Jump to content

rog un sfat pentru schimbare motor


Recommended Posts

salutare ,as avea nevoie de niste sfaturi pt ca vreau sa schimb motorul meu complet care mia crepat in franta la 240000 km sau rupt doua supape cu schimburi de ulei si filtre efectuatela zi m-a lasat pe autostrada acest BMW care motorul ar trebui sa tina mai mult ma gandesc eu. si gasind aicia un motor in stare buna vreau sa il schimb complet cu tot ce apartine de motor.la ce trebuie sa fiu atent in ce locuri trebuie desfacut? aicia am doar un mecanic de la tara de ajutor . masina este 318 tds si motorul care il pun sus este la fel ca si al meu si este complet practic trebuie prins doar in suporti si reacordate cablurile originale de pe al meu? mersi
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

poi cred ca omul e ok :) are un mic service aicia intrun sat,motorul care il pun sus este identic cu cel de pe masina si este cu toate accesorile pe el(pompa injectie,turbo,)doar electromotorul si alternatorul si pompa servo va lipsi de pe el. daca sunt atent la toti senzorii si cablurile care sunt legate de motor + furtunele de la apa ma gandesc ca mare lucru nu va fi.am si eu putine cunostinta de mecanica.doar vroiam sa stiu daca trebuie sa fiu atent in special la ceva? sau daca dupa este necesar tester? noul motor functioneaza bine pt ca il da jos de pe o masina cu putini kilometri si l-am auzit si in mers, deci nu cred ca e necesar apoi o reglare a pompei de injectie?
Link to comment
Share on other sites

Nu m-am batut cu pumnul in piept ca as avea cunostinte in acest caz. Inca o data comentarii rautacioase din partea ta. Daca ai ceva frustrari interioare te rog sa nu le transmiti si altora. Toti cei ce viziteaza acest site o fac din pasiune sau atunci cand au o problema, daca putem sa impartasim si altora din cunostintele noastre e bine sa o facem. Eu va doresc o zi buna tuturor!
Link to comment
Share on other sites

Forumul asta are toleranta 0 pentru analfabeti, sa caute solutii in alta parte.

 

Ca si in viata de zi cu zi, eu cel putin nu bag in seama trogloditi de genul asta care nu stiu sa se exprime in limba materna, ii dispretuiesc, imi provoaca scarba, de ce as face-o pe un forum ?

 

Tu, redcobrete, n-ai decat sa-i iei si acasa din partea mea, insa tine opiniile astea de mama ranitilor pentru tine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cine nu vrea sa bage in seama analfabetii nu va scrie aici. Cei care scriu si se ia de ei o fac pentru propriul lor ego, sa se simta superiori. In mare e un fenomen ce se regaseste la multi proprietari de masini premium, si anume nevoia sa se simta speciali, superiori.

 

Poate unii s-au saturat sa traiasca printre cocalari si analfabeti, problems?

 

Bine, daca tu nu ai nici o problema si te simti in mediul tau printre ei, ce putem face noi?

Edited by Laur R.
Link to comment
Share on other sites

Domnilor, o societate contine indivizi din toate paturile sociale si intelectuale! Nu cred ca in viata de zi cu zi ii impuscati pe cei care nu se ridica la nivelul vostru de pregatire si asteptar !Nu cred ca ati ajuns in capatul lantului trofic si faptul ca existati inseamna ca altcineva a fost ingaduitor cu voi. Acelasi lucru ar trebui sa se intample si pe acest forum, cred eu. Nu cred ca trebuie sa fim atat de carcotasi si acizi cu colegii nostrii.

Nu am nimic personal cu nimeni, pur si simplu asa vad eu lucrurile. Mi se pare ciudat ca persoane cu vechime si cu o pozitie pe acest forum sunt asa de extremiste. O zi buna tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.