Jump to content

Bmw Seria 1-pareri


adl09

Recommended Posts

Seria 1 doar pana in anul 2006.

Pe la 6.000 se gasesc cu ambele motorizari doar difera dotarile....

De ex. Un 118D in jurul sumei de 6.000 E are doar dotarile de baza,un Seria 1 pe benzina in aceeasi suma dar cu un motor mai mic are dotari in plus(senzori de parcare,incalzire in scaune,comenzi pe volan,trapa,navi,4 geamuri electrice...)

In familie mai exista un X3 diesel,deci pt drumuri lungi/iesiri/famile...

Masina va fi folosita pt max .2 persone si in oras...

Clar va fi dusa la reprezentanta pentru diagnoza,verificata,etc.

Multumesc!

Edited by adl09
Link to comment
Share on other sites

Din moment ce mai exista in familie un X3 diesel pentru drumuri lungi si iesiri din oras in general, cred ca poti merge cu incredere pe benzina.

 

Mai ales ca vei folosi masina preponderent in oras, unde niste dotari in plus fac diferenta. De exemplu incalzirea in scaune pentru mine ar fi un must, in oras nu prea apuca masina sa se incalzeasca iarna pe distante scurte, deci scaunele incalzite sunt de vis.

 

Deasemenea trapa e misto, mai ales daca esti fumator, ca o tii semi-deschisa si iese fumul imediat. Geamuri electrice si pe spate...din nou un must have, nu cred ca m-as mai putea obisnui cu dealea manuale :) Senzorii de parcare iar sunt foarte utili in oras, comenzile pe volan la fel...

 

Consumul e foarte probabil sa fie tot pe acolo in aglomeratie, plus ca un 118d/120d tinut numai prin oras in trafic egal probleme la turbo mai devreme sau mai tarziu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buna,

Bmw-ul 116i de care era vorba,a fost lovit si vopsit......getlost.png

Acum am gasit un 320 i(E90) din 2007,150CP. Dotari:senzori parcare fata+spate,comenzi pe volan,pilot automat,incalzire in scaune,oglinzi si geamuri electrice(4),spalator faruri(fara xenon),lumini la manere.Masina are 88.000 km si primul proprietar.

 

 

Edited by adl09
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Buna seara,

M-am ales cu un 116i din 2004 cu 103.000 km

Ca dotari....trapa,incalzire in scaune,dublu climatronic,senzori parcare spate,geamuri electrice fata,oglinzi electrice,pachet fumatori.

Pe viitor urmeaza sa ii pun si comenzi volan+pilot automat,cotiera fata si xenon....twitch.gif

Edited by adl09
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.