Jump to content

Sunt hotarat sa cumpar aceasta masina.AJUTOR


cristiice

Recommended Posts

Eu cred ca nu ai. Daca aveai te-ai fi uitat la o masina decenta.

Nu ai cum sa iei un E46 decent la un pret de sub 3500 euro.

Iar sa mergi cu o masina cu volan pe dreapta in Romania e o tiganie abjecta.

E intretinuta pe naiba. Cum te apuci sa mergi cu ea vei vedea ca trebuie sa mai bagi inca 30-40 de milioane in ea, si asta fara pneuri, revizii si alte chestii care tin de intretinere.

 

E46 decent cu 3500 euro cu volan pe stanga.

Dar eu caut cu volan pe dreapta, deoarece e mult mai ieftin si mai ingrijit, iar de restul o ingrijesc si mai bag bani in ea.

Crezi ca un e46 cu volan pe stanga la 4000 euro , nu necesita investitii?

Singura diferenta e ca e cu volanul pe dreapta, in rest toate-s masini, pretul difera din cauza pozitiei volanului, in rest toate mai necesita mici reparatii, desi nu sunt ca cele din 1995 , care troncane.

Edited by cristiice
Link to comment
Share on other sites

desi nu sunt ca cele din 1995 , care troncane.

 

:laugh: :laugh:

 

on: La banii pe care-i dai pe e46-le asta iti gasesti un e36 in mintile lui daca o sa cauti cu atentie si o sa-l si inmatriculezi. Asta daca vrei neaparat BMW. Sau daca-ti doresti asa tare un BMW dar alt model, mai strange-ti niste bani...

Edited by Tibi.
Link to comment
Share on other sites

Nu. Tu cauti cu volan pe dreapta pentru ca efectiv nu detii banii necesari achizitiei unei masina in regula.

O masina in regula costa cam dublu. Daca aveai dublul sumei nu cred ca te-ai complica asa.

 

Nu, nu sunt toate masini. Masina aia de 1900 euro intra la cazane, la tomberoane pe roti.

 

 

Nu-mi convine sa dau dublu , doar ca are volan pe stanga si e la fel de veche si trebuie sa bag si bani in ea.

Mai bine bag bani in una cu volan pe dreapta , pe care am luat-o mult mai ieftin.

De ce sa bag bani intr-una cu volan pe stanga, pe care dau si dublu si mai e si riscul sa fie praf.

Pe una care am dat 1900 nu regret. Dar daca dau 4500 pe una cu volan pe stanga si mai are si probleme serioase, chiar ca regret.

Link to comment
Share on other sites

o inmatriculez in Romania , cu numere noi si ii fac asigurare aici.

 

Daca o inmatriculezi pe RO,ca sa se merite,chiar ca trebuie sa fie impecabila din toate punctele de vedere!!La strazile Romaniei.....eu zic sa mai astepti si sa-ti iei una normala!Ca sa poti depasi iti trebuie un motor puternic sa poti pleca din spate...!Iti spun din experienta...doar pe autostrada poti merge...sa zic normal,eu pe cel din stanga nu ma bazez....!

Link to comment
Share on other sites

cauta in strainatate si o sa te convingi de preturi, incep de la 3500 de euro masini care au vazut toate reviziile la bmw, nu service-uri de doi lei si restu' bani din frumoasa romanie, e plina austria de masini bune. Consider ca nu merita sa te opresti la asta, un 318CI din 2003 arata mult mai bine la 3500 de euro, alegerea e a fiecaruia, noi iti spunem, doar retii esenetialul si procedezi cum crezi de cuviinta si de cat capital dispui, o zi buna tuturor!
Link to comment
Share on other sites

Sincer, pentru ce intrebi pe forum daca sa iei o rabla cu volan pe dreapta? Daca-ti place ia-o, te descurci tu cu restul.

Eu am condus microbuz cu volan pe dreapta, e altfel pentru ca esti oarecum la inaltime, si vezi in fata cand sa te bagi in depasire.

Cu masina mica nu cred ca te descurci asa usor.

 

Dar daca tu tii mortis sa iei o rabla doar ca sa ai bmw. Multi nu intelegem modul asta de a gandi. Si da, ar fi bine sa interzica masinile cu volan pe dreapta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ia-ti cu volan pe stanga oricat de rupta ar fi se repara.Gandestete ca piata bmw-urilor inmatriculate e mica ,iar a celor inmatriculate si cu volan pe dreapta e si mai mica, aproape inexistenta.Oricat ai investi intr-o masina cu volan normal o sa o poti vinde, aia cu volan pe dreapta ti-o iei pe viata.
Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat sa cumpar acesta masina.

Anunt la masina: http://www.autovit.ro/bmw-318-C30822145.html

 

Astept parerile si sfaturile voastre.

Mentionez ca nu caut sa conduc aceasta masina zi de zi.

Stiu ca taxa de inmatricularea nu e asa mare,deoarece e euro 4.

Se merita? Se vor interzice masinile cu volan pe dreapta?

Cred ca semnificatia mesajului "Ajutor" scris cu majuscule e interpretabila, insa parerile si sfaturile noastre sunt sa nu cumperi decat daca vrei sa dezmembrezi, altfel strange bani de o masina adaptata pentru partea aceasta a lumii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.