Jump to content

Uitati dragii mei


the_rifle

Recommended Posts

Daca doriti altceva palpitant uitati-va CATI CAI are Bmw-ul 318 :blink:  :) 

 

http://www.mobile.de/SIDQyW.CQMoT4tRZPXm6....11111242876382&

198136[/snapback]

 

e 16 valve, are 143 de cai... a avut un prieten de-al meu, un compact, 318ti, tot atatia cai avea.....

este si 316 cu vreo 116 cai, sau asa ceva, tot dupa 2002, tot pe compact am vazut....

Link to comment
Share on other sites

asta a fost si prima mea impresie...dar pretul e totusi destul de mic.Dar dupa parerea mea,daca avea km astia creca platea reprezentanta pentru masina de 10 ori mai mult:just for image!!! :blink:

197675[/snapback]

 

 

pretul nu e prea mic... pentru germania, masina aceea arata deplorabil... nu are pret, avand in vedere ca e o masina veche, cu un motor imens, la care se platesc impozite si asigurari destul de mari, ca sa nu mai zic de consum.... daca te uiti pe mobile.de, ai sa vezi multe seria 7 la bani astia... cu 2500 iti iei unul impecabil, si mai nou....

pentru germania, asta e pretul....

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea sa nu fie gresit nr.de km al 7-lui....Ce ma face sa cred ca are 2.6 mil km..

 

Anunturile care le-am postat mai sus Respectiv: S-ul care avea 4.5 mil km si 318-le care avea 19 mii de CAi...Le-au modificat.:) :) .....Asa puteau sa modifice si anuntul 7-arului daca era gresit :blink: ...Deci ..Atat are. BRAVO LUI :) :) :)

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Uitati dragii mei ce inseamna sa nu truchezi Km de pe kilometraj...

 

http://www.mobile.de/SIDA8mW86FOFf83-YChxb...11111244960676&

.... ca sa nu ne mai gandim daca mashina nu-shtu care are sau nu Km reali...

BMW 750i Category: Limousine

 

 

 

EUR 699

 

Data:

second-hand vehicle, 2.600.000 km, 220 kW (299 PS), petrol, Automatic transmission, Initial registration date: 04/90, MOT technical inspection: 06/08, Emission test: 06/08, Auto. A/C, grĂźn-metallic, 4/5 Doors

 

Extras:

ABS, Central locking, Cruise control, Sunroof, Trailer coupling, Electric windows

 

Description:

Verkaufe einen 750I mit fast neuen TĂV/AU . Hat nur ein Problem dreht nur bis 2 tausend umdrehungen ansonsten sehr Guter zustand !!!!! Festpreis !!!

 

Dealer:

KFZ Bachmeier

Untereck 5

D-84567 Erlbach

1.Phone: +49 - (0)170 / 2047933

2.Phone: +49 - (0)170 / 2047933

Fax: +49 - (0)8725 / 1284

eMail to the advertiser

197662[/snapback]

Oricum is` multzi rau fratzilor !!! :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Mai alex , dar tot motor este , tot pivoti,lonjeroane,bucsi si ce contine un motor are ...... nu exista motor fara sfarsit !

198191[/snapback]

 

scuze ca ma bag, dar motorul nu contine ce zici tu acolo (pivoti, lonjeroane, bucsi) astea le contine masina. Motorul este format din bloc motor, pistoane, secmenti, vibrochen, axe cu came, supape, etc.

 

Nu va suparati pe mine, dar daca nici nu stiti ce piese fac parte din motor, cum puteti sa vorbiti de cati Km duce :blink: :)

Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

scuze ca ma bag, dar motorul nu contine ce zici tu acolo (pivoti, lonjeroane, bucsi) astea le contine masina. Motorul este format din bloc motor, pistoane, secmenti, vibrochen, axe cu came, supape, etc.

 

Nu va suparati pe mine, dar daca nici nu stiti ce piese fac parte din motor, cum puteti sa vorbiti de cati Km duce :blink:  :)

199414[/snapback]

 

Scuzele de rigoare , am vrut sa spun ca tot masina este ...... tot cedeaza la un moment dat cate una alta de pe ea inclusiv de la motor !

Link to comment
Share on other sites

taxiul care m-a lovit pe mine era un Tico..mi-a zis ala ca i-a facut prima data motorul la 600K Km, si ca acum are vreo 1.4 mil Km (sau 1.2 mil...nu mai stiu exact)..

TICO..600.000 Km fara segmentare e ceva....

Cat despre distante mari: occidentalii au autostrazi multe, ceea ce le permite sa isi caute joburi in orase "vecine"....faci 100-200 Km pe autostrada mai repede decat ai face 10 Km prin Bucuresti..Daca mai ai si un lupo diesel......

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e gresala cred doar ca e cinstit.... O Cobra a fost cumparata din Grecia de Mertzan in 2005 si dusa in reprezentanta pt ca avea peste 4 milioane de KM fara sa fie refacut motorul... Deci de ce nu un BMW ar putea sa ajunga la 2 mil 6 sute...

197680[/snapback]

ma mir putin....de kilometraj pana la un milion stiu dar peste nu sunt...asta in idea ca ar putea verifica cineva kilometrii aia!!Normal ca poate trece de milion dar cum se verifica???...si mai ales cum verifica 4 milioane???

Link to comment
Share on other sites

ma mir putin....de kilometraj pana la un milion stiu dar peste nu sunt...asta in idea ca ar putea verifica cineva kilometrii aia!!Normal ca poate trece de milion dar cum se verifica???...si mai ales cum verifica 4 milioane???

200275[/snapback]

 

Mult prea multe intrebari ! Chiar are vreo importanta ?

Link to comment
Share on other sites

una in plus nu strica niciodata... :)

200418[/snapback]

 

Intradevar , dar este o intrebare fara raspuns,retorica.......deoarece nimeni nu iti va explica ce si cum a masurat ei acele milioane de km.....e logic , nu ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

ori monitoarele voastre au 4milione de anii ori voi trebuie sa va cumparati ochelarii cu dioptriile de 4,5 milione dar mertul ala are 450.000 kilometrii toata ziua :blink:  :) , asa ca discutiile voastre sunt sf :)

202621[/snapback]

 

A modificat de atunci postul inseamna , erau 4.5 milioane !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.