Jump to content

Recommended Posts

Lumina de faza scurta bate prea in jos (prea aproape de masina)

Stie cineva cum pot sa reglez xenoanele sa bata mai "in fata" - mai sus!

Am impresia ca aceasta problema a aprut in urma impactului cu o denivelare (dead dog) de pe sosea la o viteza de peste 120 km/h.

 

P.S. Fiind xenon nu am buton de reglaj faruri!

Link to comment
Share on other sites

Lumina de faza scurta bate prea in jos (prea aproape de masina)

Stie cineva cum pot sa reglez xenoanele sa bata mai "in fata" - mai sus!

Am impresia ca aceasta problema a aprut in urma impactului cu o denivelare (dead dog) de pe sosea la o viteza de peste 120 km/h.

 

P.S. Fiind xenon nu am buton de reglaj faruri!

195421[/snapback]

 

Imi pare rau sa-ti spun dar la roata din dreapta fata ai un modul de reglare automata a farurilor in functie de drum e cu un brat micut din plastic. ei bratul ala in mod sigur s-a rupt si trebuie schimbat modulul. il recunosti ca e numai pe partea dreapta daca nu il gasesti imi spui ca iti fac o poza la a meu si o pun pe post. ar trebui sa dai roata jos ca sa-l vezi bine repet, dreapta fata

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau sa-ti spun dar la roata din dreapta fata ai un modul de reglare automata a farurilor in functie de drum e cu un brat micut din plastic. ei bratul ala in mod sigur s-a rupt si trebuie schimbat modulul. il recunosti ca e numai pe partea dreapta daca nu il gasesti imi spui ca iti fac o poza la a meu si o pun pe post. ar trebui sa dai roata jos ca sa-l vezi bine repet, dreapta fata

195657[/snapback]

 

si... nu s-ar putea lipi? ...trebuie neaparat schimbat?

Link to comment
Share on other sites

si... nu s-ar putea lipi? ...trebuie neaparat schimbat?

195729[/snapback]

 

de lipit nu, dar daca ai rabdare poti sa-l imbraci cu o tabla subtire daca ai noroc sa fie rupt la mijloc cum a fost al meu. am sa-ti trimit poze cu al meu carpit. eu vreau sa-l schimb ca nu-mi plac carpiturile. maine am sa aflu un pret si iti spun si tie. ok? :blink:

Link to comment
Share on other sites

de lipit nu, dar daca ai rabdare poti sa-l imbraci cu o tabla subtire daca ai noroc sa fie rupt la mijloc cum a fost al meu. am sa-ti trimit poze cu al meu carpit. eu vreau sa-l schimb ca nu-mi plac carpiturile. maine am sa aflu un pret si iti spun si tie. ok?  :blink:

195753[/snapback]

 

astept cu nerabdare!

Link to comment
Share on other sites

Ai niste rotite dintate pe fiecare far.Dupa ce ridici capota,baga un ochi prin spatele farurilor.Imposibil sa nu le vezi.

196270[/snapback]

Sa nu strice reglajele si apoi sa trebuiasca sa le refaca dupa ce remediaza problema cu acea tija ... :blink: e doar o parere :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.