Jump to content

Bmw 325i e36


IF_55_MRS

Recommended Posts

Salut baietii !! Sunt cam nou pe aici pe forum asa ca luati-ma incet.Ma numesc Marius si iubesc BMW. Va prezint masinuta mea cea asteptata cam de la varsta de 8 ani. Sper sa va placa, deocamdata e pe anglia dar in curand o sa o inmatriculez.

http://i43.tinypic.com/17uvtf.jpg

http://i41.tinypic.com/2pour5t.jpg

http://i41.tinypic.com/2r4390m.jpg

http://i43.tinypic.com/24bj6zl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit si s-o conduci cu placere! Dar cum de are volanul pe stanga?

 

Suntmulti emigranti din polonia ucraina lituania etc.. care si inmatriculeaza masina in Anglia ptr ca traiesc si lucreaza acolo. daca stai si cauti zi de zi masini in uk poti avea bafta sa cumperi o masina cu volan pe stanga la pret de masina locala , adica cam 1/2din pretul normal.

 

Cat am locuit acolo am gasit ceva bmw uri dar atunci eram fan Honda:)

Link to comment
Share on other sites

asa am cumparat-o cu volanu pe stanga..cat despre jante da sunt pe R17 latime 8j pozele sunt un pic mai vechi acum alte cauciucuri pe ele si dau mai bine..revin maine cu poze la interior..

detalii

 

acte valabile februarie 2014

2.5 24v non-vanos trage super masina.

filtru sport

urmeaza traseu inox

jante bbs style 42 oem gume 205/40.17

Link to comment
Share on other sites

Observ ca in una din poze, pragurile sunt vopsite in culoarea caroseriei si nuanta vopselei pare a fi mai aprinsa. Ai revopsit-o? Arata foarte bine culoarea.

 

doar un mic edit sa vad cum arata vopsita..asa am de gand sa o vopsesc la primavara.cine vrea sa editeze masina daca incearca vreo schimbare poate sa imi spuna, o fac cu cea mai mare placere

Link to comment
Share on other sites

de curiozitate cat ai dat pe ea in Anglia ? sau ai luat o de aici? vezi ca faza cu acte valabile pe 2 ani :)nu mai merge ,ala probabil e doar MOT ul (itp ),aici in Iasi astia de la rutiera iau placile si actele pe loc.

frumos e36 le sa mergi cu el sanatos si sa l plimbi pe drumuri bune .

Link to comment
Share on other sites

de curiozitate cat ai dat pe ea in Anglia ? sau ai luat o de aici? vezi ca faza cu acte valabile pe 2 ani :)nu mai merge ,ala probabil e doar MOT ul (itp ),aici in Iasi astia de la rutiera iau placile si actele pe loc.

frumos e36 le sa mergi cu el sanatos si sa l plimbi pe drumuri bune .

 

din germania am luat-o.. am dat 950 de euro pe ea, dar cu alte jante, unele stock. am asigurare "calumea" la ea. m-a oprit de cateva ori politia si le-am tradus-o ca ei nici limba romana nu prea stiu bine:)) multumesc frumos.

Edited by IF_55_MRS
Link to comment
Share on other sites

doar un mic edit sa vad cum arata vopsita..asa am de gand sa o vopsesc la primavara.cine vrea sa editeze masina daca incearca vreo schimbare poate sa imi spuna, o fac cu cea mai mare placere

Acum mi-am dat seama ca este editata. O sa arate foarte bine cu pragurile vopsite. Sa o conduci cu placere si fara probleme! Motorul ala face toti banii.

Link to comment
Share on other sites

Daca masina e luata din Germania sa inteleg ca numerele de uk sunt pe naspa? Ca m-as mira ca dupa ce ai luat-o sa te fi dus in anglia sa o inscrii...sau poate nu am inteles eu bine?

asa am luat-o din germania cu numerele astea de anglia.nu sunt pe naspa..pur si simplu asa am luat-o din germania. actele sunt originale..o sa fac maine poze pt curiosi.

Edited by IF_55_MRS
Link to comment
Share on other sites

Masina nu este asigurata pe numerele de UK.

A fost inmatriculata in UK pe 01/09/2004 iar masina este fabricata in 1992.

Este ilegal sa folosesti o masina neasigurata.

 

Sa ai bafta cu ea, dupa ce o inmatriculezi!

zi-mi si mie unde ai vazut tu asta ca sunt tare curios

Link to comment
Share on other sites

Din ce stiam exista niste site-uri pe care poti verifica asigurarile, cred ca de acolo stie colegul.

 

LE: http://ownvehicle.askmid.com/askmid.aspx , am bagat si eu numarul tau si apare neasigurat...

 

Din cate stiam eu, in Anglia asigurarea se face pe persoana nu pe masina, adica daca o persoana isi face asigurare poate sa mearga cu orice masina si raspunde cu asigurarea lui. Asa am inteles de la mai multi prieteni, acum nu stiu sigur care este adevarul.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiam eu, in Anglia asigurarea se face pe persoana nu pe masina, adica daca o persoana isi face asigurare poate sa mearga cu orice masina si raspunde cu asigurarea lui. Asa am inteles de la mai multi prieteni, acum nu stiu sigur care este adevarul.

pai daca e pe alta persoana eu tot nu am asigurare..nu e pe numele meu asigurarea, oricum nu cred ca e vreo problema..atata timp cat e asigurare e asigurare zic eu.

Link to comment
Share on other sites

eu nu am vrut sa dezvolt ideea:)cu asigurarea , dar a ta e 100 suta naspa si mergi pe riscul tau pina dai de o patrula care iti ridica si actele si placutele si dosar penal ..

nimeni in Anglia nu face asigurare pe 2 ani majoritatea isi fac lunar (50 ,60 lire)a ta cu motor de 2500 si fiind bmw trece de 100lire lunar si in plus asigurarea este NOMINALA nu se transmite. cel mult poti fi trecut ca second driver.

ai grija si tu .

Link to comment
Share on other sites

eu nu am vrut sa dezvolt ideea:)cu asigurarea , dar a ta e 100 suta naspa si mergi pe riscul tau pina dai de o patrula care iti ridica si actele si placutele si dosar penal ..

nimeni in Anglia nu face asigurare pe 2 ani majoritatea isi fac lunar (50 ,60 lire)a ta cu motor de 2500 si fiind bmw trece de 100lire lunar si in plus asigurarea este NOMINALA nu se transmite. cel mult poti fi trecut ca second driver.

ai grija si tu .

 

Cam asa este..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.