Jump to content

Padurarul


joky

Recommended Posts

Salutare la toti, m-a mancat in fund ieri cand am facut schimburile de filtre, ulei, un brat si placute sa schimb si uleiul din diferential si din cutie. Am bagat ulei Castrol 75w90 1 litru in diferential si 2 litri in cutie, acum se aude un fluierat /suierat sub masina in zona de mijloc parca, dar numai la rece undeva pe la 2000-2400 rot/min, daca o forjez tare parca se diminueaza de tot, ce ar putea fi? uleiul prost sau cantitatea insuficienta in cutie sau diferential?
Link to comment
Share on other sites

Ce ulei ai folosit la cutie? Recomandat ar fi fost 75W80 GL4 sau original MTF-LT2, cantitate 1,6-1,7L.

Am folosit Castrol 75w90 nu mai stiu ce litere mai avea? Oricum maine ma duc din nou la mecanic sa o urc pe elevator sa vada ce si cum

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am fost la un test drive cu masina (de zgomot mi-a zis sotia eu conduc rar masnia asta), se pare ca face acel sunet ca un suierat undeva la 40-60km/h peste nu mai face, nu conteaza turatia, nu conteaza daca e in viteza sau scoasa, dupa ce m-am plimbat mai in forja si s-a incalzit bine nu se mai aude acel suierat la nici o viteza, deci numai la rece se aude undeva pe 40-60km/h mai tare si pe la 80km/h ceva mai incet, dar numai la rece.
Link to comment
Share on other sites

fain padurarul :thumbsup:

ai rezolvat cu instalatia de la proiectoare?

Nu am rezolvat nimic, ma omoara timpul, parca nu imi ajunge, as vrea o zi sa fie de 48 ore nu 24 ore ca sa imi ajunga, mai am de facut instalatia la proiectoare si instalatia din interior de la lumini, mi-am montat lumini interioare cu bec pt citit si lumini la picioare acum 1 an cred , dar nu am tras firele si sunt doar de forma :), acum m-am mai apucat si de Urs, nu stiu cum va fi...trebuie sa inventez ziua de 48 de ore cumva :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare la toti si "La Multi Ani", am patit-o si eu asa inainte de noul an, m-au furat baietii. Azi am fost pe la garaj sa iau una alta de pe acolo, nu am mai fost pe acolo din 22.12.2015 si surpiza lacatul pe usa lipsa, deschid usor usa si binenteles, jantele mele Alpina pe 18" cu anvelope noi lipsa, mi-am luat acum 2 luni un set de jante style 68 care urmau sa le montez in vara pe "Padurar" si alea lipsa, plus ca mai aveam si jantele de vara pe 17" de la ML si alea lipsa+un amplificator auto MTX RoadThunder RT60.4....noroc ca nu au mai avut spatiu baietii sa imi fure si jantele Borbet 16" 9J ce le-am cumparat de cateva saptamani pentru Urs si mai aveam un set de jante pe 17" replica M5 ce au scapat,pe care le-am folosit la "Padurar" 2 veri. Deci asa ca de anul nou m-au lasat in paguba de vreo 800-1000 euro sa zic.

Va doresc la toti Un An Nou mai bun si fara incidente neplacute.

La Multi Ani colegi !!!!

Edited by joky
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa recuperezi din paguba ceva, trebuie sa prinzi tu hotul, sa il duci la MILITIE si ei se ocupa decat de acte.

La Multi Ani si un 2016 mai bun

Asta incerc sa fac, am fost pe la vulcanizari, am sunat prietenii care au Bmw, si urmaresc siturile de anunturi, poate le vad la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand La multi ani si un an 2016 mai bun..

Iar in al 2.lea rand, ai poze cu subwooferul? Poate fii cheia..

In al 3.lea rand pe langa garajul tau s.au mai descoperit alte infractiuni? E aproape imposibil ca cineva sa sparga un garaj cu bunuri de o asa valoare LA INTAMPLARE...Adica..trec asa pe langa un garaj si eu sunt al 5.lea fantastic din 4 si vad prin pereti.. sper ca intelegi ce zic.. Sunt patit cu "prietenii"..

Succes.

 

Trimis de pe al meu SM-G7105 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

In primul rand La multi ani si un an 2016 mai bun..

Iar in al 2.lea rand, ai poze cu subwooferul? Poate fii cheia..

In al 3.lea rand pe langa garajul tau s.au mai descoperit alte infractiuni? E aproape imposibil ca cineva sa sparga un garaj cu bunuri de o asa valoare LA INTAMPLARE...Adica..trec asa pe langa un garaj si eu sunt al 5.lea fantastic din 4 si vad prin pereti.. sper ca intelegi ce zic.. Sunt patit cu "prietenii"..

Succes.

 

Trimis de pe al meu SM-G7105 folosind Tapatalk

La multi ani, pe langa jante s-a mai furat un amplificator nu subwoofer, si nu s-a mai spart alt garaj in zona, clar a fost cineva care stia ce este acolo "prieteni" sau "prieteni ai prietenilor"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Un mic update legat de jantele ce mi-au fost furate. Am recuperat prejudiciul (contravaloarea bunurilor) de la hot, acesta a fost prins de catre politie cu ajutorul meu si cu ajutorul colegului nostru adriann, tin sa ii multumesc din nou si pe aceasta cale. Multumesc adriann!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pe scurt a dat jantele Alpina in Zalau la un schimb cu un telefon, si cel care le-a luat (garantat stia ca sunt furate) l-a contactat pe colegul nostru Adriann pentru un schimb cu alte jante(colegul nostru avea un set de jante de vanzare pe net), si asa adriann si-a adus aminte ca am postat furtul si m-a anuntat ca a fost contactat de cineva din Zalau pentru a face un schimb cu jante Alpina...care poate sunt ale mele, si alea erau.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.