... din respect pentru cel mic...

ma gandesc ca doar astia i-au oferit ceva . Nu uitati ca oamenii astia s-au trezit cu o ditamai nenorocire pe cap si spun ca nu i-a ajutat nimeni , se pare ca nu exista fondul victimelor muscate /omorate /spitalizate de caini . Eu cred ca in referendumul ala trebuia adaugata si intrebarea asta , vreti sa donati 2% din impozitul vostru pt ....ca vreti sa aveti javre pe strada '? Plm poate musca pe cineva gen

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

io atata zic, in romania sunt destui oameni saraci cu duhu', care nu din rea vointa s-ar lasa pacaliti de curvele astea din media sa apara la tv, intr-un moment de rascruce. gandind la rece, normal ca niciunu' din noi n-ar face asta. e un amestec de durere, frustrare, ura, care combinate cu simplitatea, naivitatea, la care se mai adauga si indemnul celor din jur, la fel de naivi, sa nu zic altcumva, "du-te, du-te, sa spui unei tari intregi", ii fac pe oamenii aia sa se lase pacaliti. dar sunt sigur ca mai incolo o sa le para rau...

Asta ar insemna sa aiba constiinta de sine, ceea ce astfel de persoane nu au.

Link to comment
Share on other sites

mai, sunt oameni simpli, mai boi, sau cum vrei sa le spun. am obs ca-s 2 tabere aici, unii ar ucide cainii, iar ceilalti i-ar ucide bunica/parintii copilului. adevarul e intre, clar. nu tre' sa mai moara nime', ca altfel nu e nici unu' mai bun decat celalalt. s-a ajuns la extrema in care se zice ca aia nu-s parinti, c-or aparut la tv, si ca probabil nu simt nimic din cauza asta. cred ca va dati seama ca aberati cu totii. in fond si la urma urmei, nu-s vinovati nici cainii, nici bunica. toti avem scapari, aia baba, l-o fi scapat din priviri pret de cateva secunde/minute. n-a gresit nime', in afara de sistem. sistemu' e ticalosit, ca sa citez un mare om in viata.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.