Jump to content

My New Shit 320D LCI


ReSp3cT

Recommended Posts

Vad ca ai optiunea asta - S761A Individual sunshade glazing. E vorba de perdelute spate sau altceva?

Despre geamuri ca sunt cu tenta inchisa.De asta spuneam daca mai pun 30% pe fata cat iti da voie politia o sa am ceva cam 50% cu spatele full negru mai inchide si ala fata nu prea o sa se mai vada nimic in masina :)

Link to comment
Share on other sites

Despre geamuri ca sunt cu tenta inchisa.De asta spuneam daca mai pun 30% pe fata cat iti da voie politia o sa am ceva cam 50% cu spatele full negru mai inchide si ala fata nu prea o sa se mai vada nimic in masina :)

politia nu mai da voie la nimic pe fata . Montatorii de folii mai prostesc lumea si spun ca e voie inca ... Pe fata poti monta doar folie transparenta 100% cu rol protectie UV si antiefractie , e buna si in caz de impact :thumbsup:

Edited by Myx
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

politia nu mai da voie la nimic pe fata . Montatorii de folii mai prostesc lumea si spun ca e voie inca ... Pe fata poti monta doar folie transparenta 100% cu rol protectie UV si antiefractie , e buna si in caz de impact :thumbsup:

 

confirm ! si asta inca de vara trecuta. eu am pus totusi si pe fata o idee mai inchisa, dar actele de omologare le-am primit doar pentru spate. pe fata sunt pe cont propriu.

Link to comment
Share on other sites

politia nu mai da voie la nimic pe fata . Montatorii de folii mai prostesc lumea si spun ca e voie inca ... Pe fata poti monta doar folie transparenta 100% cu rol protectie UV si antiefractie , e buna si in caz de impact :thumbsup:

Am intrebat la o firma din Cluj-Napoca ce numai si numai cu folii se ocupa. Foliile sunt legale pe fata, nu mai retin exact transparenta pe care mi-a zis-o.

 

Respectivul mi-a zis ca are si aparat de masura al transparentei (mi l-a aratat) si daca ma hotarasc sa montez, o optiune e sa iau in calcul transparenta efectiva dupa montaj. Mai exact, masoara geamul inainte si apoi aplica folie astfel incat sa fie legal.

 

Chestia asta s-a petrecut saptamana trecuta.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Am intrebat la o firma din Cluj-Napoca ce numai si numai cu folii se ocupa. Foliile sunt legale pe fata, nu mai retin exact transparenta pe care mi-a zis-o.

 

Respectivul mi-a zis ca are si aparat de masura al transparentei (mi l-a aratat) si daca ma hotarasc sa montez, o optiune e sa iau in calcul transparenta efectiva dupa montaj. Mai exact, masoara geamul inainte si apoi aplica folie astfel incat sa fie legal.

 

Chestia asta s-a petrecut saptamana trecuta.

N-ai inteles nimic din ce ti-a zis myx mai sus?Nu mai este voie cu folie pe fata de ceva ani....

Link to comment
Share on other sites

N-ai inteles nimic din ce ti-a zis myx mai sus?Nu mai este voie cu folie pe fata de ceva ani....

Tu ai citit tot ce am scris eu? Sau doar printre randuri?

Omul de la firma respectiva mi-a zis clar saptamana trecuta ca sunt legale pana la o anumita transparenta, inclusiv pe fata.

 

Poate stii tu mai bine legislatia in vigoare fata de o firma autorizata RAR care doar cu asta se ocupa. Iti dau numarul lor de telefon daca vrei, sa le explici cum sta treaba.

Edited by jeezy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajutati-ma si pe mine chiar nu stiu ce sa fac.Am un prieten la sala care sa gandit sa isi vanda masina si ar vrea combinatie cu a mea plus diferenta.

Eu cred ca cere cam mult pe masina lui si nu stiu ce diferenta sa ii ofer ?

Masina lui : http://www.autovit.ro/bmw-520-C32343932.html

Orice sfat, parere sunt bine venite.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.