Jump to content

spatiu interior e46


mausmann

Recommended Posts

Nu am condus pana acum ca sa stiu cum este dar intrebam ca am vazut in acest topic unde era acuzata... "ca se vireaza greu si foarte greu" si nu cred ca glumea deloc.

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=4446&st=0

198174[/snapback]

 

Eu nu am senzatia ca masina vireaza greu ..Nu stiu de unde ideea asta !.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=4270

se pare ca asta e senzatia(servo nu functioneaza corect) cand treci de la o alta masina la seria 3.

198593[/snapback]

 

Eu am avut Megane inainte (din 2004 ) ..masina e renumita pt frane si directie asistata ....si tot nu am senzatia asta ca masina vireaza greu .. :blink: ....

Intr-adevar nu se compara cu directia de la Fiat stillo ..pe modulul City ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Si eu tot Megane am avut si intradevar directia e easy. Oricum acum ca am mers cu BMW-ul pot spune ca merge ceva mai greu ca la Megane dar nu am senzatia de disconfort. O simti mai tare dar placut.

Oricum sunt multumit de noua mea achizitie. Vom vedea in timp ce probleme pot sa apara dar tinuta de drum, zgomot interior, acceleratie, spatiu interior sunt peste asteptarile mele.

Link to comment
Share on other sites

Si eu tot Megane am avut si intradevar directia e easy. Oricum acum ca am mers cu BMW-ul pot spune ca merge ceva mai greu ca la Megane dar nu am senzatia de disconfort. O simti mai tare dar placut.

Oricum sunt multumit de noua mea achizitie. Vom vedea in timp ce probleme pot sa apara dar tinuta de drum, zgomot interior, acceleratie, spatiu interior sunt peste asteptarile mele.

215021[/snapback]

 

 

LOl..ti-e dor de o fulie defazoare ?...LOL...Bafta !..WElcome

Link to comment
Share on other sites

cea mai des intalnita "problema" la locurile din spate e cate un cap bine infipt in cheder la iesirea din masina.... :blink:  accesul pe locurile din spate este, cel putin pentru oamenii de mine caratzi, cea mai mare nemultumire... :)

dar locul soferului este in asa fel modulat, incat chiar daca dai scaunul mai pe fatza, cu spatarul drept, accesul la schimbatorul de viteze este facil, datorita pozitie avansate a acetuia (sch)

dar, ce sa simte imediat, la toti care se urca in dreapta, este pozitia scaunului...n-am intalnit 2 persoane sa se simta bine cu scaunul in aceeasi pozitie...ba era prea sus, ba prea jos, ba pe spate, ba n-avea loc la picioare...etc...

197285[/snapback]

 

 

 

incerdibil de bine se potriveste si la mine descrierea asta, aceeasi chestie am patit si eu de n ori, cand ma duc cu un prieten asta ma intreaba : " ba cine draq a stat aici ca dau cu capu' de parbriz"; a 2 a zi ma duc cu maica-mea la work si ea mai micuta fiind si avand in vedere cum a lasat animalul asta de prieten scaunu' se arunca pur si simplu in masina :) :) ca sa nu va spun cum se da jos, dar on topic, eu stau foarte bine si asta conteaza cel mai mult, si daca cel care vine in dreapta isi aseaza bine scaunul si el sta excelent. :)

Link to comment
Share on other sites

acum poate nu vorbiti de acelasi a4 ...generatie ... iar referitor la ce motoare sunt euro cat sunt si eu curios 1.8d chiar este euro 4 ? 2.0d pot sa confirm si eu ca este euro 3 dar nush daca difera versiunea fara facelift adica cea cu 136 de cai fata de cea mai noua cu 150 de cai ??

197274[/snapback]

 

am eu e46 din 2004 si e euro 4 si sincer sa fiu astia in Romanica mi-au omologat-o ca euro 3 ..noroc cu debitmetru de aer care mi-a zis ca nu poti pune debitmetru euro 3 pe euro 4...

deci exsta 320d euro 4 pt ca am eu

Link to comment
Share on other sites

1. Nu stiu daca cineva a sesizat dar am inteles ca atat la BMW cat si la Mercedes volanul nu cade perpendicular pe mediana scaunului pentru a oferi mai mult spatiu in directia portierei stanga.

2. BMW te solicita ceva mai mult in trafic dar soferii care trec de la BMW la altceva sunt predispusi la accidente datorita extraordinarelor raspunsuri ale directiei , extrem de precise in cazul BMW.

Link to comment
Share on other sites

:blink: :) :) nu este un argument forte sau nu demonstreaza nimica deoarece spatiul interior al masinii difera de la una la alta si oricum exista un spatiu limitat intre portiera stanga si conducator, gandeste-te in felul urmator poate BMW si Mercedes fac asta din motive de securitate sau pentru confort al membrelor inferioare cat si superioare deoarece spatiul picioarelor este limitat de catre oala rotii si poate o pozitie ushor inclinata spre mijlocul acesteia corecteaza aceasta problema iar cat despre cele superioare te poti sprijini mai ushor cu cotul stang pe portiera si pe cel drept pe cotiera (acolo unde exista) sau doar poate pentru a orienta manipulantul masinii spre centru acestuia si al face mai atent la traseu pe ambele parti ale masinii ... si multe altele cu alte cuvinte stiu ei ce fac ...nu invata oul gaina si viceversa :)
Link to comment
Share on other sites

spatiul interior al masinii difera de la una la alta [...] spatiul picioarelor este limitat de catre oala rotii

216934[/snapback]

Rotile din fata la BMW sunt foarte aproape de botul masinii, si asta ajuta la ergonomicitatea spatiului de la picioare al persoanelor din fata, si probabil ajuta si la directia mai precisa.

Edited by cos
Link to comment
Share on other sites

:blink:  :)  :) nu este un argument forte sau nu demonstreaza nimica deoarece spatiul interior al masinii difera de la una la alta si oricum exista un spatiu limitat intre portiera stanga si conducator, gandeste-te in felul urmator poate BMW si Mercedes fac asta din motive de securitate sau pentru confort al membrelor inferioare cat si superioare deoarece spatiul picioarelor este limitat de catre oala rotii si poate o pozitie ushor inclinata spre mijlocul acesteia corecteaza aceasta problema iar cat despre cele superioare  te poti sprijini mai ushor cu cotul stang pe portiera si pe cel drept pe cotiera (acolo unde exista) sau doar poate pentru a orienta manipulantul masinii spre centru acestuia si al face mai atent la traseu pe ambele parti ale masinii ...  si multe altele cu alte cuvinte stiu ei ce fac ...nu invata oul gaina si viceversa :)

216934[/snapback]

 

 

Eu am spus exact acelasi lucru insa mult mai sintetizat.

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=4270

se pare ca asta e senzatia(servo nu functioneaza corect) cand treci de la o alta masina la seria 3.

198593[/snapback]

 

 

 

ÂŞi eu am simĂžit aceeaÂşi chestie (am avut vectra 2002), dar dupĂŁ un timp mi-am data seama cĂŁ e chiar super-cool. Oricum am senzaĂžia cĂŁ o direcĂžie ,,mai tare" conteazĂŁ la viteze mai mari (de care sigur o sĂŁ ai parte) Âşi e Âşi mai masculinĂŁ. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.