Jump to content

My New Shit 320D LCI


ReSp3cT

Recommended Posts

pai e bun pretul pt 19 :D eu nu cred ca gasesti sub 800ron bucata , decat noname-uri. :)

Pai vezi am dat pe jante 400e si pe gume sa dau 800 as fi nebun ;)

am gasit GoodYear 734 RON bucata dar nu sunt nebun !! :excl:

cu 200e le incalt de voie :good: SH. De restu pun pachet

Edited by ReSp3cT
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

400euro jante de 19? Aproape moca. :)

Gume sh gasesti mai greu la noi si sa fie in stare cat de cat acceptabila cred ca te duc mai mult decat jantele.

Dar mai bine decat sa iei sh iei unele no name noi. Parerea mea. http://www.cauciucuridirect.ro/cgi-bin/rshop.pl?dsco=139&cart_id=18589770.139.28255&sowigan=So&Breite=225&Quer=35&Felge=19&Speed=&kategorie=0&Marke=&ranzahl=4&sort_by=preis&rsmFahrzeugart=PKW&search_tool=standard&Label=E-B-72-2&details=Ordern&typ=R-234979

Edited by Andrei_VUV
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cu alte cuvinte te intereseaza doar aspectul la o masina, nu si ce tine de siguranta ta sau a celorlalti.

Nu sunt un mare fugar cu masina.Asa ca de oprit se opreste si cu anvelope SH de buna calitate ;)

 

400euro jante de 19? Aproape moca. :)

Gume sh gasesti mai greu la noi si sa fie in stare cat de cat acceptabila cred ca te duc mai mult decat jantele.

Dar mai bine decat sa iei sh iei unele no name noi. Parerea mea. http://www.cauciucuridirect.ro/cgi-bin/rshop.pl?dsco=139&cart_id=18589770.139.28255&sowigan=So&Breite=225&Quer=35&Felge=19&Speed=&kategorie=0&Marke=&ranzahl=4&sort_by=preis&rsmFahrzeugart=PKW&search_tool=standard&Label=E-B-72-2&details=Ordern&typ=R-234979

Da pretul asta mai merge.

Treaba e ca pe spate imi trebuiesc 255/30/R19

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jantele sunt asa ieftine din cauza ca sunt cauciucurile scumpe. 225/35/19 gasesti Nankang ns2 pe la 5.5-6mil, eu asta as lua decat cauciucuri cu jumatate de profil si vechi de 3-4 ani.

 

Daca mergi doar prin oras nu e o scuza, poti sa acvaplanezi dupa o ploicica si bum.

 

EDIT: aici preturi de la multe magazine sortate crescator: http://www.shopmania.ro/shopping~pg3?q=225%2F35%2F19&__s=pret-crescator

Edited by lowlife
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De ce neaparat 255? Sunt prea late da-le naibii. Cel mai bine e sa aibe toate 4 aceeasi latime. Eu niciodata n-as pune dimensiuni diferite la latime. N-are nicio logica. Stiu ca multi obisnuiesc asta dar nu ajuta cu nimic.

Mai devreme am fost la motor AG sa intreb ce gume pot trece in carte sa nu am probleme cu politia.

Mi sa dat 225/35/R19 fata si 255/30/R19 spate...l-am intrebat daca pot sa pun 255/35/R19 ca gasisem gume si mi-a spus daca vreau sa am probleme cu diferentialul sa pun.Si ca el nu imi poate da o marime ce nu este data de bmw.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De ce neaparat 255? Sunt prea late da-le naibii. Cel mai bine e sa aibe toate 4 aceeasi latime. Eu niciodata n-as pune dimensiuni diferite la latime. N-are nicio logica. Stiu ca multi obisnuiesc asta dar nu ajuta cu nimic.

 

Tu vb serios? De ce vine si din fabrica cu latimi diferite(fata/spate) de multe ori?

Daca jantele pe spate au J mai mare decat cele de pe fata, atunci pui si cauciucuri mai late pe spate altfel pe spate o sa fie "trase"..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nici macar 255 nu sunt de ajuns pe spate, teoretic ar trebui 275 ca sa arate normal.

 

Chiar in poza aia cu 3-er cel verde, se vede cat de tras vine cauciucul pe jantele din spate. Mie unul mi se pare urat.

Edited by buldy
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai vezi am dat pe jante 400e si pe gume sa dau 800 as fi nebun ;)

am gasit GoodYear 734 RON bucata dar nu sunt nebun !! :excl:

cu 200e le incalt de voie :good: SH. De restu pun pachet

 

mda , credeai ca lookul asta "suparat" vine cu cheltuieli mici si suportabile . :pirate:

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.