Jump to content

E46 320Cd M PAKET an 2006


Liw

Recommended Posts

de ce piata de la cluj sa aiba mai multi cumparatori, fata de un site mare de profil? Cea mai buna alternativa ramane internetul.

Nu are mai multi cumparatori, doar mai multi comentatori, amatori de test drive si multe cazane la un loc. Am fost de mai multe ori, de fiecare data mi-am pierdut vremea.

 

2 masini le-am cumparat de pe autovit, una din targul de la Balata (HD), unde cel putin mie mi se pare ca nu sunt atatea impresii. Masini suficiente, preturi mai mici ca la CJ doar ca oferta nu e atat de diversificata.

 

Si da, si eu sustin ca cea mai buna oferta ramane pe internet sau intermediul cunostintelor.

Edited by jeezy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce inconstient ar da 10K pe un E46...

 

E aici pe forum un E90, in stare foarte buna dupa cum zice proprietarul, pe care o iei cu banii astia.

Vezi ca si la 7000 gasesti E90, e scump rau ala, poate ai noroc si dai chiar peste un F30 (dauna totala, dar deh, e masina noua, tehnologie moderna)sub 10000, aia afacere... In alta ordine de idei se vand si e30 cu peste 10000 euro, 316i chiar ;):

http://www.autovit.ro/bmw-316-C30024406.html

  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca si la 7000 gasesti E90, e scump rau ala, poate ai noroc si dai chiar peste un F30 (dauna totala, dar deh, e masina noua, tehnologie moderna)sub 10000, aia afacere... In alta ordine de idei se vand si e30 cu peste 10000 euro, 316i chiar ;):

http://www.autovit.ro/bmw-316-C30024406.html

E30-ul ala nu se vinde, dovada fiind faptul ca e de multe luni pe autovit la acelasi pret. E o masina cu un public tinta restrans (cum e si a lui Liw). Nu inseamna ca nu se va vinde niciodata, doar ca nu e prea usor sa o vinzi.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

E30-ul ala nu se vinde, dovada fiind faptul ca e de multe luni pe autovit la acelasi pret. E o masina cu un public tinta restrans (cum e si a lui Liw). Nu inseamna ca nu se va vinde niciodata, doar ca nu e prea usor sa o vinzi.

Au mai fost si altele(de un 320si imi aduc aminte) si s-au vandut intr-un final.

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce inconstient ar da 10K pe un E46...

 

E aici pe forum un E90, in stare foarte buna dupa cum zice proprietarul, pe care o iei cu banii astia.

 

Ala pe care-l numesti tu inconstient se numeste pasionat. Se vand/cumpara si e36 pe mii bune de euro, tot de catre pasionati. Masini care isi merita bineinteles banii, aici sunt pur si simplu niste aplaudaci, sau minusari fara cea mai mica intentie pentru masina asta, sau orice alta masina de pe forum.

 

Ma simt ca pe farcebook, cu like-uri :) (si dislike-uri).

  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

E30-ul ala nu se vinde, dovada fiind faptul ca e de multe luni pe autovit la acelasi pret. E o masina cu un public tinta restrans (cum e si a lui Liw). Nu inseamna ca nu se va vinde niciodata, doar ca nu e prea usor sa o vinzi.

ala s-a dat cu vreo 7-8.000 acum 6 luni, nu cred ca ai da cineva 13.000 pe el.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Comparati mere cu pere, cautati un e46 COUPE in Germania si va linistiti. Cu 10.000e poti sa iei CLS, S,745-750i, infiniti fx35 si multe altele. Dar cheltuielile de intretinere cine le plateste?

P.s. decat un e92 slab dotat, mai bine un e46 coupe full. Nu ma refer la masina colegului carlsson, vb la modul general.

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

de ce cluj si nu alta piatza?

 

1.Nu e prea departe de tine liw

2.Acolo am vindut tot timpul masinile mele chiar daca sunt din Oradea

3.In principiu masinile la Cluj se dau pe C A S H nu ca in alte pietze la schimburi paguboase

4.In Cluj se string cumparatori de pretutindeni.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

de ce cluj si nu alta piatza?

 

1.Nu e prea departe de tine liw

2.Acolo am vindut tot timpul masinile mele chiar daca sunt din Oradea

3.In principiu masinile la Cluj se dau pe C A S H nu ca in alte pietze la schimburi paguboase

4.In Cluj se string cumparatori de pretutindeni.

 

Eu am cumparat masina din Oradea, pusa pe autovit de cateva luni, cash, platita in euro cum a vrut omul. Decat in piata auto Floresti unde e plin de pasari zburatoare "baiatu' baiatu' ", mai bine astept pana pica ceva pe autovit :frantics: .

 

Liw are 2 anunturi puse pe autovit cu masina, nu duce lipsa de vizualizari.

Edited by jeezy
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat masina din Oradea, pusa pe autovit de cateva luni, cash, platita in euro cum a vrut omul. Decat in piata auto Floresti unde e plin de pasari zburatoare "baiatu' baiatu' ", mai bine astept pana pica ceva pe autovit :frantics: .

 

Liw are 2 anunturi puse pe autovit cu masina, nu duce lipsa de vizualizari.

 

am pe autovit anunturi cu mai multe masini si numai pe autovit vand.

 

e posibil ca el sa fi avut noroc in piata de la cluj, dar sincer nu m-as duce sa cheltui bani pe drum si intrare pentru o clientela restransa. pe autovit cu 28 lei o am 15 zile.

 

Comparati mere cu pere, cautati un e46 COUPE in Germania si va linistiti. Cu 10.000e poti sa iei CLS, S,745-750i, infiniti fx35 si multe altele. Dar cheltuielile de intretinere cine le plateste?

P.s. decat un e92 slab dotat, mai bine un e46 coupe full. Nu ma refer la masina colegului carlsson, vb la modul general.

 

Un E46 coupe diesel 2006, cu dotari asemanatoare sare muuult de pretul cerut de mine. Plus drum plus taxa. Dar sunt mai bine vazute acolo. Fapt pentru care, daca nu se vinde, o sa o duc in germania si o voi inmatricula acolo in ultima instanta.

 

Degeaba comparam cum zici tu, un E92 care poate e la inceputul seriei nu la sfarsit ca a mea cand teoretic toate se imbunatatesc pe parcurs, poate e benzina, poate e slab dotat, etc. Sa nu mai zicem ca multi imi fac comparatie cu E90 dar care are prea multe usi :))

  • Like 8
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

In DE la banii astia iei o masina originala cu mult mai putini km.

Numai un colectionar ar putea sa dea banii astia pe un e46, dar coupeurile diesel nu prea sunt de colectie.

  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Liw,din cite se pare colegii de pe forum nu prea iti dau multe sperante dar nu uita urmatoarele lucruri:

 

1.Chiar inainte a zis un coleg ca a cumparat un coupe recent cu 8000

2.Eu vorbesc in cunostinta de cauza ca sunt posesor de coupe CD 2006 si am avut oferte la masina fara sa o am pusa la vinzare ,la sume interesante.

3.Cunosc pe cineva care a vindut nu demult un 330 coupe cu peste 9000 din anul 2001

 

Masinile astea au clientii lor care sunt dispusi sa plateasca banii ceruti dar trebuie rabdare.

  • Like 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Da,eu am dat pe coupeul meu 8000 de euro ,un 320cd din 2004.Si nici macar nu am platit inca timbrul de mediu.E peste 800 de euro taxa +rar.Deci ma ajung cu el la aproape 9000 de euro.Si e stock ,nu are modificari scumpe ca si asta din topic !
  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

mai oameni buni,nu mai comparati e46 cu e90...in afara ca au mai multa tehnologie sunt de 10 ori mai proaste,am avut ambele modele,e90 sau e92 nu va ajunge in veci la fiabilitatea unui e46,chiar mi-am vandut e90-ul si mi-am pastrat e46-le,sunt dispus chiar sa-mi mai cumpar un e46 break pt ca coupe-ul il tin doar pt week sau evenimente.Deci cei care compara masina asta cu un e92 de 10-12mii cu masina asta chiar nu stiu ce vorbesc. :thumbsup:
  • Like 5
  • Downvote 15
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.