Jump to content

E60 520Da 2009 M-Pack


Scorpio 82

Recommended Posts

Buna ! Am sa imi prezint si eu (din nou :D) masinuta. E vorba de un E60 520Da, fabricatie 2009, m-pack de fabrica (interior si exterior), suspensie sport de fabrica, navi mare, tapiterie plafon - negru, etc. O am de un an jumate si pana acum s-a comportat foarte bine . Momentan are 193k, din care eu am facut aprox 25k .

post-63427-0-00437300-1384616207_thumb.jpg

post-63427-0-25440300-1384616221_thumb.jpg

post-63427-0-56929000-1384616252_thumb.jpg

post-63427-0-33744600-1384616261_thumb.jpg

post-63427-0-98332400-1384616273_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine. S-o conduci cu placere! Motorul este cel de 177 de cai?

 

Ms. Da e cel de 177cp . Mult "laudatul" motor :)

 

F frumoasa.

Se vede insa cam tare diferenta de culoare la spoilerul fata comparat cu restul caroseriei (ma refer la primul set de poze). Ceva probleme cu distributia? Ai schimbat kit-ul cumva?

 

Sincer chiar cand am cumparat masina nici nu am bagat de seama ca bara a fost revopsita, deoarece nu se vedea decat din anumite unghiuri "problema" aceasta. Oricum de cand o am eu a mai trebuit retusata din cauza bordurilor:D si plus ca spoilerele la masini cu peste 150k sunt foarte putine care sa fie inca cu vopseaua de fabrica. Eu cand am cumparat o alta masina noua ,la nici 5.000 de km a trebuit deja sa vopsesc unul din elemente . Kit-ul de distributie nu l-am schimbat ,iar sunete ciudate inca nu scoate motorul.

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Nu ai gasit nimic OEM? sau macar replica dupa oem .. La ce pret le-ai gasit astea din pozele puse de tine?

 

Cele de sus le-am gasit in jur de 500-520 euro setul. Am gasit si OEM folosite dar parca mi-e cam frica sa iau caci cele de 18 pe care le am acum imi cam bat un pic ... imi e sa nu iau vechi si sa am baiuri cu ele (mai ales daca au fost folosite in tara). Si mai e problema ca OEM nu sunt decat 2,3 modele care sa imi placa :D Am mai gasit ceva replica de M5 f10 de vanzare la cel de pe Louis Pasteur.

 

 

Acesta e modelul:

post-63427-0-59552400-1384724067_thumb.jpg

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Acolo ziceam si eu, la Jani... El are jante replici de care vrei tu, are un catalog, si tu iti alegi modelul care iti place, si iti aduce.. aproape orice model.. style 128 zicea ca nu este, in rest cam de toate...

Mie sincer, nu-mi plac alea puse de tine mai sus, la banii aia gasesti replici, care arata mai bine, macar sa fie un look cat de cat oem..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acolo ziceam si eu, la Jani... El are jante replici de care vrei tu, are un catalog, si tu iti alegi modelul care iti place, si iti aduce.. aproape orice model.. style 128 zicea ca nu este, in rest cam de toate...

Mie sincer, nu-mi plac alea puse de tine mai sus, la banii aia gasesti replici, care arata mai bine, macar sa fie un look cat de cat oem..

 

Ce sa se potriveasca pe E60-ul meu , momentan a zis ca doar replica de mai sus de F10 mi-o poate aduce. In jur de 550 euro setul e.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E60-ul. Un F10 chel inafara de aspect nu prea e interesant ca upgrade.

 

Am condus un F10 chel si ce m-a dat pe spate a fost cutia automata in 8 trepte. Daca e manuala clar nu. Mai e si ecranul ala mic in loc de navi :no:

 

E clar ca F10-le e superior daca ar avea acelasi dotari insa intre un E60 dotat si un F10 chel, as ramane la E60.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.