Jump to content

VAND ACTE E36 316 COUPE


Recommended Posts

Cum spune si titlul vand acte e36 316 coupe hellrot, manuala, an 1995

carte+talon(itp 01.2016) neinstrainat+cele 2 table cu seria sasiu+numerele de inmatriculare(AB)+asigurare valabila pana la sfarsitul lui martie

 

PRET: 500 lei

 

0733 94 95 11 Adrian

 

preferabil pt bucuresti

post-36449-0-14677100-1392372301_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

procedura nu e grea...dar implica si aspecte legale...in primul rand daca te va opri RAR putin probabil....atunci ei isi vor da seama pt ca vor vedea seria sudata in locul celei originale si iti vor spune sa le aduci factura de la service autorizat de ei pt recarosare ...iar in al doilea rand daca vei face tu sau altcineva(asta daca vinzi masina) identificarea la RAR la fel isi vor da seama...

 

in cartea masinii este trecuta fara serie motor asadar poti pune orice motor in 4 cilindrii respectiv 1.6 1.8 sau 1.8is...asta e teoretic, dar practic majoritatea pun orice motor :)...singurii de care trebuie sa te feresti ar fi unitatile mobile RAR...pt ca politistul nu stie cum arata un motor in 4 sau in 6 cilindrii

 

Eu am adus in 2007 un e36 318is si nu am avut cum sa il inscriu din cauza taxei...am umblat pe la dezmembrari si am gasit acte tot de 318is aceeasi culoare, acelasi an...le-am luat le-am pus pe masina cu serii cu tot si de atunci merg asa fara nici cea mai mica problema...am mai avut si accidente deci actele au fost pe la politie si nu mi-a zis nimeni ca sunt probleme...

Link to comment
Share on other sites

e foarte corect ce spui...cel putin asa stiu si eu...eu nu am avut probleme cu RAR ca iti ziceam ce si cum...da probabil e infractiune e ca si cum ai merge cu o masina neinmatriculata.

dar daca ai pe cineva pe la vreun service care e agreat de RAR pt recarosare te poate ajuta cu o factura precum ca ai facut-o la ei si asa nu mai e nicio problema...

 

te intreb ceva: de cand ai permis de cate ori te-a oprit RAR? eu am de 11 ani permis si nu m-a oprit macar 1 odata...

din ce am vazut opresc mai des masinile mari care au probleme destul de des din cauza patronilor care nu baga bani in ele si cele mici care arata jalnic si totodata au si probleme grave....

 

L.E: eu in principiu daca m-ar opri RAR am si un text facut care cred eu ca ma poate scapa...eu le-as zice ca masina a fost lovita grav si ca se deformase in partea aia cu seria ai am inlocuit toata bucata si normal ca am scos seria dupa aia veche si am pus-o pe bucata asta noua...cunosc destul de multa lume care circula cu asa ceva si nu am auzit pe cineva sa aiba probleme pana acum...pana la urma tocmai dasta se si vand/cumpara acte...

Edited by dyk_525
Link to comment
Share on other sites

 

pt ca politistul nu stie cum arata un motor in 4 sau in 6 cilindrii

 

Banuiesc ca asta e o gluma, bine aici nu punem la socoteala politia rurala din Mirghidioala

 

 

RAR tot se va prinde dupa sudura seriei...deci nu ar fi nici o diferenta.

 

 

Daca este sudata ca la carte si revopsit locul nu e chiar asa usor de observat, la e36 zona respectiva este acoperita cu o masca de plastic decupata doar cat sa vezi seria.

 

 

te intreb ceva: de cand ai permis de cate ori te-a oprit RAR? eu am de 11 ani permis si nu m-a oprit macar 1 odata...

 

 

Uite ca pe mine m-au oprit la Brasov si aveau treaba cu jantele, ca sunt prea mari(pe 17) si ca nu sunt de la ea(style 29) : ))

Permisul il am de ceva timp.

Link to comment
Share on other sites

Dan, in talonul nou nu mai scrie dimensiunea jantelor...iar cartea nu esti obligat sa o ai dupa tine sau sa o prezinti politistului.

Pe vremea cand aveam ursul BJP care a avut cam 8-9 motoare pe el, si cand politia inca ne oprea si ne punea sa ridicam capota sa vada ei ce motor e pe masina, in acte era 1.8 M10, iar masina aia a avut acel motor poate doar in germania...si nu ziceau absolut nimic, doar ma intrebau ce motor e si eu ziceam 1.8 se uitau in talon si gata...si in ultima perioada a avut 2.5 M50 si arata cam diferit de un 1.8 M10....crezi ca si-au dat seama? asta se mai intampla inca prin 2006-2007...de atunci nu am mai auzit astfel de povesti...sunt attea e30/e36 cu motoare diferite fata de cele din carte...crezi ca se mai riscau atatia sa isi puna?

Link to comment
Share on other sites

sunt sigur ca sunt si baieti destepti in politia rutiera care stiu ceva despre masini....dar pe de alta parte s-a mai emancipat si politia rutiera si nu mai fac controale ca in comunism , nu cred ca mai verifica pe cineva acum ridicand capota masinii sau citind seriile masinii decat daca aceasta are probleme(furata) sau mai stiu eu ce...eu circul din 2008 zilnic cu o astfel de masina...si cunosc alti 5-7 insi pe putin cu astfel de masini...sau cum erau e30-urile in anii de inceput cu cursele/tuning aproape toti erau serii puse de pe alte acte dar nu am auzit pe cineva sa aiba probleme...

 

si cum a zis si colegul Dan mai sus daca se face o lucrare buna in sudura slabe sanse sa se observe...

 

sper ca te-ai lamurit...sau daca nu, poti cere ceva detalii la RAR daca te intereseaza asta si poate te lumineaza ei cum se poate face legal 100%

Link to comment
Share on other sites

Cum spune si titlul vand acte e36 316 coupe hellrot, manuala, an 1995

carte+talon(itp 01.2016) neinstrainat+cele 2 table cu seria sasiu+numerele de inmatriculare(AB)+asigurare valabila pana la sfarsitul lui martie

 

PRET: 500 lei

 

0733 94 95 11 Adrian

 

preferabil pt bucuresti

post-36449-0-14677100-1392372301_thumb.jpg

 

Eu am vandut acte de 320i cu 500 eur acum 3-4 ani. Baietii au vazut masina dezmembrata, si-au luat ce tablite au vrut dupa care am facut acte ptr vanzare normala a masinii :) Nu a avut nici o problema din cate stiu, nici el nici eu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.