Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Arata bine, vorba lui fre,e mai agresiva acum.

Banuiesc ca e colantata, stiu ca ziceai ca te bate gandul.Unde ai facut-o si cat te-a dus? Garantie?

 

Da e colantat, albul perlat a meritat investitia...a durat ceva mai mult ca baietii au avut umpic de lucru la masina, l-am facut la DMC Design...a fost 7000ron cu totul...(faruri, stopuri, inclusiv cromul de la geamuri...)

 

Uite ce as alege eu daca m-as plictisi de culoarea avuta.Probabil arata cel putin la fel de bine si pe X6.

 

Mda...la un momentdat m-a batut gandul sa-l fac culoare Orange de la M3 GTS (

) dar am zis ca e totusi prea mult...si totusi combinatia alb/negru am zis ca e indeajuns pt ce am vrut eu.

 

Ai scos semnele de "3.0d" ? :laugh:

 

Da, masina a fost "curatata" de toate insemnele...it's just an X6 now...a ramas chiar si fara "xdrive"...

 

 

FRE, e foarte frumoasa culoarea de M f10, dar nu stiu daca gĂŁsești sa o faci din colant

 

Sunt culori si culori si DCM are o palte larga din care sa alegi, inclusiv Frozen Anthtracite care mi-a placut enorm...dar parca totusi albul m-a castigat ;)

post-7199-0-61750900-1396698691_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mike,sa iti fie de bine,cum se zice,arata foarte bine si pe alb,ne mai dam si noi cu parerea pe aici :pirate:

 

Thq, orice parere: buna/rea e binevenita atata timp cat nu apare bau-bau de dupa perdea (daca intelegeti ce vreau sa spun...)

 

Wow...cam cat a durat toata operatiunea? Aveau si albastrul de il vreau eu? :rolleyes:

Banuiesc ca iti da si un polish inainte de a monta colantul (pentru micile imperfectiuni, zgarieturi etc..)

 

Aveau si albastrul ala...ceva foarte apropiat daca nu chiar in culoare respectiva era "imbracat" Allroad-ul C6 al sotiei lui Mihai (patronul DCM, un baiat de milioane cu un baietel de miliarde :) ). Uhmm...nu stiu exact procesele pe care le-au urmat, am vazut doar ca s-au apucat sa demonteze cam tot de pe ea...si eu...am fugit... :no: .

 

mie-mi place , arata f bine . :thumbsup:

 

Multumesc Myx. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Foarte, foarte frumoasĂŁ mașina ta. Eu doar visez la așa ceva.

Te rog eu tare mult dacĂŁ poți sĂŁ pui o pozĂŁ mai ĂŽn detaliu de la mânerul ușii, cĂŁ eu nu pot sĂŁ ĂŽnțeleg cum de stĂŁ așa de bine colantul chiar sub mâner, ĂŽn condițiile ĂŽn care ĂŽn mod natural el ar trebui sĂŁ se depĂŁrteze pe caroserie.

Ăn speranța cĂŁ nu te-am deranjat ĂŽți mulțumesc foarte mult.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Am încercat de câteva ori să colantez așa sub mânerul de la ușă ca să previn zgârieturile care apar sub mâner, dar totdeauna după câteva zile, invariabil, folia se dezlipea.

Este evident că e o combinație mai mult decât super între calitatea foliei și priceperea domnilor de la respectiva firma.

Mulțumesc și pentru solicitudinea de care ai dat dovadă față de nelămurirea mea.

Folia acoperă complet senzorul de parcare, sau mi se pare mie?

Este adevărat că dacă temperatura la nivelul foliei, în momentul în care ea este încălzită e de 100 de grade celsius o determină să copieze exact forma obiectului pe care este aplicată fără ca mai apoi să tindă să revină la dimensiunile ei inițiale ?

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.