Jump to content

Padurarul


joky

Recommended Posts

In sfarsit M-technik 1. Trebuie sa schimb suruburile de prindere la bara fata, cele de la bara originala sunt prea lungi si se vad la bara de M.

 

In ultima poza este ceva deosebit, tocmai a aparut in Zalau si nu este doar in trecere.

post-11218-0-82345400-1431809152_thumb.jpg

Edited by joky
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Si am primit volan "M" si nuca "M" care trebuie retapitata impreuna cu volanul. Am vopsit trimurile in argintiu sa mai deschid putin interiorul(prea mult negru). Din punct de vedere estetic nu mai stiu ce sa fac la masina, poate am ajuns la sfarsit cu modificarile? Astept si alte idei de la voi.

post-11218-0-82615900-1432419026_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

instalatie de spalat farurile, mai mult pentru design nu neaparat pt practicabilitate;

+ alte jante, de preferat style 68 sau 135.

 

alte idei (de bun gust) chiar nu cred ca ar mai fi :)

aa si ar mai fi la stopurile spate sa le mesteresti sa se vada ca la facelift (daca nu cumva ai facut asta deja). si eu am tot nfl cu stopuri de fl si se aprind putin ciudat fata de normal ...

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

instalatie de spalat farurile, mai mult pentru design nu neaparat pt practicabilitate;

+ alte jante, de preferat style 68 sau 135.

 

alte idei (de bun gust) chiar nu cred ca ar mai fi :)

aa si ar mai fi la stopurile spate sa le mesteresti sa se vada ca la facelift (daca nu cumva ai facut asta deja). si eu am tot nfl cu stopuri de fl si se aprind putin ciudat fata de normal ...

Am si alte jante pe 18, in iarna asta au fost reconditionate, dar pe drumurile astea din tara le fac praf(mai ales ca 90% din timp masina o conduce sotia), cu stopurile ar fi ceva sa le modific sa mearga ca si pe facelift, iar la spalatoare as avea nevoie doar de baghetele de sub faruri cu dopul ala de spalator.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Joky arata bine cu pachet M, trebuie sa ne intalnim cat de repede. Vreau sa o vad live, poate facem si o sedinta foto cu amandoua:D

Cand ai chef suna-ma, dar in timpul saptamanii nu pot, doar in weekend, sau maine ca sunt liber

Link to comment
Share on other sites

Intrebare pt. cei mai priceputi. Dupa cum stiti mi-am montat kit M-tehnik 1, eu inainte nu am avut proiectoare, barile de "M" au venit cu proiectoare, dar la masina nu am instalatia trasa, mi-am cumparat in trecut un bloc de lumini cu buton pt proiectoare, asta il instalez nu e greu dar cum trag fire la proiectoare?

de unde trag firele? ce mufe am nevoie? trebuie codat noul bloc de lumini?

Link to comment
Share on other sites

 

Suport nr USA style, nuca "M short" cu piele perforata si cusatura in 3 culori.

Pending volanul, la fel va fi cu piele perforata si normala si cusatura in 3 culori. Si pending tips-uri la toba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. Eu nu-ti recomand acele tips-uri... Am avut si eu puse si intr-un an au ruginit, plus ca va trebui sa modifici mult la ele si la toba. In caz contrar vor iesi mult in afara. Ai dimensiunile tips-ului. Fa calculele si o sa vezi.
Link to comment
Share on other sites

Asta in cazul in care doreste sa pastreze finala. Cu ea anulata si "gadilite" putin iese ce trebuie. Nu a zis nimeni ca sunt plug&play.

 

Legat de rugina, nu ma pot pronunta, nu le are de mult timp montate. Ramane de vazut. Daca vrei ceva cu renume: http://www.pilotauto.ro/tuning-magazin/category/magazin/tipsuri/

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Acum este prea tarziu, astazi trebuie sa imi ajunga prin curier. Legat de finala eu as pastra-o pt ITP, daca nu ar fi problema acolo atunci jos cu ea.

As pune si o toba sport, dar fiindca masina e diesel este cam degeaba, arunc banii pe fereastra.

Edited by joky
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.