Jump to content

Soferi, ni se pregateste ceva...


gugulete

  

141 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Manca-l-ar maidanezii pe Stroe.

IMBECILUL platit de noi sa NE SLUJEASCA, ne sfideaza spunandu-ne ca daca nu ne convine, atunci sa nu mai circulam. De parca ne da ceva de pomana, cretinul naibii.

 

Noi, deja, in urma dezbaterilor de astazi, am gasit o formula, insa aici trebuie sa fie limpede ca nu se poate sa impaci si capra, si varza...", a spus Stroe.

 

"Dumneavoastra ati incercat", i-a replicat premierul Ponta.

 

"Nu, n-am incercat. Trebuie sa avem o lege severa, pentru ca nu ne putem juca cu viata oamenilor, cu oamenii care raman schilozi pe viata, nu ne putem juca cu sanatatea publica. Cei care au alta dorinta sunt liberi sa nu mai circule daca li se pare foarte aspru", a raspuns Stroe.

 

Pai pastele ma-tii, ocupati-va dracului de sanatate dand bani la spitale si la medici, nu crescand aberant amenzile rutiere.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Scade pe mm lor. Auzi argument, "avem cele mai ieftine taxe de drum din Europa".. Pai in mm lor,ce plm de drumuri avem ?! Iti farami masina la un drum mai lung si faci 100 de ore pe distante mai mari,zici ca mergi pana in SUA,nu dintr`o localitate in alta. Scursuri umane

 

Uite aici mai pe intelesul tuturor http://www.digi24.ro...e+cu+pana+la+66. Adevarul ca au terminat cu toate autostrazile si toate soselele si trebuiau sa mareasca pretul rovinietei.

Plm, cred ca cea mai mare vina pe care o avem e ca ne-am nascut romani in romania...eu la concluzia asta am ajuns.

Edited by Catalin BMW
Link to comment
Share on other sites

Manca-l-ar maidanezii pe Stroe.

IMBECILUL platit de noi sa NE SLUJEASCA, ne sfideaza spunandu-ne ca daca nu ne convine, atunci sa nu mai circulam. De parca ne da ceva de pomana, cretinul naibii.

 

Noi, deja, in urma dezbaterilor de astazi, am gasit o formula, insa aici trebuie sa fie limpede ca nu se poate sa impaci si capra, si varza...", a spus Stroe.

 

"Dumneavoastra ati incercat", i-a replicat premierul Ponta.

 

"Nu, n-am incercat. Trebuie sa avem o lege severa, pentru ca nu ne putem juca cu viata oamenilor, cu oamenii care raman schilozi pe viata, nu ne putem juca cu sanatatea publica. Cei care au alta dorinta sunt liberi sa nu mai circule daca li se pare foarte aspru", a raspuns Stroe.

 

Pai pastele ma-tii, ocupati-va dracului de sanatate dand bani la spitale si la medici, nu crescand aberant amenzile rutiere.

 

 

 

 

Exact. Si pe mine m-au luat la fel caldurile, cand l-am vazut. Il tradeaza mutra, una de cretin plin de ura, pe fond de neputinta veche, din tinerete. Politrucul clasic.

Link to comment
Share on other sites

off topic

daca nu am disperat !!

in fiecare zi vad la tv reportaje despre Romania: tigani care cer ajutor de la statul german, reportaje facute in Romania in toate ghetourile cu ligheane de laturi pe masa, reportaje cu ciorditori si proxeneti, delapidari de fonduri ue, mai nou imagini cu colectarea de caini comunitari si legea eutanasierii lor e pe toate posturile.....mai vezi si niste romani exploatati pana cad pe jos si amenintati cu moartea

 

imaginea Romaniei in lume!

mai bine zici ca esti din Siria sau Congo decat din Romania, te duci la munca si toata lumea tipa dupa tine taptarap!!

Link to comment
Share on other sites

Uite aici mai pe intelesul tuturor http://www.digi24.ro...e+cu+pana+la+66. Adevarul ca au terminat cu toate autostrazile si toate soselele si trebuiau sa mareasca pretul rovinietei.

Plm, cred ca cea mai mare vina pe care o avem e ca ne-am nascut romani in romania...eu la concluzia asta am ajuns.

 

Pai creste rovigneta cu 4 euro.

 

Nu am o problema sa o platesc daca se si face ceva cu ea. Vreau sa vad insa cum ii ard grav pe aia care nu isi cumpara rovigneta. Daca e sa platim, pai sa platim toti.

Link to comment
Share on other sites

in aceeasi sedinta pontaur ala isi dadea haere la astialalti ca sa grabeasca treaba ce plm atatea consultari. :frantics:

 

 

ma astia/si care or mai veni- pana cand n-or da nastere la niste grupari paramilitare radicale extremiste whatever antisistem care sa le taie franele la masini si o sa le puna cianura in ceai o sa i doara fix n pl. ca oricum populatia in general cam asta face...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa vad insa cum ii ard grav pe aia care nu isi cumpara rovigneta. Daca e sa platim, pai sa platim toti.

 

Cred ca glumesti. Niciodata. Iar problema nu e la autoturisme, sper ca realizezi. Ci la camioane. Exista o intreaga mafie transportatori-politie. Patronul firmei cotizeaza la politie iar masinile lui nu sunt oprite, au o gramada de rute alternative ca sa evite camerele video etc. Bineinteles, toate astea ptr ca nu platesc nicio rovigneta. Aici ma refer la transportatorii locali care fac curse doar in interiroul judetelor in care isi desfasoara activitatea. Si nu zic astea din auzite, ci le stiu de la mai multi patroni de astfel de masini, din judete diferite.

 

In Bucuresti, la fel. Ca sa intri prin oras cu masini peste un anumit tonaj ai nevoie de permis de acces care costa o gramada. Se dau cateva milioane la politisti si se circula fara. Iar asta o stiu de la unii dintre politistii care le ti spatele unor astfel de soferi.

Link to comment
Share on other sites

Problema nu vine din cauza camioanelor sau a masinilor mici ,ci vine din cauza ca banii nu se duc unde trebuie .Banii de rovinete sau banii din amenzile rutiere ar trebui sa fie investiti in infrastructura astfel incat sa nu mai fim nevoiti sa incalcam legislatia .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.