Jump to content

My 2010 E90 Efficient Dynamics


TheDriller

Recommended Posts

  • 1 month later...
Multumesc. Motorul mi se pare excelent. Are combinatia ideala dintre putere si economie. Nu zic ca ar fi motorul perfect mai ales ca e predispus la unele probleme tehnice daca nu e intretinut corespunzator dar pe mine ma multumeste pe deplin. Sper sa fiu ferit de probleme :rolleyes:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu scrie in carte de ulei, sunt doar bifele clasice.

Nu trepideaza mai mult decat un diesel normal. A fost pusa pe tester, bujiile sunt ok :thumbsup:

 

O mica problema care ma streseaza e ca se consuma extrem de repede lichidul de parbriz. Bag cam 6 litri si cam intr-o saptamana s-au dus. Chiar atat de mult sa consume? Suspectez ca ar fi spart pe undeva rezervorul. Consuma mai mult lichid de parbriz decat motorina :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Si mie cam tot 6L pe saptamana imi consuma, mai ales pe vremea asta!

Din cate imi aduc aminte ai xenon pe masina, iti mai arunca si spalatoarele de la faruri lichid

 

Wow, andrei, cred ca tu nu il folosesti!

Daca nu are pete sub masina nu e spart, cel putin eu nu am observat la mine

 

Eu daca nu am parbrizul luna nu pot sa merg, imi sta pe creier!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aoleu, pe ce strada e? Trimit niste baieti cu lopeti :)

Sunt doritori o gramada..umbla peste tot la mine in cartier. Si ai putea sa iesi, eu nu pot sa le scot din curte pentru ca e strada blocata. Au curatat ieri si vecinii in scarba au aruncat iar zapada in drum asa ca...sa le stea in gat.

Edited by Andrei_VUV
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Consum de 4,1 . Eu spun ca e destul de bun. De la 6,5-7 cat imi lua extraurban Fordul Focus economia e substantiala

Damn! eu n-am vazut niciodata consum din asta. Am vazut, totusi, ca e facut pe o distanta scurta (50km), cel mai probabil pe tempomat la 100? :)

La un drum mai lung, extraurban, cu un condus moderat cam ce consum scoate?

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Da, ala a fost un Bucuresti-Ploiesti cu viteza legala(79 in localitate, 110 in afara), tempomat cam 60% din drum pentru ca era seara si destul de aglomerat.

In rest mi-a mai luat 4,3 Ploiesti-Busteni si retur. Mai mult de 4,5 extraurban nu mi-a luat. Doar cand ii pun barele transversale si suporturile de skiuri atunci consumul urca pe la 5,5-6

Edited by TheDriller
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Foarte bun consumul :) Am inteles ca modelul asta are suspensia coborata pentru a favoriza consumul mic, e cumva supensie sport? e rigida comparativ cu un 320d normal?

 

Cutia am inteles ca are treptele mai lungi, cati km/h ai la 3000 rpm in treapta 6-a?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.